PDA

Zobacz pełną wersję : stożek przy gaźniku? D13B2



wieshaq
06-05-05, 17:14
Witam!! taki dylemat

1. zakladac stozek do gaznika czy to sie mija z celem?
2. da to cos?
3. czy tylko zwiekszy spalanie?
4. jak wplynie na LPG?

Pozdrawiam

Bono
06-05-05, 17:52
przy LPG masz zwęzke na dolocie zapewne, więc odetkanie dolotu nic ci nie da:) zresztą gaźniki ponoc marnie znoszą stożek, ale popytaj SAJENSA, on teraz zrobil stożek w swoim d13b2

wieshaq
06-05-05, 18:35
wiem ze zrobil ale on ma jakies patenty typu sprotwe zawory i walek a mnie inetereuje taka serial jak ja mam

ps. zwezka zmniejsza przelot o jakies 30% ale jakby sie zastanowic glebiej to ssanie powietrza jest takie samo z ta mala roznica ze z wiekszym przeplywem. tak mi sie wydaje podkreslam.
albo wyjme filtr na mala przejazdzke i porownam czy to cos daje. kiedys robilem taki numer na benzynie ale bez dyszy od gazu i szla duzo lepiej

jinjet
07-05-05, 12:09
z tego co sie przez cale zycie naczytalem na forach to LPG i stozek wzajemnie sie wykluczaja. poszukaj na tuning.pl tam napewno bylo to setki razy

TOMI 3D
07-05-05, 23:38
z tego co sie przez cale zycie naczytalem na forach to LPG i stozek wzajemnie sie wykluczaja.

Ciekawe, ja mam jedno i drugie i nienarzekam.

Caingorn
08-05-05, 01:50
tylko że on ma D13B2 a nie tak jak ty D15B2 i w jego przypadku storzek sie nienadaje bo gaz w odróżnieniu od bęzyny nie lubi za dużo powietrza i dla tego jest zwężka w dolocie

wieshaq
08-05-05, 11:29
wydaje mi sie ze gaz nie lubi za duzo powietrza ale tylko na wolnych obrotach. w tej sytuacji stozek nie robil by za duzej szkody (na wolnych oczywiscie)

chyba zaloze na probe i sam sprawdze :-)
Trzeba cos konkretnego napiac na forum bo ten temat ciagnie sie od zawsze

Pozdoovka

ps: no ale wracajac do pytania jesli chodzi o BENZYNE

1. zakladac stozek do gaznika czy to sie mija z celem?
2. da to cos?
3. czy tylko zwiekszy spalanie?

P i t
08-05-05, 11:37
odróżnieniu od bęzyny nie lubi za dużo powietrza i dla tego jest zwężka w dolocie

nie jest po to.
Zweżka wytwarza podcisnienie i w jakies tam sytuacji zapobiega cofaniu sie gazu w kierunku filtra.
Edit: znalazłem do czego dokładnie służy ;)
urządzenie wysysające gaz z reduktora i mieszające go z powietrzem.

Toms
10-05-05, 10:42
ja tez to bede sprawdzal u siebie na wtrysku czy dolot ze stozkiem cos da, nie mniej jednak jest u nas kolega co jezdzi zolym cifem 3d 6gen i ma gaz oraz stozek.

badyl
10-05-05, 11:06
1:zakładac,przeciez przerabia sie silniki z wtrysku na gazniki np.4 i tam sa filtry stozkowe
2:nie wiem,powinno chyba dac
3:nie ma takiej mozliwosci,przeciez silnik bedzie zasysał tyle ile potrzebuje,chyba ze motor padniety

SAJENS
10-05-05, 12:01
Siemka widze ze temat sie odtro rozwija i jest duzo watpliwosci i zapytan.
Podziele sie informacjami jak ja to odczuwam.
Zalozylem stozek do mojego D13B2 poniewaz jak jezdzilem wczesniej to wyczuwalem pod pedalem taki moment zadlawienia silnika tzn ja pedal wciskam a on dopiero sie rozkreca.
Po zalozeniu stozka "dziura" zniknela. Wkreca sie od 1000 w gore bardzo plynnie nie ma skoku i o to mi chodzilo. Szczeze nie moge powiedziec ze idzie dobrze bo musial bym usiasc w autku ktore jezdzi na normalnym z tym ze u mnie i tak byla roznica dosyc spora wczesniej. Fakt jest faktem silniczek chodzi bardziej rasowo i ladnie sie obraca.
Co zauwazylem z negatywnych zeczy to:
- przy odpalaniu na zimnym silniku (nie mam ssania musze poczekac chwilke az sie rozrzeje, nie sa podlaczone 2 przewody podcisnieniowe :) jeszcze :)
- jak mam zajechany silnik po jajkiejs trasce i w komorze silnika jest goraco to jak postoi chwilke autko i ruszam to tak jak by mial malutki spadek mocy (powietrze w komorze gorace i nie mam odgrodzenia jeszcze od kolektorow, za to zamontowalem rure dolotowa z dolu srednica 120 takze po 2 sekundach temperatura pod maska idelana :) prosto na filtr)
- duzo pracy i kombinacji przy zakladaniu na gaznik (male mozliwosci montazu)
- do minusow mozna zaliczyc jeszcze jedno ale nie wiem czy to jest akurat przez ztozek czy przez nie podlaczenie wezykow z podcisnieniem, obroty jak go wkrece to wchodzi elegancko ale jak puszcze gaz to tak jak by troszeczke wolniej spadaly. Szczeze nie przeszkadza !!!

Co do stozkow na gazniku, gdzies w necie widzialem kolesia mial silnik D13B2 tak samo podobnie poprzerabiany jak moj i mial zalozony gaznik 4 gardzielowy z czterema przepustnicami na wierzchu i na nich mial zamontowane bezposrednio 4 filtry stozkowe :) wiec napewno cos to daje nie sadze zeby robil to tylko tak dla siebie. A pozatym sam odczulem calkiem inna harakterystyke pracy silnika.

