PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V 1.3 Problem z Odpaleniem



Olix
10-06-11, 19:50
No a więc dzisiaj po powrocie do domu chciałem odpalić hanie a tu co
Lutututu :( a hania nie chce odpalić , kręciłem trzy razy i aku padł
No więc go podładowałem i jeszcze raz spróbowałem i nici :(

Wcześniej nie miałem problemu palil na dotyk , to chyba pogoda tak na hanke wpłynęła :/

Próbowałem coś pokminić ale nie dawało to efektów ;/ jakby ktoś miał jakieś pomysły pisać :)

martawroc
10-06-11, 19:54
omg....skoro po 3 próbach aku pada to do wymiany

Olix
10-06-11, 19:56
ale to jak chciałem 1 raz go odpalić to tak było potem jak podładowałem to mogłem więcej razy nim kręcić ;/

martawroc
10-06-11, 20:00
a kręci tak powoli rozrusznikiem? nie wiem moze zapal swiatla i zoabcz czy swieca tak jak zawsze czy moze slabiej; jak slabiej to aku do wymiany:)

Olix
11-06-11, 01:46
ojca znajomy był zobaczyć co i jak i twierdzi że aparat zapłonowy mi padł
Po Niedzieli wymienię go i zobaczymy co z tego będzie :)

Olix
18-06-11, 14:06
Wymieniłem cewkę , samochód odpalił :) więc zadowolony postanowiłem pojeździć , przejechałem 10 km i samochód zgasł i nie dało rady go odpalić :( rano sprawdziłem jeszcze raz czy dobrze wszystko pomontowałem i znowu to samo pojeździłem 15 min i zgasł :(
Czy ma ktoś jakiś pomyśl co mam jeszcze wymienić ?

edit:
Dzisiaj odpaliłem samochód poczekałem z 5 min zgasiłem , potem znów odpaliłem poczekałem aż silnik nagrzeje się , po czym zgasiłem i potem już nie chciał odpalić ;/
Czy przyczyną mogą być przewody wn ? na dwóch świecach widziałem olej , ale tylko na górnej części
dół suchy , wcześniej wymieniłem uszczelki bo świece mi zalało ;P i sądzę że na te przewody też mogło się coś oleju dostać
Postaram się złapać kumpla bo on ma tez hanke tyle że d15b2 , przewody wn podobno pasują od niej ;)

Jak ktoś wpadnie na jeszcze jakiś pomysł pisać :)

Olix
23-06-11, 20:30
no jednak to nie była wina ani aku ani przewodów :(
Pozostał mi moduł do sprawdzenia , chyba że ktoś ma inny pomysł ..

luki68
13-04-12, 00:10
Moduł ci padł na 100%, miałem to samo.
Hania odpalała normalnie przejechałem nią z 10-15 km i zgasła po czym nie chciała odpalić.
Okazało się, że moduł mi padł.
Wymieniłem moduł i wszystko gra.
Na allegro możesz zamówić moduł, chodzą one w granicach 200-250zł.
Chyba, że chcesz fabrycznie nowy moduł, to musisz się pofatygować i wejść na angielską stronę z częściami do aut japońskich i tam kupić nowy moduł.
Który kosztuje trochę więcej, bo w granicach 300-400 zł, ale myślę, że warto bo dłużej ci posłuży i masz jeszcze od nich gwarancje na ten moduł jakby coś nie grało.

mateusz991
14-04-12, 01:21
Proponuje jeszcze sprawdzic aparat zaplonowy, tzn odkrecic plastik i zobaczyc czy nie masz wody. Czesto w tym samochodzie tak sie dzieje, woda paruje w aparacie i chyba dalej tlumaczyc nie musze. Odkrec, osusz i zobacz.. Jak pojezdzi dluzej (ze 40 min. ) i zgasnie to woda dostaje sie do aparatu. W ogole hanie ciezko zapalaja po ulewnej pogodzie ;P

Van_Dal
14-04-12, 08:49
ja stawiam na ZŁEJ JAKOŚCI CEWKĘ !
moduł łatwo sprawdzić
bierzesz żarówkę na 12V i przykładasz do wyjścia z modułu i kręcisz . miga się to moduł sprawny

a zła cewka jak sie nagrzeje to ma takie objawy jak ty