PDA

Zobacz pełną wersję : zegary?



el_rogal
18-03-07, 23:11
No wiec sprawa wyglada tak:

zakladalem dzis u siebie indiglo i po zalozeniu i podlaczeniu przejechalem sie i zauwazylem ze nie dziala mi wskazowka od temperetury silnika - nie nie wyciagalem wskazowek, "przekladalem" tarcze

co teraz ? czy ona juz jest RIP czy moze cos moze byc "zle" zrobione i da sie ją ożywić ?

Lcfr
19-03-07, 08:41
no raczej prorokuje ze moze juz byc kiepsko
nadwyrężyłeś ja przy zakładaniu....

istnieje szanasa, ze ja "podniosles" i tereaz delikatnie trzeba by ja wcisnac i poruszac góra - dól - mozna delikatnie spróbowac bo i taj juz nie dziala...

cifek wawa
19-03-07, 10:13
tez zakladalem ostatnio tarcze i wpadlem na pomysl jak wskazowki ponownie zamontowac zeby dzialaly poprawnie...wiec ten od temp .....zalozylem pamietajac w jakim polozeniu jest wskazowka po osiagnieciu normalnej pracy silnika, czyli nagrzalem silnik i zamontowalem (dziala poprawnie)....predkosciomierz- tu jest troche wiecej gimnastyki....podlaczylem zegar pod kostki bez przezrpszystej szybki tak zeby byl dostep do tarcz....jadac za kolega 50km/h zamontowalem je w odpowiednim miejscu...pozostala mi jeszcze benzynka ale jeszcze nie wyjezdzilem paliwa(zamontuje jak mi samochod zgasnie)........mi sie udalo wiec moze znalazlem rozwiazanie....nie probowal nikt tego sposobu???????

TeeS1975
19-03-07, 10:29
tylko po co ściągać wskazówki ??

cifek wawa
19-03-07, 10:30
zeby zamontowac tarcze....moze przy indiglo nie trzeba sciagac ale przy zwyklych bialych przydaloby sie

TeeS1975
19-03-07, 10:32
ziom tarcze mają na tyle duże otworki że z tego co wiem wiele osób zakładało tarcze bez ściągania wskazówek, co jest uciążliwe i dość trudne

cifek wawa
19-03-07, 10:40
gdyby moje mialy takie otworki to bym wskazowek nie sciagal... w moich tarczach musialem powiekszac otwory i jak przymierzalem tarcze to wskazowka od predkosciomierza mi wyskoczyla a od temp sie podcinala wiec zdjolem reszte wskazowek poprawilem tarcze bo troche odstawaly i tak jak opisalem zamontowalem wskazowki....pisze to bo wiele osob jak juz zdjelo to nie wiedzialo jak zamontowac wskazowki i kupowalo inne zegary

Lcfr
19-03-07, 10:57
.pisze to bo wiele osob jak juz zdjelo to nie wiedzialo jak zamontowac wskazowki i kupowalo inne zegary

to ze je załozyłes nie znaczy ze beda dzialac poprawnie.

cifek wawa
19-03-07, 10:59
przeczytaj to co pisalem wyzej....dzialaja poprawnie...jezdze na nich juz tydzien

Lcfr
19-03-07, 11:05
przeczytaj to co pisalem wyzej....dzialaja poprawnie...jezdze na nich juz tydzien


czytałem....
wyobraz sobie, ze czytałem.....

i ciekawi mnie dokładnosc zakładnia wskazówki predkosciomierza chociazby..... :/

to ze dzialaja to jedno.... a czy dzialaja poprawnie i dokladnie jak seryjne to drugie!!!!!!!!!!!!


pomysly z zakladaniem wskazówek juz dawno są opatentowane-uzyj opcji szukaj a znajdziesz...
problem w tym ze w wiekszosci przypadków NADAL nie dziala to tak jak powinno...

poza tym paliwa jeszcze nie wyskalowales i zobaczymy jak Ci sie to uda...

cifek wawa
19-03-07, 11:11
wydaje mi sie ze prawie kazdy ma jakies przeklamania chociazby ze wzgledu na inny rozmiar felg....ja tez zmienilem teraz kola z 13' na 15'.....sprawdze pojutrze dokladnosc predkosciomierza na elektronicznym liczniku ktory jest na drodze do siedlec...o ile jeszcze on tam jest....a benzynka dziala bo wskazowka opada :)...a co do tych patentow to duzo czytam ale chyba za malo bo jeszce na te patenty nie wpadlem

el_rogal
19-03-07, 11:25
fakt faktem ja wskazowek nie wyciagalem i teraz niewiem czy czesc zegarow kupowac nowa ;p poruszam tym dzis jeszcze, moze ruszy

cifek wawa
19-03-07, 11:35
fakt faktem ja wskazowek nie wyciagalem i teraz niewiem czy czesc zegarow kupowac nowa ;p poruszam tym dzis jeszcze, moze ruszy

wskazowka od temp gdy ja podniesiesz recznie do gory powinna powoli opadac...zobacz jak ja podniesiesz to czy opadnie...mozliwe ze zachacza o tarcze w ktoryms miejscu....

