PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 dziwny problem z olejem



mx4ever
09-06-11, 18:52
siema
ostatnio sprawdzalem olej i ku mojemu zdziwieniu bylo ponad max na bagnecie?! olej wymieniany okolo 1000km temu, czym to moze byc spowodowane, plynu z chlodnicy nieubywa, co chyba wyklucza uszczelke pod glowica, poszukalem troche i ktos pisal ze to moze paliwo sie dostaje do oleju ale nic konkretniej nienapisal,macie moze jakies pomysly co to moze byc, od czego zaczac sprawdzanie itp.:
z gory dzieki.

LechuLK
09-06-11, 21:39
A sam wymieniałeś olej czy gdzieś dawałeś na wymianę? Bo mi prawie zawsze wleją za dużo i muszę trochę odsysać.

wwljohn
09-06-11, 21:47
Sprawdzałeś na ciepłym czy na zimnym silniku, po dłuższym postoju, czy chwilę po zgaszeniu motoru?

kris-cf
09-06-11, 22:08
A sprawdzałeś wcześniej po wymianie czy to pierwszy raz? Bo wydaje mi sie ze po prostu za dużo zostało zalane .

mx4ever
09-06-11, 22:29
olej sam wymienialem, wczesniej sprawdzalem i bylo ok, sprawdzalem na cieplym silniku jakies 5-10 min po zgaszeniu, czy to jest wogole mozliwe zeby sie paliwo dostawalo do oleju??

Budziniak
09-06-11, 22:59
paliwo dostawalo do oleju??
wysrane pierścienie !

yautja
10-06-11, 09:35
Postaw na prostym, po nocy odessaj przez bagnet do poziomu równo z "max" i pojeździj trochę. Zobaczysz, czy jest to powtarzalne czy rzeczywiście za dużo zalałeś. Olej śmierdzi benzyną?

adamLBN
10-06-11, 21:50
mx4ever, jeżeli Posiadasz D13B2 to problem tkwi w mechanicznej pompce paliwa, Wymień i zapomnij o problemie :)

mx4ever
10-06-11, 23:09
dziwne bo olej niesmierdzi benzyna, ale z jakis dziwnych przyczyn sie podnosi stan, sprawdze jak doradzil yautja i zobaczymy co dalej, adamLBN skad pomysl z ta pompka miales moze podobny problem??! niechcialbym jej wymieniac na darmo, moze mozna jakos ja sprawdzic??

adamLBN
11-06-11, 09:53
Tak , miałem to samo u siebie. Pierwszym pomysłem jaki wpadł mi do głowy była właśnie wadliwa pompka paliwa. Możliwe też, że jeździsz na bardzo krótkich odcinkach, co również powoduje przedostawanie się paliwa do oleju, ponieważ jadąc na ssaniu silnik nie przepala całego dostarczanego paliwa i część spływa po ściankach cylindrów wprost do oleju. Spróbuj odessać olej i pojechać w dłuższą trasę - jeżeli po powrocie poziom oleju się podniesie to będzie pompka, jak nie, to po postu jeździj do pracy/szkoły autobusami lub chodź piechotą bo masz blisko ;)

yautja
11-06-11, 11:04
Jeśli pompka by puszczała paliwo przez membranę, to olej śmierdział by benzyną. Przy prawidłowo ustawionym gaźniku nawet na ssaniu cała mieszanka jest spalana, więc nie ma mowy o "spływaniu benzyny".

mx4ever
11-06-11, 20:28
az takich krotkich odcinkow to niejezdze zeby niezdazyl ze ssania zejsc:p zrobie jak mowicie sciagne troche oleju pojezdze i zobaczymy co sie bedzie dzialo :)