Jakies pytania to prosze pytac chetnie odpowiem.
SAJENS

wieshaq
10-05-05, 15:53
siema! a nie myslales zeby olac przerobki wezykow podcisnienia i po prostu wywalic orginalny filtr powietrza, zostawic pusta puche i do tego dopiac stozek na koncu rury???

Toms
10-05-05, 16:26
wieshaq: heh sposob czesto stosowany w d15b2 ;-)

SAJENS
10-05-05, 16:44
Ale moim zadaniem bylo zwiekszyc srednice dolotu wiec to by nie mialo najmniejszego sensu zeby tak zrobic jak powiedziales. Jesli komus zalezy tylko na wlozeniu stozka to owszem mozna go nawet powiesic na lusterku w samochodzie i tez bedzie dzialal bo stozek jest w aucie. :)
Mysle ze jezeli ktos bawi sie z montazem stozka to takze mysli o przepustowosci powietrza i konkretnie zabiera sie za przerobke. Zobaczymy jak wszystko bedzie gralo po zakonczeniu przerobki.
SAJENS

hubiii
10-05-05, 16:50
z tego co sie przez cale zycie naczytalem na forach to LPG i stozek wzajemnie sie wykluczaja. poszukaj na tuning.pl tam napewno bylo to setki razy

e tam sie wykluczaja . bajek gdzis sie naczytales
ja mialem w oplu gaz i stozek i samochod lepiej ciagnal na stozku niz na oryginalnym filtrze .. kwestia ustawienia przez diagnoste gaznika...
zima nie bylo problemow latem tez nie bylo .. mialem lpg i pipercrosa z dolotem kobinowanym ( zywica i takieinne patenty :) heheeh dzialao mi to bardzo dobrze

obecny wlasciciel zdjal stozek .. po czym zanotowal zwiekszenie spalania i mulowatosc samochodu ... hehe chac nie chcac jezdzi ze stozkiem :)

wieshaq
10-05-05, 16:50
ok ale stozek sam w sobie ma wieksza przepustowosc chociazby ze wzgeldu na swoje umiejscowienie. inna sprawa ze srednica dolotu do d13b2 to okolo 50mm nie wiem jaka ty dolozyles i jaki to efekt daje.
mysle ze solidne wnioski mozna uzyskac dopiero po probach.

sajens: ustawimy sie jakos na dniach jak sie ociepli i zalozymy twoj nam moja obudowe. pojezdzimy z pol godzinki to sie sprawa wyjasni.

hubiii: opel na gazniku?

Bono
10-05-05, 17:09
hubiii: opel na gazniku?a jakże, kadetty, corsy, ascony, astry, vectry wszytkie stare silniki 1.4, 1.6 i 1.8 z literka S na końcu to gaźnikowce:)

SAJENS
10-05-05, 18:02
Nie ma problemu ale musisz wykombinowac spora przejsciowke tzn 77 na 50 :)
bo wyjscie ze stozka mam 77mm
SAJENS

Cola_ldz
11-05-05, 00:02
A jak jest ze spalaniem Czy po montazu stożka wzrasta spalanie? Jeśli tak to o ile ?

SAJENS
11-05-05, 11:26
Szczeze po rozrachunku u mine bez zmian.
SAJENS

wieshaq
11-05-05, 13:36
dobra zamowilem stozek. zmotam dolot na szybko i zobaczymy jak to dziala na gaznik a potem jak na lpg

silnik do swapa zamowiony to stozek i tak sie przyda :-)

Bayer
11-05-05, 16:21
Chce zalozyc stozek do D14A1, jesli ktos wie jak wyglada tam obudowa filtra powietrza i filtr to niech mi podpowie jak najlepiej tam zrobic.
Najchetniej bym zdjal wogole obudowe filtra i prosto do gaznikow doprowadzil rure od stozka. Moze ktos ma zrobiony dolot w tym modelu ??

badyl
11-05-05, 21:36
miałem,kombinowałem i nic nie wymysliłem,najlepiej to chyba by było aby załozyc dwie rury i dwa stozki na gazniki,awentualnie zostawic tą oryginalna puszke i do niej podłączyc pawer rure ze stozkiem

SAJENS
11-05-05, 21:42
Ja mysle ze dalo by rade 2 kolanka z castoramy troche kleju nagrzewnica i bedzie git :)
SAJENS

Bayer
11-05-05, 22:30
No wlasnie bede kombinowal z tym, jak nie dam rady nic wykombinowac to poprostu podlacze to mojej obudowy rure POWER z castoramy ;) i tyle, bedzie na jednym stozku

Cola_ldz
12-05-05, 11:38
dzięki SEJANS za odpowiedz. Pozdro

[ Dodano: Czw 12 Maj 2005 10:39 ]
SAJENS :p sorki

wieshaq
14-05-05, 11:42
mam juz ten stozek. wczoraj przymierzalem i porobilem male testy do kombinacji
STOZEK+GAZNIK+BENZYNA i
STOZE+GAZNIK+LPG

co do pierwszego to efektna bank zauwazalny. po prostu lepsze kopyto i bez zmuly przy 3500rpm

co do drugiego to ku mojemu zdziwieniu efekt tez widoczny. teraz jak ktos mi powie ze stozek do gazu sie nie nadaje bo jest za duzo powietrza to nie chce z nim gadac nawet. balem sie tylko ze jak zmienie filtr to trzeba bedzie znowu regulowac LPG ale zero zmian. pracowal bez zmian nawet jak przejechalem sie okolo 1km bez zadnego filtra.
teraz musze tylko zmotac cos podobnego jak ma sajens zeby to wygladalo i zeby pozbyc sie orginalnej obudowy filtra.
silnik do wymiany ale instynkt tworczy kaze mi to zrobic :D

SAJENS: co tam wykombinowales ze ci ssanie nie dziala? bo pare razy palilem zimny ze zdjeta calkiem obudowo i na niepodlaczonych wezykach i ssanie dzialalo. chyba ze sprobuj zatkac srubka ten jeden wezyk ktory wchodzi od lewej strony i przechodzi w dwa inne. chyba od powietrza cieplego to jest o ile dobrze pamietam

SAJENS
14-05-05, 12:05
Dokladnie tak jak piszesz tzeba zatkac jeden wezyk ten co napisales bo jak go nie zatkasz to nie ma podcisnienia i regulator podcisnieniowy do ssania nie dziala albo dziala ale bardzo krutko.
Jak narazie nic nie zmienilem u sibie bo mam peknieta obudowe od gaznika i musze znalesc sobie gazniczek a najelepiej sama pbudowe wtedy bede dalej kombinowal z tym kolankiem na dzien dzisiejszy troche pozaklejane troce zabezpieczone i dziala. Moze ni wyglada super ale to faza przejsciowa. :)
SAJENS

wieshaq
14-05-05, 12:09
wlasnie jado po kolanka i rury. porobie fotki a najlepiej ustawimy sie bo widze ze mam wiecej rzeczy do obadania w twoim aucie

jeszcze raz. jaka srednica tego kolanka na gaznik?