TeeS1975
20-03-07, 00:55
przeczytaj to co pisalem wyzej....dzialaja poprawnie...jezdze na nich juz tydzien


czytałem....
wyobraz sobie, ze czytałem.....

i ciekawi mnie dokładnosc zakładnia wskazówki predkosciomierza chociazby..... :/

to ze dzialaja to jedno.... a czy dzialaja poprawnie i dokladnie jak seryjne to drugie!!!!!!!!!!!!


pomysly z zakladaniem wskazówek juz dawno są opatentowane-uzyj opcji szukaj a znajdziesz...
problem w tym ze w wiekszosci przypadków NADAL nie dziala to tak jak powinno...

poza tym paliwa jeszcze nie wyskalowales i zobaczymy jak Ci sie to uda...
dobrze gada dać mu wódki :hinczyk:

cifek wawa
20-03-07, 01:22
poza tym paliwa jeszcze nie wyskalowales i zobaczymy jak Ci sie to uda...

mozesz mi pogratulowac bo tak mnie zdenerwowales tym tekstem, ze popedzilem od razu po samochod, wyjezdzilem paliwo ustawilem wskazowke na zero...zalalem 5l z banki....wskazowka sie odrobine podnisola....pojechalem na stacje zatankowlaem do pelna i ........jakze sie zdziwilem...wskazowka pokazala 2mm ponad max....czyli tak jak bylo wczesniej....(dzieki za motywacje )

Lcfr
20-03-07, 10:21
poza tym paliwa jeszcze nie wyskalowales i zobaczymy jak Ci sie to uda...

mozesz mi pogratulowac bo tak mnie zdenerwowales tym tekstem, ze popedzilem od razu po samochod, wyjezdzilem paliwo ustawilem wskazowke na zero...zalalem 5l z banki....wskazowka sie odrobine podnisola....pojechalem na stacje zatankowlaem do pelna i ........jakze sie zdziwilem...wskazowka pokazala 2mm ponad max....czyli tak jak bylo wczesniej....(dzieki za motywacje )

jezeli ci sie udalo to gratuluje
wiekszosci sie nie udaje
i przewaznie zostaja klopoty
moze masz zdolne rece :)
oby bylo wszystko w porzadku po wyjezdzeniu tego baku takze...

michalm
20-03-07, 14:23
A moze za mocno poprostu dokreciles srubki od tarcz zergarow i zerwales uzwojenie, efekt jest taki ze wskazówki nie dzialaja.

el_rogal
20-03-07, 19:01
tam gdzie jest temp. silnika nie ma srubek :)

michalm
20-03-07, 19:45
Tarcza w twoim liczniku nie trzyma sie na 6 srubkach?? Dziwne, ale ok, jak nie to nie wiem jak ci pomoc

Lcfr
20-03-07, 19:50
tam gdzie jest temp. silnika nie ma srubek :)

chodzi o sróbki "od tyłu"
i kazda tarcza je ma (na nich sie trzyma)-czy to obrotek, predkosciomierz czy temp z fule
dodatkowo 6 gen ma jeszcze na temp i fuel dodatkowe zewnetrzne srubki (takie jak maja obrotek i predkosciomierz)

ale ogólnie hcodzi o nie dokrecanie za mocno tych tylnych srubek...

tomiek
20-03-07, 21:16
Bo tylne śrubki sa przewodnikiem elektrycznym między uzwojeniem a ścieżkami na obudowie (na zewnątrz). Jak je przykręcicie zbyt mocno to pada uzwojenie (zrywa się cienkie druciki cewki) Przy zbyt mocnym dokręcaniu zaczyna się obracać "kolumienka" wokół której jest nawinięty zwój. Trzeba lutować! Miałem ten przypadek. Naprawiłem, więc moge powiedzieć coś na ten temat.

el_rogal
21-03-07, 01:28
to ja ich nie dotykalem ^^ wpadne jutro w arkadii na spota, wyciagne je i moze cos sie naprawi :P