Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : pobieranie oleju



czampion
08-06-11, 22:00
mam civicaVI 1.4 is i mam taki problem pobiera mi olej czy macie tez taki problem?? co mam z tym zrobic pomóżcie !!!!!!!1:(

woPo
08-06-11, 22:02
Nie mamy. Zrób remont silnika.

czampion
08-06-11, 22:08
no i co niby miałbym zrobic??
ilnik jako tako to bardzo dobrze mi chodzi tylko ten olej

Skowron48
08-06-11, 22:12
Widać, że jesteś mało obeznany w auta. A wiesz jaki olej ma twoja Honda czy tak jeździsz aby jechać??

pablo_020
08-06-11, 22:42
Napewno jest jasny i był z takiej porzezroczystej butelki z napisaem "Olej roślinny"


co mam z tym zrobic pomóżcie !!!!!!!
Stań przed nią i potup o ziemie nogami, powinno jej przejść.

Budziniak
08-06-11, 23:17
Stań przed nią i potup o ziemie nogami, powinno jej przejść.
ja tak robiłem i nadal bierze do tego rdza zaczęła szamać auto :(

no i co niby miałbym zrobic??
pierścienie,uszczelniacze,panewki w sumie za jednym zamachem do tego cała masa innych uszczelek wiec lepiej kupić słupek :p

billiejoe
08-06-11, 23:24
Jeździj ile popadnie, przeznacz fundusz na swapa i będzie Ci dalej brał pewnie ;)

Na poważnie to napisz coś więcej,chociażby ile pali tego oleju :)

czampion
11-06-11, 10:38
od stycznia do dzis pobrał 1l honda jest zalana polsyntetykiem

Saiti
11-06-11, 10:42
Zrobiłeś przez ten czas 40 tysięcy km? Czy samochód stał cały czas w garażu?

czampion
13-06-11, 12:00
zrobiłem ok 8 tys

jasiek09
13-06-11, 12:13
zalej valvoline maxlife 10w40 wcześniej jakąś płukankę i jeździj dalej:)

@lbi
13-06-11, 12:14
1l na 8tys? To prawie żaden pobór oleju ;p
Ja leje co prawda syntetyk full ale mi łyka 1l na tys. Jeździj nią nadal bez obaw, jak zacznie więcej łykać to dopiero będziesz się martwił.
BTW kupno słupka mniejszy koszt ale kupujesz w sumie kota w worku

billiejoe
13-06-11, 12:24
Nie masz się czym przejmować, bańka 4l od wymiany do wymiany Ci wystarcza więc dodatkowych kosztów raczej nie ponosisz :)

fate
14-06-11, 18:19
dokładnie mi od bierze tyle same
to sie nie boj tylko dolej litr, za kolejne 8k wymienisz cały a z remontem sie nie spiesz
ewentualnie zalej doktorkiem i na handel O.o

81saren
14-06-11, 18:24
Remont d14 , jak bedziesz mial zamiar cos takiego robic , poczytaj wczesniej, szukaj , te silnik sa w cenie 500-1000zl , niema bata ze zrobisz remont taniej...

A tak wogole przestan sie martwic poborem ,1l na 8000km Pikus , jezdzij dolewaj , zlikwiduj wycieki, obserwuj jak bedzie szamac 1l na 1000km to zmieniaj silnik .

widghet
17-06-11, 13:54
podepne sie pod temat. Mój d14a4 też bierze olej, w miesiąc zjadło cały bagnet, jak przycisne mocniej ze startu to plama oleju zostaje na asfalcie, musiał być zalalny doktorkiem bo przed kupnem nie dawał oznaku brania oleju (nie kopcił nic). Jest kilka opcji do wyboru: remont, nowy silnik albo go sprzedać. Co do sprzedaży to wiecie jak jest... zmieniłem siedzenia i kanape na VTI - ludzie na to różnie patrzą, że już kombinowane itd, kupiłem felgi Oz racing 16, opony tam mam zdarte jak cholera wiec to napewno nie jest auto " bez wkładu finansowego". Przedstawcie mi mniej wiecej jak to jest z tym remontem, chodzi mi o koszt części i orientacyjnie jak to u was biorą za taki remont. Pytałem mechaników to żaden nic konkretnego nie powie jak to z częsciami bo sam nie wie, mówi że jest duża rozbierzność cenowa, jak mam robić remont to wole na konkretnych częsciach żeby tym autem z 4 lata pojeżdzić. Myśle która opcja będzie tańsza czy swap czy remont.

vnv_nation
17-06-11, 18:58
Myśle która opcja będzie tańsza czy swap czy remont.