SAJENS
14-05-05, 12:15
Ja bede na spocie o 17 dzisiaj pod biedronka. Jak bedziesz to mozemy pogadac. Jazd testowych jeszcze byc nie moze bo projekt nie jest skonczony.
Ale mozemy sie wymienic informacjami. :)
SAJENS

wieshaq
15-05-05, 23:13
no to dolot zmotany!!
na razie z pcv bo najpierw musze sprawdzic jak to dziala ale wyszlo nawet niezle wyszlo. najwiecej problemu oczywiscie prze LPG bo ciasno jak cholera. do maski jakies 6cm. mysle ze najlepsze byloby kolanko gumowe lub silikonowe na gaznik zeby ewentualnie poddalo sie lekko przy domykaniiu maski. ten element u mnie na bank potrzebuje jeszcze modyfikacji.

pierwsze spostrzezenia i na benzynie ina gazie:
-generalnie jedzie jak bez filtra i obudowy (kto probowal ten wie :smile: )
-lepiej kreci sie górą
-dolem tak samo raczej
-spalanie jeszcze nie wiem
-w koncu miejsce na rozporke

koszty:
-kolanko 90stopni, 2x rurka 30cm, i kształtka 45stopni (wszystko 75mm) - okolo 25zeta
-filt - 50-150zeta (jak kto woli)


w sumie polecam!!!
efekt jest i przy tym fajna zabawa z montazem!!

SAJENS
15-05-05, 23:41
A ile sie na telefon wydaje :P, oczywiscie przylanczam sie do Wieshaq poniewaz frajda z przerobki jest i mozna conieco pokombinowac i naumiec.
Polecam i pozdrawiam SAJENS

badyl
16-05-05, 01:28
fajnie bucy nie :P

wieshaq
16-05-05, 09:12
no i zapomnialem dodac, ze w koncu miejsce na rozporke jest!!

[ Dodano: Pon 16 Maj, 2005 ]

A ile sie na telefon wydaje
spoko 400 darmowych mam co miesiac :-) i dzieki za pomoc
pozdrooo

wachu
17-06-05, 21:55
bardzo bym chciał zobaczyć fotki :)

bo mam ten sam silniczek i czuje sie potencjał :)

JAPAN
17-06-05, 22:40
Wieshaq dawaj foty :572:

wieshaq
18-06-05, 00:25
no dobra jutro zrobie/

rAku*
18-06-05, 21:50
Super pomysl
mam nadzieje ze nie jest to zbyt trudne do montarzu i ze sam cos takiego bym sobie zlozyl
czekam na foty jak i co porobic zeby dzialalo :)

pozdrawiam.

wieshaq
18-06-05, 21:52
najwiekszy problem to kolanko!!! i w sumie jedyny. najgorzej przy lpg czyli to co ja mam. do dzisiaj nie znalazlem kolanka ktore pasuje

rAku*
18-06-05, 22:01
Ja nie amm gazu ale jest w planie, a moze by jakies gumowe kolanko znalesc ?

pozdr.

wieshaq
18-06-05, 22:04
to jest najlepszy pomysl ale nie wiem czy wykonalny. pisalem do wielu form produkujacych podobne rzeczy ale nei maja nic co zapasuje. jest cos w warszawie chyba (sajens do nich pisal) i maja po opisie silikonowe kolanka. ale kosztuja 150 zeta. ja na razie na to sie nie pisze bo i tak chce zmienic silnik to szkoda sosu na to

Pati
18-06-05, 22:15
a jakas castorama i kolanka z pcv?

wieshaq
19-06-05, 18:51
no to wlasnie sa kolanka z pcv. sajens przypasowal lepiej niz ja bo ja musialem zalozyc kolanko o mniejszej srednicy bo pierd...ony mikser od gazu zajmuje okolo 2cm

czekam na foty jak i co porobic zeby dzialalo

Wieshaq dawaj foty


FOTO UPDATE 02.2006/// starego dolotu juz bym sie wstydzil ale uklad podobny

http://img484.imageshack.us/img484/8470/10022011hj.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/7037/10022119ib.jpg


opis montazu jest juz w tym temacie . moj i sajens-a

pozodzenia

rAku*
19-06-05, 20:08
Wielkie dzieki za foty
Musze sie za to zabrac i zrobic :)
Tylko nie wime jak te wszystkie wezyki poumieszczac i gdzie, bo ni wime jakie zadania one spelniaja.

pozdrawiam.

wieshaq
19-06-05, 21:52
najwazniejsze iw sumie jedyne to czujnik temp i ten wezyk jasny ktorym polaczylem ta dziure po prawej stronie krora byl polaczona wezykiem z komora filtra (nie wiem od czego to jest). no i nie zapomnij wykrecic z obudowy filtra od ukladu wietrzenia komory zeby syfu nie rzucal na silnik. aha i jeszcze jedno: trzeba jeden wezyk zaslepic srubka - ten ktory cisnieniem steruje ta klapka w ostatnim fragmencie dolotu. ta ktora sie zamyka na ziomnym silniku i zasya prze to do dukladu powietrze spod oslony kolektora wydechowego tym srebrnym wezem.

SAJENS
19-06-05, 22:32
Ale zes mu wytlumaczyl :) ze ohoho ja nie rozumiem :) :)
Zartuje oczywiscie.
Gdzies na forum w temacie o D13B2 jest opis i rysunek techniczny wezykow zam go wrzucalem poczytaj sobie i jak ruszysz muzgownica to wykrzesasz conieco. Niektorzy sie mecza i dochodza do tego a inny chca miec na tacy podane nie wieshaq. My robilismy prawie w tym samy czasie i kazdy na wlasna reke :) Oczywiscie to tez byl zart jak cos to pytaj w miare mozliwosci postaramy ci sie pomoc.

Pozdrowionka SAJENS

wieshaq
19-06-05, 22:36
inny chca miec na tacy podane nie wieshaq
nooo!! hehe nie przejmujcie sie jak wyzej...pomozemy :D

sajens ale mamy przynajmniej satysfakcje ze jestesmy prekursorami!!!

edit: no wytlumaczenie pierwsza klasa :D

SAJENS
19-06-05, 22:51
Co prawda to prawda, chociaz z tymi prekursorami to chyba nie do konca, chociaz na gazniku to chyba tak bo kiedys gdzies widzialem tez dolot giety ale ktorys z silnikow ma wejscie do przepustnicy id gory a to nie to samo co gaznik. ;)


SAJENS

wieshaq
19-06-05, 23:00
no mi wlasnie chodzilo o gaznik 8)

rAku*
20-06-05, 01:36
Znalazlem takie kolanko tylko nie wiem zcy nie za mala srednica
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=54778339

Co do tych wezykow to moze i napisales jasno ale ja i tak nie wiem dokladnie jak to zrobic, nie znam sie widocznie tak jak wy :) porobie fotki wezykow ktorych nie wiem gdzie podlaczyc i wtedy mi pomozecie :)

pozdro

wieshaq
20-06-05, 01:44
nie pekaj. zobaczysz co odlaczyles przy zdejmowaniu obudowy i o te rzeczy musiz zadbac

Znalazlem takie kolanko tylko nie wiem zcy nie za mala srednica
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=54778339
co do tego kolanka to pytalem o nie i to jest taki material ktory nie naciagnie sie na 84mm podobno. bo tyle trzeba do zalozenia

SAJENS
20-06-05, 08:07
Porob zdjecia i ci podpowiemy :) nie ma problemu :)
SAJENS

wachu
20-06-05, 09:59
znalazłem tańsze kolanka o średnicy 77mm ale to raczej za mało :(

http://www.toptuner.com/go/_category/index.php?idc=62_81&record_row=long&page=3

jamal
21-06-05, 23:09
witam bylem dzisiaj w norauto w k-ce kole auchana i kolanko 90 stopni kosztuje 25zeta srednica o ile sie niemyle byla 77,6 jakos takos :D

wieshaq
22-06-05, 09:46
znalazłem tańsze kolanka o średnicy 77mm ale to raczej za mało
http://www.toptuner.com/go/_category/index.php?idc=62_81&record_row=long&page=3
tego z toptuner tez juz pytalem o to kolanko

witam bylem dzisiaj w norauto w k-ce kole auchana i kolanko 90 stopni kosztuje 25zeta srednica o ile sie niemyle byla 77,6 jakos takos to trzeba bylo poobczajac i zobaczyc czy da sie ponaciagac na 84 bo moze i by sie dalo.
to jakas gruba guma?

jamal
22-06-05, 09:51
niestety niezamacalem ;) ale moze w najblizszym czasie znow tam bede to wymacam sprawe :mrgreen:

JAPAN
22-06-05, 10:24
Ale jak Wieshaq,czujesz jakąś róznice w ogóle po tych modach?Czy tylko fajnie bucy.. :)

wieshaq
22-06-05, 10:32
czujesz jakąś róznice w ogóle po tych modach?Czy tylko fajnie bucy
w sumie to juz sam nie wiem. na poczatku mialem wrazenie ze jest lepiej na gorze a dolem to chyba nawet gorzej sie kreci ale teraz to mam wszystko rozregulowane bo zaczalem kombinowacz gaznikiem i gazem. na pewno ja jest bez lpg to efekt jest bardziej odczuwalny

SAJENS tez ma i twierdzi ze na bank lepiej i ze zniknela mu dziura jaka mial kolo 3tys rpm
edit: dla mnie najwazniejsze jest teraz ze rozporka sie miesci bo nie ma obudowy

rAku*
22-06-05, 15:02
Witam
W zalaczniku dwie fotki, powiedzcie mi co mam z tym i wezykami zrobic ?

pozdrawiam.

kurde nie widac zalacznikow :/

badyl
22-06-05, 16:46
nom nie widac

rAku*
23-06-05, 00:30
Bylem dzis u znalomego mechanika, i rozebralismy caly ten filtr co teraz jest, pogadalem z nim troche i powiedzial ze pomoze mi to zrobic, ja poczatkowo chcialem to zrbic z kolanka z pcv ale on mowi ze nie bedzie sie bral za cos co ma wygladac na fuszerke :)
Wiec musi to byc ladnie zrobione, jutro jade dowiedziec sie o kolanko tam gdzie mi powiedzial. Koles zrobi mi na zamowienie pod wymiar z aluminium, wiec bylo by dobre.

pozdr.

Furious
23-06-05, 00:33
Alu jest do dupy bo sie masakrycznie szybko nagrzewa a nie o to chodzi... to juz lepsza jest kwasówka

rAku*
23-06-05, 03:36
No dobra to w jakich punktach, zrobia mi rure z kwasowki na wymiar, ja sobie taki znajde w lodzi, tylko jakiego punktu szukac ?

pozdro.

SAJENS
23-06-05, 20:25
To nie jest tak.
Kolanko musi miec maksymalnie wysokosci okolo 8-9 cm a srednica wejscia na gaznik jest 84mm. Teraz musisz sie zastanowic jaka koncepcje dolotu objac czy robisz np srednice 50 mm (zalecane do pojemnosci 1.3: 47,8mm), czy idziesz ta sama srednica. Ja np zdecydowalem sie na srednice taka jak jest na wejsciu do gaznika czyli 84mm. Watpie zeby ktos ci dorobil takie kolanko. Ja narazie dalem sobie spokoj w poszukiwaniu pozostaje narazie na PCV (swap niebawem wiec nie ma sensu inwestowac).
Pozdrawiam SAJENS

rAku*
11-07-05, 20:47
Helo
Ja mam pytanie do wieshaqa, bo w czwartek ide na montarz gazu :) wkoncu taniej sobie bede jezdzil.
Powedz mi jak jest u ciebie zamontowany ten gaz czy jak odpalasz auto to odpalasz z benzyny i powyzej jakis obrotow sie przelacza na gaz czy odpalasz z gazu.
Bo koles mi powiedzial ze na gazniku nie ma potrzeby bawienia sie w odpalanie na benzynie tylko odpalac zawsez na gazie. Jeszcze cos jak jest u ciebie zamontowany mikser, bo koles cos gadal ze moga byc problemy czy wejdzie pod pokrywa filtra itd ... nie wiem nie znam sie na tym ale chcialbym wiedziec jak np ty masz to zrobione.
Za instalacje ze zbiornikiem w kole place 1150 zloty bez kompa za komp wola 300 zeta wiecej ale narazie bez moze kiedys sobie dokupie. Mysle ze to dobra cena bo wszedzie mi wiecej mowili.

PS.
wkoncu zamowilem stozek :) wiec jak juz zalozy mi gaz to bede myslal jak zalozyc stozek

pozdro.

wieshaq
19-02-06, 17:20
a to juz..
next level

dorobiona kolejna oslona na stozek i BLOS blizej gaznika. moze to cos poprawi. sie zobaczy LoL


http://img113.imageshack.us/img113/4317/10022971pi.jpg

http://img113.imageshack.us/img113/1499/10022956ss.jpg

http://img113.imageshack.us/img113/7927/10022966wn.jpg

http://img113.imageshack.us/img113/4756/10022886dn.jpg

Mystek
19-02-06, 17:53
NO kuzwa w 3 tematach to samo to chyba lekkie przegiecie ziomku ... :?:

wieshaq
19-02-06, 17:54
bo mam caly czas priv o fotki to wklejam od razu zeby bylo latwo sie na nie nadziac

Mystek
19-02-06, 17:59
spoko, wszystko fajnie updateUJ swoja temat w Naszych Hondach i po problemie ...

wieshaq
19-02-06, 18:01
tak zrobilem ale fotki sa przydatne dla tych ktorzy nie robili tego jeszcze. a jak dotycza tematu to trzeba wrzucac. miejsca nie zajmuja

koniec OT
pzdr

pompek
22-06-06, 13:55
ja właśnie wczoraj zamontowałem stożek i zostawiłem pustą puchę na filtr... przynajmniej narazie... zastanawiam się czy może tak być czy coś będzie nie tak... może przynajmniej zatkać te dziury od dołu puchy coby syfu nie zasysały... zastanawiam się też, czy zamontowanie jakiejś rurki w środku puszki lub przynajmniej swoistego korytarza może zaburzyć pomiary czy co tam jeszcze... pewnie laickie pytania ale mnie nurtują

jogal
22-06-06, 14:03
a czy po zamontowaniu tego stożka zmieniło się coś czy tylko służy on w celach wizualnych??

wieshaq
22-06-06, 14:04
ja właśnie wczoraj zamontowałem stożek i zostawiłem pustą puchę na filtr...
lepiej zrob jak trzeba bo wizualnie to musi byc straszne :grin:

ta rure ktora wchodzi w dolot i idzie spod oslony kolektora musisz wyciagnac i zaslepic otwor przy dolocie jesli ma tak zostac bo powietrze pomija filt w tej sytuacji ale jak ja wyciagniesz i zaslepisz to zeby ci sie nie dusil na zimnym to musisz odpiac to podcisnienie co tam wchodzi od spodu w ten silowniczek (gdzie rura z kolektora wchodzi) jak go odepniesz to zaslep wezyk srubka.

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 ]
i zablokuj ta klapke w srodku tak zeby byla w pozycji zamknietej

pompek
22-06-06, 14:49
a czy po zamontowaniu tego stożka zmieniło się coś czy tylko służy on w celach wizualnych??
mam wrażenie, że tak... chociaż zobaczę po dłuższym dystansie bo on i na serii miał lepsze i gorsze chwile... ale wydaje mi się, że jakby lepiej jest troszkę ale to może złudzenie... jeszcze mam zamiar odseparować stożek i owinąć termoizolacją rurę... powinno być wtedy jeszcze lepiej...

ta rure ktora wchodzi w dolot i idzie spod oslony kolektora musisz wyciagnac i zaslepic otwor przy dolocie jesli ma tak zostac bo powietrze pomija filt w tej sytuacji ale jak ja wyciagniesz i zaslepisz to zeby ci sie nie dusil na zimnym to musisz odpiac to podcisnienie co tam wchodzi od spodu w ten silowniczek (gdzie rura z kolektora wchodzi) jak go odepniesz to zaslep wezyk srubka.
:shock: nie wiem... nie znam się... nie orientuję się... :P chyba pojade do jakiegoś warsztatu coby mi to zrobili... z samymi rurami to bym sobie poradził ale za dużo pieprzenia z tym przekładaniem czujników... przy okazji odblokuje drugą przepustnisę...

