PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat zaplonowy



error
17-03-07, 21:30
Dziś wymieniałem oring aparatu zaplonowego. Rozkręciłem aparat zapłonowy pozniej włożyłem i silnik nie pali. Co może być przyczyną?? pomóżcie

Kosciech
17-03-07, 23:10
Jeśli rozbierałeś aparat, to pewnie go źle poskładałeś.

Furious
18-03-07, 08:58
Nie zadawaj glupich pytan, nie jestesmy jasnowidzami!
Jak zle go zlozyles to zloz dobrze....

error
18-03-07, 11:54
Nie zadawaj glupich pytan, nie jestesmy jasnowidzami!

może dla ciebie to jest głupie pytanie. dla mnie nie!


Jak zle go zlozyles to zloz dobrze....

to jak twierdzisz ze zle go złożyłem to powiedz mi jak mam go złożyć albo daj wskazówki jakies

Furious
18-03-07, 12:13
tam gdzie wsadziles ten różowy kabelek miał być szmaragdowy k***, skad mam wiedziec cos tam zjebał?

skolopendra
18-03-07, 13:51
to jak twierdzisz ze zle go złożyłem to powiedz mi jak mam go złożyć albo daj wskazówki jakies

ech :bicie:

k***, skad mam wiedziec cos tam zjebał?

to jest niezłe ;) F

Lcfr
18-03-07, 17:05
Nie zadawaj glupich pytan, nie jestesmy jasnowidzami!

może dla ciebie to jest głupie pytanie. dla mnie nie!


Jak zle go zlozyles to zloz dobrze....

to jak twierdzisz ze zle go złożyłem to powiedz mi jak mam go złożyć albo daj wskazówki jakies


skoro twierdzisz, ze go dobrze złożyłes to dlaczego auto nie pali?????????

Pancin
20-03-07, 21:08
A ja się domyślam. Pewnie założyłeś ten element, który wchodzi w wałek rozrządu odwrócony o 180 st. Chodzi mi o takie kółko z dwoma wypustami, które wchodzą w wałek. Jak założysz odwrotnie to na pewno nie odpalisz, bo będziesz miał zapłon o 180 st. odwrócony. Przekręć to i po sprawie.

Lcfr
20-03-07, 21:22
A ja się domyślam. Pewnie założyłeś ten element, który wchodzi w wałek rozrządu odwrócony o 180 st. Chodzi mi o takie kółko z dwoma wypustami, które wchodzą w wałek. Jak założysz odwrotnie to na pewno nie odpalisz, bo będziesz miał zapłon o 180 st. odwrócony. Przekręć to i po sprawie.

mnie sie tez tak zdaje...
juz to zasugerowałem na gg....

-=MARIO=-
21-03-07, 01:10
A ja się domyślam. Pewnie założyłeś ten element, który wchodzi w wałek rozrządu odwrócony o 180 st. Chodzi mi o takie kółko z dwoma wypustami, które wchodzą w wałek. Jak założysz odwrotnie to na pewno nie odpalisz, bo będziesz miał zapłon o 180 st. odwrócony. Przekręć to i po sprawie.

przeciez to jest tak zrobione ze nie da sie tego odwrocic

mozes
21-03-07, 07:32
Pewnie założyłeś ten element, który wchodzi w wałek rozrządu odwrócony o 180 st. Chodzi mi o takie kółko z dwoma wypustami, które wchodzą w wałek. Jak założysz odwrotnie to na pewno nie odpalisz, bo będziesz miał zapłon o 180 st. odwrócony. Przekręć to i po sprawie.

Tak jak mówi MARIO

przeciez to jest tak zrobione ze nie da sie tego odwrocic

Tam jest "mimośród" nie ma możliwości odwrotnego zamontowania.

Napisz po kolei co robiłeś, co rozbierałeś może być na priv
pozdr

Furious
21-03-07, 08:09
Tam jest "mimośród" nie ma możliwości odwrotnego zamontowania.
jeśli składając aparat odwrotnie to założyłes to do głowicy tez odwrotnie założysz tak jakby

-=MARIO=-
21-03-07, 13:17
złozonego aparatu nie da sie załozyc na dwa sposoby czyli odwrocic

natomiast to kołko mozna odwrocic, ma ono oznaczenie takie zeby sie pokrywało razem z palcem w tej samej plaszczyznie

Pancin
21-03-07, 19:28
Samo kółko da się założyć odwrotnie na ośkę aparatu. A ponieważ w wałek wchodzi to tylko w jeden sposób, odwraca się zapłon o 180 st. I z odpalenia nici.

error
21-03-07, 20:06
witam. dziś kombinowałem i wykombinowałem!! auto pali :)

na aparacie zapłonowym tam gdzie o-ring jest, jest tam takie kołko z nacięciem(wpustem), i poprostu to trzeba było w drugą strone założyć (odwrotnie). Tak zrobilem i wszystko śmiga..

Jutro koleś ma mi ustawić zaplon o 16:) więc mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Jeszcze tylko musi mi sprawdzic mechanik bo silnik jak pracuje ma lekkie drgania:(

Lcfr
21-03-07, 22:19
Samo kółko da się założyć odwrotnie na ośkę aparatu. A ponieważ w wałek wchodzi to tylko w jeden sposób, odwraca się zapłon o 180 st. I z odpalenia nici.

dokładnie tak jak piszesz....
i jak widac chyba o to chodzilo....

error
21-03-07, 22:33
Pancin napisał/a:
Samo kółko da się założyć odwrotnie na ośkę aparatu. A ponieważ w wałek wchodzi to tylko w jeden sposób, odwraca się zapłon o 180 st. I z odpalenia nici.


dokładnie tak jak piszesz....
i jak widac chyba o to chodzilo....

właśnie o to chodziło. dostalem nauczke i zapamietam to do końca życia:) najważniejsze ze hania pali,

teraz tylko musze ustawić zapłon i zorientować się dlaczego mi silnik rowno nie pracuje:( ;)

Pancin
22-03-07, 22:13
dokładnie tak jak piszesz....
i jak widac chyba o to chodzilo....

Aparat z Cifa już parę razy rozbierałem i logika podpowiedziała mi, że niewiele jest tam do złożenia źle. A to akurat łatwo przeoczyć. :)


dostalem nauczke i zapamietam to do końca życia:)

Nauczyć musisz się tylko jednej rzeczy. Jak coś rozpbierasz pierwszy raz, to obejrzyj to najpierw 7 razy, a potem zaznacz jak co siedziało. I to jest klucz do sukcesu. :)

error
22-03-07, 23:15
Cytat:
dostalem nauczke i zapamietam to do końca życia:)


Nauczyć musisz się tylko jednej rzeczy. Jak coś rozpbierasz pierwszy raz, to obejrzyj to najpierw 7 razy, a potem zaznacz jak co siedziało. I to jest klucz do sukcesu.
_________________

Wiesz nie musisz mnie pouczać. Rozbierałem to pierwszy raz i obejrzałem dużo razy więcej niż 7, też mi sie wydawało bardoz proste i nic trudnego, ale jednak pozniej przeoczylem malutka rzecz:(