Tansza opcja to swap, tyle ze kupujesz kota w worku albo trafisz dobrze albo bedziesz plakal. Wiecej informacji na ten temat zasiegniesz tutaj: http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Jasin
17-06-11, 19:03
W zeszłym roku miałem podobny dylemat, kiedy moje potworne d14 :cool: zaczęło wpieprzać ponad 1l na 1000km. Dowiadywałem się o cenę remontu takiego silnika to z częściami i robocizną każdy krzyczał sobie 2tyś. W końcu trafił mi się dobry silnik ze znanym przebiegiem 160 tyś, do tego inny wałek rozrządu wskoczył, uszczelka termiczna pod ssący, nowy pasek rozrządu (reszta przełożona z poprzedniego silnika bo miało nalatane niecałe 20 tyś), przelotowy 4-2-1 (używka). Tamten zostawiłem w rozliczeniu i zapłaciłem 1500 zł. Także jak chcesz to szukaj silnika nawet za 500 zł można znaleźć (tylko nie wiadomo w jakim stanie), albo dozbieraj na z6 lub y8. Remont d14 jest nieopłacalny.

widghet
18-06-11, 00:42
Jasin bardzo dziekuje za rady. Ja niestety nie mam ani dobrego mechanika co mi zrobi swap, nie mam znanego silnika a to co na allegro to kotek w worku. z6 to droga sprawa. Jak na chwile ukryć branie oleju ? moto doktorki pomogą? hmm chyba go sprzedam ale żal mi tego auta! btw to już moje drugie auto z walniętym silnikiem! chyba kupie seicento z gazem.

carlosv
18-06-11, 01:00
Nie pękaj... jakie seicento?? Malucha sobie kup... Jeżeli w samochodzie masz wszystko ok a ten silnik to jedyny problem to ja na Twoim miejscu bym dozbierał kasy i poszukał takiego samego silnika (słupka) o bardziej udokumentowanym pochodzeniu. Jest to czasochłonne i nudne ale jak już znajdziesz to na długo masz problem z głowy... Ja szukałem tak samochodu, nie miałem kasy zbytnio ale twardo szukałem, i znalazłem (jest po przejściach ale właściciel miał nawet dowód zakupu z kaliforni i wiele innych dokumentów). Ostatnio byłem na przeglądzie żeby zobaczyć jak Civic stoi technicznie i jest rewelacja, żadnych luzów, zbieżność git, amorki po 78%. Wiem że dobrze trafiłem, nie poddawaj się tylko szukaj do skutku... Taka jest moja rada:)

widghet
18-06-11, 10:44
dzieki carlos. Mysle jeszcze nad tym wszystkim. Powiedzcie mi jeszcze jak na chwile ukryć branie oleju a dokładnie kopcenie z wydechu?

Jasin
18-06-11, 10:58
carlosv dobrze gada jak reszta w wozie jest cacy to tylko silnika poszukaj. Poprzeglądaj tematy 6g, kto teraz na swap się szykuje i ma w dobry stanie D14. Zagadaj z kimś takim i myślę że cena będzie rozsądna.

widghet
18-06-11, 12:36
Dzieki, podjąłem decyzje, sprzedaje felgi i co mam na zbyciu i szukam silnika. Dzieki za rady panowie. Znacie może orientacyjne ceny takiej zmiany silnika, wolał bym mniej wiecej wiedzieć żeby nie być zielony i żeby mechanik mnie nie wyc***ał. I jeszcze jedno, co można przy okazji zmienić w silniku żeby był mocniejszy, kolektor? ssak?

Jasin
18-06-11, 13:48
Sama przekładka mnie wyniosła jakieś 500 (ale w tym była cena jeszcze roboty w głowicy i założenia kolektora) myślę, że za 300 może 400 ktoś przełoży. Pewnie inwestycja w rozrząd by się przydała. A co do dłubania to poczytaj co można z d14 jest tych tematów od groma.

carlosv
20-06-11, 21:29
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?112931-Sprzedam-silnik-d14z2
Tu masz d14 w dziale "sprzedam" ktoś wrzucił, zobacz może Ci podpasuje.

Nemereth
21-06-11, 13:32
ewentualnie zalej doktorkiem i na handel O.o
Żebyś Ty kupił takie auto po doktorku. Z całej swej życzliwości Ci życzę.... będę bardzo szczęśliwy, umrę ze śmiechu pacanie.

carlosv
22-06-11, 11:15
Żebyś Ty kupił takie auto po doktorku. Z całej swej życzliwości Ci życzę.... będę bardzo szczęśliwy, umrę ze śmiechu pacanie.

Popieram, przez takie podejście jak Twoje ludzie boja się kupować Hondy, bo jakiś mega mechanik zalał doktorka i wmawiał że grama oleju nie bierze. Przez takie rozwiązywanie sytuacji Civic traci na wartości w oczach wszystkich i zaczyna być porównywany do calibry czy starego golfa lub bmw po wieś tuningu co jest żenujące.

Jasin
22-06-11, 23:30
Popieram, przez takie podejście jak Twoje ludzie boja się kupować Hondy, bo jakiś mega mechanik zalał doktorka i wmawiał że grama oleju nie bierze. Przez takie rozwiązywanie sytuacji Civic traci na wartości w oczach wszystkich i zaczyna być porównywany do calibry czy starego golfa lub bmw po wieś tuningu co jest żenujące.

x2

Ja takiego kupiłem i kląłem na czym świat stoi.