wieshaq
22-06-06, 14:55
przy okazji odblokuje drugą przepustnisę...
to jest najlepsze co mozesz zrobic

http://www.grupa-wroclaw.pl/2005/forum/viewtopic.php?t=218

pompek
24-06-06, 12:09
więc tak... powiem krótko... rewelka... osiągnąłem efekt, który zamierzałem osiągnąć... mianowicie, owinąłem rurę dolotu od stożka aż po puchę filtra (narazie) matą termoizolacyjną... jeździłem wczoraj wieczorem i dzisiaj w dzień i jest naprawdę dużo lepiej... poprostu tak jak po postoju na ciepłym silniku (ochłodzeniu powietrza w komorze)... tyle, że tamtem efekt trwał może minutę, może dwie... a teraz jest cały czas, nawet we względnie ciepłym dniu jak dziś... czuć, że jest rzeźki, że to powietrze naprawdę daje mu świerzy oddech... przedtem prawie nie czułem, że otwiera się druga przepustnica, był ociężały i zamulony... teraz natomiast moment otwarcia czuć bardzo wyraźnie i naprawdę można to wykożystać... zauważyłem również, że puszka od filtra nagrzewa się mniej, co pozwala wyciągnąć wniosek, iż nagrzewała się (przynajmniej częściowo) przez ciepłe powietrze z rury... a to tylko rozwiązanie przejściowe... teraz tylko wywalić puchę, odizolować termicznie dolot do samego gaźnika, odblokować drugą przepustnicę i... aż miło pomyśleć... :P
fotki wrzucę wieczorem... przy ocenie proszę wziąć pod uwagę fakt, że to tylko konstrukcja tempolarna (czyt. tymczasowa :P ) ale do wyciągnięcia radosnych wniosków całkiem przydatna... a i tak nie wygląda to najgożej...

[ Dodano: Nie 25 Cze, 2006 ]
http://img101.imageshack.us/img101/405/p6230123x6ku.jpg
http://img101.imageshack.us/img101/3180/p6230124x9am.jpg

[ Dodano: Wto 27 Cze, 2006 ]
widzę, ze temat nie został podjęty... trudno... a efekt naprawdę zadziwiający... i jestem pewien, że to zasługa termoizolacji, ponieważ jeden dzień jeździłem na stożku bez owijania dolotu i nie było większej różnicy w porównaniu do serii... jutro jadę do Promotora... mają mi zrobić dolot bez puchy i odblokować drugą przepustnicę... będzie git...

exlebinus
29-08-06, 10:32
odnośnie węzyków raz jeszcze mam pytanie...

ten od podciśnienia zaślepić... ok
czujnik temperatury podpiąc... ok
a ten najgrubszy wężyk dochodzący do kolekrota dolotowego (taki krótki ) - co z nim
i jeszcze ten długi co dochodzi do osłony kolektora wydechowego - co z nim ?

z góry dzięki za pomoc...

NFS
29-08-06, 15:58
exlebinus,

są dwa wyjścia:

1-dac dłuższą rurke/wezyk i podpiac do kibel/power rury.
2-kupic mini stozek(taki jak na odme i dac bezposrednio zamiast wezyka o ktorym mowa.

grubą rure znad kol. wyd. wywalasz. niestety stozek nie przewiduje dolotu ciepłego pow. podczas rozgrzewania.


PS:ja mam drugą opcje. potem wstawie fote.

exlebinus
30-08-06, 22:00
czekam na fote..dzieki za pomoc

[ Dodano: Pon 04 Wrz, 2006 ]
mam prośbę do tych co założyli dolot do D13B2 i wiedzą gdzie kupili to kolanko... o podanie ceny jego i koszt ewentualnej przesyłki - chciałbym takie zakupć a nie mogę nigdzie znależć... z góry dzięki

szarmx
06-09-06, 13:57
czesc.

ja mam takie pytanie.
otoz kupile sobie stozek, ktory jeszcze nie przyszedl, ale jest juz w drodze :D stozek ma srednice montarzowa ok 75 mm (dokladnie nie pamietam czy bylo to 73 albo 77. w kazdym badz razie cos z tego przedialu) a sam gaznik 84 mm. jak robic najlepiej dolot, aby to polaczyc? te rury PCV maja rozne srednice, coby mozna dobrac od gaznika szersza, od filtra wezsza? czy bede musial sie motac jak mlody?

pomozecie?

glinek19
12-12-06, 20:46
kolanko 90stopni, 2x rurka 30cm, i kształtka 45stopni (wszystko 75mm) wszystko fajnie ale w 4 generacji maska sie nie domknie i co tu teraz zrobic kupilem wszystko kibel rura z praktikera :/ i dupa chaczy o maske 5 gen pewnie ma wiecej miejsca :/

jogal
12-12-06, 21:51
ja skróciłem kolanko o około 2 cm i weszło. Jeśli masz opalarke to jak podgrzejesz kolanko to staje się plastyczne i możesz go trochę wgiąć od góry... Powinno pasować.

glinek19
12-12-06, 23:54
Skrocilem i brakowalo mi 0,5 cm i bardziej sie juz nie dalo... co zrobiles ze srobami odsyajacymi z gaznika? ucioles?? 2 sprawa kolanko masz pcv 75 i dorabiales cos zeby to zalozyc?? bo ja dorobilem kolniez ktory naciagnlem na 85 pozniej skrocilem max kolanko i tak brakowalo... i ja mam 4 generacje tam moze byc nizej troszke. masz jakeis foto?

[ Dodano: Wto 12 Gru, 2006 ]
Przy okazji mam pytanie po sciagnieciu filtra starego jest maly wezyk za gaznikiem po lewej jest wezyk z ktorego wychodza 2 wezyki co z nimi zrobic?? jest kostka ktora sie wpina do filtra co z nia zrobic?? pod filtrem jest szary krotki wezyk co z nim zrobic?? od kolektora idzie szara rura co z nia zrobic?? iii jest wezyk ale to wiem on czysci cos tam wiec to pikus co zaslepic co podlaczyc?

Pajak
20-12-06, 22:57
siemanko, mam mały patęcik na zwiększenie mocy, za praktycznie zero kosztów,
mianowicie, trzeba troszeczkę podnieść filtr powietrza tak by po przymocowaniu pokrywki było go widać jakieś 2 do 3 cm.
jak to zrobić?
proste, porzebny jest kawałek wężyka gumowego. trzeba z niego zrobić kółko które
mocujemy z jednej do powieszchni gumowej filtra,
i układamy rurką do dołu na to pokrywkę i gotowe, problem morze być z przykęceniem pokywki.
jak to działa?
poprostu do gaźnika wsysane jest więcej powietrza, działa pododnie jak stożek.
także pomrukuje sobie troszkę.
by sprawdzić jak to działa wystarczy zdjąc pokrywkę i filtr i przejechac sie tak (bez filtra i pokrywki) tylko długo nie można tak jeździć poniewasz bez tych dwóch części
dostaje sie dużo pyłu do gaźnika co powoduje jego zapchanie.
pozdro

kris-cf
20-12-06, 23:00
Pajak, no spoko jakbyś tylko jeszcze jakies foto pogladowe zapodał było by git

Pajak
20-12-06, 23:03
niestety aparat mi utonął :) a nie kupiłem jescze nowego,
jak kupię to prtześlę,

amaru
22-12-06, 00:06
takze czekam na fotki twojego patentu ;)

dudek83
22-12-06, 19:01
siemanko, mam mały patęcik na zwiększenie mocy, za praktycznie zero kosztów,
mianowicie, trzeba troszeczkę podnieść filtr powietrza tak by po przymocowaniu pokrywki było go widać jakieś 2 do 3 cm.
jak to zrobić?
proste, porzebny jest kawałek wężyka gumowego. trzeba z niego zrobić kółko które
mocujemy z jednej do powieszchni gumowej filtra,
i układamy rurką do dołu na to pokrywkę i gotowe, problem morze być z przykęceniem pokywki.
jak to działa?
poprostu do gaźnika wsysane jest więcej powietrza, działa pododnie jak stożek.
także pomrukuje sobie troszkę.
by sprawdzić jak to działa wystarczy zdjąc pokrywkę i filtr i przejechac sie tak (bez filtra i pokrywki) tylko długo nie można tak jeździć poniewasz bez tych dwóch części
dostaje sie dużo pyłu do gaźnika co powoduje jego zapchanie.a moze by dziury powiercić w obudowie filtra?co ty na to?tylko czy to aby nie zaszkodzi?masz jakies fotki ilustrujące podnoszenie filtra?

pozdro

adams84
31-12-06, 15:37
ludzie napiszcie wkoncu cos konkretnego moj civic 1992 1.5 jedzie do setki ok 12sek na gazie i podobnie na benzyniei pali ok 8.5-9.5 trasa i 11-12miasto napiszcie czy sa to wyniki dobre czy słabe czy poprostu ok wsztsko to na stozku zastanawiam sie na zmiane na orginalny bo wydaje mi sie ze spalanie troche spadnie napiszcie co sadzicie na ten temat

dimo
31-12-06, 18:36
jedzie do setki ok 12sek :shock: to troche masz kaszane :? pytasz sie czy to wyniki dobre czy slabe... jak dla mnie to slabe... :roll: 12 litrow po miescie tez tak troszke duzo :? cos masz nie tak... wez Hanie do lekarza lepiej, bo na odleglosc ciezko powiedziec co jej moze byc... albo masz juz zajezdzony silnik :sad:

[ Dodano: Nie 31 Gru, 2006 ]
aha jeszcze jedno... jak piszesz to uzywaj interpunkcji, bo ciezko sie to czyta :evil:

rAku*
31-12-06, 18:51
Ja mam d13b2 gaz i dolot ze stozkiem :)
Ladnie mi to smiga, gazu po miescie przy cieglym butowaniu pali 10 L a jezdzi prawie tak jak na benzynie :)
Tylo ze ja mam caly dolot inaczej zrobiony a do gazu mam blosa, moim zdaniem to *****site wyjscie bo fajnie dzieki temu na gazie auto lata :)

Pajak
31-12-06, 19:05
siemka :)
tak szczeże mówiąc robiąc co kolwiek by dociągnąć dodatkowe powietrze daje troche mocy dziury w pokrywie to zly pomysł, dziury musiały by być w obudowie, tyle tylko ze
w ten sposub zniszczysz sobie obudowe filtra. naj lepiej mieć druga obudowę i nie wiercić dziur tylko wyciąć pasek i w to miejsce wlutować drobną siatkę stalową taką jak na gril chłodnicy. będzie ładniej wyglądać.
panowie pomyście troszkę jesteście na tyle rozsadni by kupić sobie HONDE CIVIC :D to dzcie radę pokombinować troszkę a satysfakcja z tego będzie tym bardziej fajniejsza :grin: że furka lepiej lata.
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :D
lecim ryja zapić ;)

katrin5g
05-03-08, 00:52
odgrzebie starego kotleta bo mam krotkie pytanko :bicie: i wybaczcie ze pewnie gdzies to juz bylo...
jedni pisza zeby zakladac normalnie stozek do 1.3, inni pisza aby lepiej nie zakladac bo moze sie gryzc z gaznikiem.jest tez napisane w tym temacie o jakis rurkach ktore trzeba odlaczyc od gaznika.
Pytanie mam takie: czy moge normalnie zalozyc stozek AOMA do 1.3
na gazniku bez dodatkowych przerobek ? stozek postaram sie umocowac gdzies w okolicach przedniej lampy jak najdalej od silnika i kolektora.Nie mam gazu, nie zalezy mi na osiagach, chce troche lepszego drzwieku,lekkiego mruczenia, odglosu zasysanego powietrza :hinczyk:

jogal
05-03-08, 01:11
Zostaw lepiej serię, bo żaden dźwięk się nie zmienia, nikt tego nie zauważy, jeśli nie masz kolektora ssącego z d15b7 to takiego fajnego dźwięku nie będzie :(. W d13b2 nie jest tak łatwo założyć stożek jak w innych modelach, wszystko trzeba wystrugać samemu, nie ma gotowych części. Jesli nie chcesz mieć problemów z hanką i nie zakładać niepotrzebnie nowych tematów, że np hanka szarpie i pali 10 L/100 km to z dolotem nic nie rób. Modyfikacje jakie polecam to:
- Odblokowanie przepustnicy
- Węzyk nr 3 bezpośrednio z gaźnika na siłownik drugiej przepustnicy
- wałek rozrządu z 1.4, ewentualnie po przerobieniu na pompkę elektryczną wałki z d15b2/b7
- kolektor 4-2-1 z d16z6 bądz ebaya
- wydech na 3 tłumikach przelotowych
i po tych modach mamy już coś w okolicach 100 km :aloha:

katrin5g
05-03-08, 01:25
jogal, hehe ale mi wlasnie na osiagach nie zalezy a tylko na lepszym dzwieku bo ta kosiarka 1.3 juz troche mnie denerwuje. stozek juz kupilam wiec przynajmniej zamontuje go na probe i sprawdze. narazie silniczek pracuje rowno ale niestety pali okolo 10l pb ( moze to przez zime, termostat itd .. to wszystko sie pozniej sprawdzi ). Chodzi mi tylko o to czy jak juz bede miala odpowiednie kolanka to czy sam montaz stozka wystarczy czy trzeba jakies kabelki odpinac przy gazniku ?
Jak nie bedzie lepszego mruczacego dzwieku i pogorszy sie rowna praca silnika to stozek oddam jakiemus koledze :/ i wroce do seri.

jogal
05-03-08, 10:53
Tak jak napisałem wyżej, żadnego lepszego dźwięku nie będzie,no i montaż jest problematyczny no i mogą sie pojawić jakieś problemy typu szarpanie, dławienie, autko pali wtedy jeszcze więcej, czasami ssanie włacza się nawet na rozgrzanym silniku podczas jazdy. Ja tylko ostrzegam :/

katrin5g
05-03-08, 11:21
eee, to faktycznie same minusy, nic na plus. poczekam jeszcze na kilka odpowiedzi na pw ktore wyslalam ale raczej nie zamontuje stozka :bicie: :/ :(

NFS
05-03-08, 11:52
przydało by sie napisac jakis art raz na zawsze zamykajacy temat stozka w d13 i aktualizacje tuning manuala do d13 o wałek a potem... hmm kto wie, moze i tutorial mpfi do d13 :agent:

katrin5g
05-03-08, 12:21
Wielkie dzieki dla kolegi NFS za wyczerpujaca odpowiedz na pw. Jednak wybil mi stozek z glowy.

A musze dodac ze wczoraj siedzialam na forum ze 2 godziny uzywajac "szukajki" i naprawde wyczerujacej odpowiedzi nie znalazlam wpisujac d13,gaznik, stozek. Raz pisano ze mozna zakladac i ze dziala, raz pisano ze nie polecaja i moga byc problemy..Najbardziej wyczerpujaca odpowiedz otrzymalam od NFS . Dzieki i pzdr

kj-19871
06-03-08, 21:23
Mobile a niech ktoś jeszcze powie bo oczytałem sie jak głupi i pogubiłem :D w d13 trzeba zdjąc ta patelnie od filtra wywalic rure i bezposrednio na ta dziure która tam zostanie założyc kolanko ?? potem dłuzsza i stozek ?? nie ma nikogo w okolicach Lublina zeby to zrobił ?? na rurze jejst jeden czujnik musi bys tez wmontowany ?

[ Dodano: Czw 06 Mar, 2008 ]
http://allegro.pl/item318072718_dolot_profesjonal_uklad_dolotowy_hon da_civic.html
nadaje sie to ??

laciu
06-03-08, 22:44
tak, wywalasz "patelnie" a tqa dziura o któej mówisz to gaźnik, nakłądasz kolano 90stpni na gażnik, cągniesz rurę gdzieś w okolice lampy czy jak już się bawisz to w zderzak, podpinasz stożek...
nie rozumiem dlaczego jeszcze pytasz jak to zamontować skoro wszyscy tłuką że STOŻEK W D13B2 jest beee...


"przydało by sie napisac jakis art raz na zawsze zamykajacy temat stozka w d13 i aktualizacje tuning manuala do d13 o wałek a potem... hmm kto wie, moze i tutorial mpfi do d13"

przyłączam się do prośby :hinczyk: i z racji tego że NFS właśnie Ty to zrobiłeś - wybieram CIebie do tego zadani :brawo2: :aloha:

NFS
06-03-08, 23:00
ale ja, tak jak napisałem wczesniej, nie ide dalej w mpfi bo:

a)nie mam potrzeby, jezdze i odpalam na gazie. nie przeszkadza mi to bo mam blosa i cyka od pierwszego nawet po nocy.
b)nie chce mi sie wydawac ponad 1k zł tylko po to zeby czasami sie przejechac na benie 5km.
c)nie chce mi sie ;)
d)mam zamiar dowalic mu do pieca kompresje w okolicach 11:1 albo 12:1 a nie wiem czy wtedy nie trzeba lac jakis magicznych siuwaksów typu vpower 99+ czy co... natomiast gaz ma ponad 100okt wiec spalanie stukowe nie bedzie mi sie sniło po nocach.

sorry za OT

marc-l
07-03-08, 00:39
Ja myślę że z d13 nie zrobi się wyścigówki i tym stwierdzeniem nie odkryłem ameryki. Jednak jak ktoś lubi majstrować to polecam pobawić się w stożek, w mojej byłej EG3 różnice szczególnie było czuć wyraźnie na trzecim biegu - widać że auto wkońcu oddychało. A jak wykona się mod drugiej przepustnicy dobrze ze sobą to współgra, więcej paliwa + więcej powietrza = lepsza mieszanka wybuchowa hehe. Ssanie nie ma prawa się włączać na rozgrzanym silniku jeżeli podepnie się wszytkie węzyki z wyłączeniem węża doprowadzającego ciepłe powietrze od obudowy kolektora wydechowego, oraz nie podpina się wężyka sterującego klapką puszczające właśnie ciepłe powietrze - ten szczelnie zatykamy śrubą lub zaginamy. Reasumując stożek w d13 jest ok, ale tylko na okres letni i wykonany względnie profi. Nie zgodzę się, że stożek w d13 jest blee. Osobiście dało mi to wiele satysfakcji i tak jak wcześnie napisałem zauważyłem pozytywne efekty. A odnośnie dzwięku to słychać jak stożek zasysa powietrze, nie ma basowego pomruku czy jakiegoś pierdzenia. Jak ktoś ma problem z złożeniem stożka to chętnie podzelę się moim doświadczeniem.