Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Bujający się fotel Civic V gen



Boox
13-06-11, 23:25
Witam
Zacznę od tego, że użyłem opcji szukaj przeczytałem o tym problemie naprawde dużo, niestety większość linków podanych w tematach które są umarła śmiercią naturalna.
A sprawa nie została do końca rozwizana.

A więc...
Fotel pasażera strasznie się buja do przodu i do tyłu.
Według informacji które wyczytałem, wymontowałem fotel i między szyny zewnetrzne wrzuciłem kilka kulek o średnicy 6mm (z łożyska od rowera)
po 3 z każdej strony w jednej szynie a w drugiej szynie wrzuciłem po 8 kulek z kazdej strony(i kuleczki sie skończyły :P ). Szcześliwy że problemu nie ma(bo wydawało sie że już nie ma luzów miedzy szynami) zamontowałem fotel spowrotem i ku mojemu zdziwieniu za wiele to nie pomogło, buja się może troche mniej ale nie jest to do przyjęcia :/

1. Za mało kulek wrzuciłem ?
2. Może jednak 6mm to za mało ? Miałem 2 kulki 8mm ale nie było jak tego wcisnać, zreszta 2 by sie nie zmieściły bo jakbym wpakował z 1 strony to z drugiej już by nie weszła... nie ma szans...
3. Obiło mi sie o uszy coś takiego jak rolki(w szynach), i prawdopodobnie ich nie mam :P da sie coś z tym zrobić ? (nie chce rozkręcać fotela kierowcy żeby zobaczyć jak to powinno wygladać, bo on też ma lekkie luzy a nie chce go uszkodzić ze względu na to, że wymiana foteli narazie finansowo odpada)

Przegladając forum widze że dużo ludzi ma ten problem, może komuś udało sie to jakoś rozwiazać w miare ludzki i domowy sposób :D

thompson17
14-06-11, 10:36
sprawa wygląda tak, że w każdej szynie (-czyli w Twoim przypadku w fotelu pasażera są dwie szyny) są dwie rolki na których jeżdzi fotel, a na sztywno fotel trzymają kulki-w każdej szynie 4 sztuki.
musiał byś zobaczyć przede wszystkim czy masz w szynach wszystko- tj w każdej szynie dwie rolki i cztery kulki.
jak dowiesz sie tego to już wszystko będzie jasne co trzeba robić dalej


3 z każdej strony w jednej szynie a w drugiej szynie wrzuciłem po 8 kulek z kazdej strony
to jest bezcelowe, bo żeby to działało poprawnie wystarczy po jedej kulce(o dobrym rozmiarze) na końcu szyny


Obiło mi sie o uszy coś takiego jak rolki(w szynach), i prawdopodobnie ich nie mam :P
żeby włozyć rolki trzeba niestety zeszlifować "blokady" w szynach, żałuje że nie porobiłem zdjęć dla potomnych jak zmieniałem fotele, baardzo ułatwiło by to sprawe ludziom

Boox
15-06-11, 12:41
może mi ktoś jeszcze powiedzieć jakiego rozmiaru sa orginalne kulki ?

i żeby włożyć rolki trzeba je jeszcze mieć, i tu moje pytanie, gdzie takie rolki można dorwać ?

thompson17
15-06-11, 17:04
szrot najprędzej, dorwij może civica i kup szyny dobre...

egregius
16-06-11, 20:38
Też szukam tego , jakby ktoś znalazł gdzieś na szrocie szynę kompletną prawą od prawego fotela , albo chociaż tą rolkę to niech da znać. Ewentualnie niech ktoś poda wymiary tej rolki jak i kulek.

Boniek87
16-06-11, 21:31
ja mam takie szyny chyba w domu (jesli ojciec nie wyrzucił), ale będę w domu dopiero za kilka dni więc jeśli się wam jakoś strasznie nie spieszy to mogę zobaczyć co są warte

DeX19
20-06-11, 01:17
Wybaczcie, że podłącze się pod temat. Mam następujące pytanie, otóż posiadam fotele od prelude IV gen, przerobione pod rozstaw civica, nie ja je przerabiałem lecz takie już kupiłem, i moje pytanie brzmi, czy któraś z szyn jest wymienna? ponieważ fotel pasażera lekko się buja i tak właśnie się zastanawiam czy mogę zakupić "nową" szynę i wymienić ? Jak siedzę na fotelu to strona prawa, wygląda na taką samą jaką jest szyna od seryjnego fotela civica ale mogę się mylić, ponieważ ja tego nie przerabiałem. Jeśli jest ktoś w stanie rozwiać moje wątpliwości to proszę o pomoc. Dziękuje :rolleyes: