PDA

Zobacz pełną wersję : Podczas hamowania gaśnie / gotująca się woda / chlapie olejem po odkręceniu



Mosciak
07-06-11, 15:23
Miałem wczoraj dziwny przypadek. Auto ma problem z utrzymaniem niskich obrotów, spadają one poniżej 1000 i silnik gaśnie. Najczęściej zdarza się to podczas hamowania, podczas dojeżdżania do skrzyżowań. By później odpalić, muszę kilka sekund pokręcić. Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Wcześniej wszystko było ok, wczoraj wracając z pracy takie zdarzenie mnie dopadło. Tydzień temu miałem robioną uszczelkę pod głowicą, planowanie i rozrząd.

Sprawa nr 2. Gotuje mi się woda. Podczas jazdy dość dynamicznej wskaźnik temperatury szaleje i wzrasta do poziomu niebezpiecznego. Podczas spokojnej jazdy, nawet w nocy, przejadę krótki odcinek i słyszę jak się gotuje woda. Wentylator się włącza normalnie. Na wolnych obrotach Honda dobrze utrzymuje temperaturę.

Sprawa nr 3. Czy po odkręceniu korka wlewu oleju, ten może chlapać na wszystkie strony? Bo u mnie właśnie tak się dzieje.

Niedawno kupiłem te autko, ale coś na razie mam pecha...

E: Rano odpaliłem, trochę przygazowałem i wcisnąłem hamulec, to obroty spadły na ~300 i zaczął się dusić, parę przygazówek i się unormowało. Teraz pracuje normalnie... Nic już z tego nie wiem... Przejechałem 15km i nawet nie próbowało zgasnąć.

jasiek09
07-06-11, 15:50
W chłodnicy jest do pełna płynu ( sprawdź na zimnym), jesli nie ma uzupełnij.

Van_Dal
07-06-11, 16:09
Więc tak ;] zacznij od napisania jakie masz auto z którego roku i co za silnik w środku ;]
jeżeli silnik to D15b2 to tak ;]
-Niskkie obroty to problem z silnikiem krokowym (do niego ez przychodzi płyn z ukłądu chłodzenia)
czyszczenie i dokładne odpowietrzenie powinno pomóc, jak to zrobić masz napisane krok po kroku tutaj : http://www.fotoporadnik.cba.pl/czyszczenieiac.htm
po czyszczeniu oczywiście czeka Cie samoadaptacja

-czy woda gotowała Ci się przed wymianą uszczelki pod głowicą ?? mechanik u którego to robiłeś to gościu znający się na rzeczy ??
pierwsza sprawa to sprawdź termostat a jak nie chce Ci sie go wyciągać to powiedz czy wąż wylotowy z termostatu robi się gorący niedługo po osiągnięciu normalnej temperatury silnika. Lecz myślę że to uszczelka, można stawiać też na pompę wody, nie napisałeś czy wymieniałeś ale jakoś na to nie stawiam :(

Mosciak
08-06-11, 01:03
Więc tak ;] zacznij od napisania jakie masz auto z którego roku i co za silnik w środku ;]
jeżeli silnik to D15b2 to tak ;]
tak, chyba ten silnik. Civic z 93r. sedan, 1,5 90km



-czy woda gotowała Ci się przed wymianą uszczelki pod głowicą ?? nie wiem, gdyż auto mam od niedawna, nie zdążyłem się nawet dobrze przejechać a już czekała mnie wymiana uszczelki. W zasadzie to wcześniej raz jechałem kawałek dalej, ale to w nocy, a nie w upalny dzień.
mechanik u którego to robiłeś to gościu znający się na rzeczy ?? ciężko stwierdzić, pierwszy raz miałem z nim kontakt, wszyscy inni, u których robiłem poprzednie auto byli do bani...Więc teraz padło na tego

pierwsza sprawa to sprawdź termostat a jak nie chce Ci sie go wyciągać to powiedz czy wąż wylotowy z termostatu robi się gorący niedługo po osiągnięciu normalnej temperatury silnika. Lecz myślę że to uszczelka, można stawiać też na pompę wody, nie napisałeś czy wymieniałeś ale jakoś na to nie stawiam :(
Powiem szczerze, że nie znam się, nie wiem nawet jak wygląda termostat. Ale wydaje mi się, że węże są OK. Pompy wody nie wymieniałem.

djwafel
08-06-11, 01:19
1. Jak masz takie problemy z odpalaniem silnika wymień, świece i filtr paliwa.

2. Obroty poniżej 1000 na rozgrzanym silniku to normalne są tak 700 rpm. to norma może być też trochę mniej byle by nie rzucało silnikiem.
Może zamiast płynu chłodniczego masz wodę która ma niższą temperaturę wrzenia. Wymień na jakieś Prestone.
Albo zapowietrzony masz układ chłodzenia.

3. Jak chlapie po odkręcenia korka to silnik jest w złej kondycji ma już przedmuchy i wcześniej był źle eksploatowany, np. na zimny kręcony wysoko bądź za często.

Popytaj znajomych może mają dobrego mechanika albo poszukaj tutaj kogoś z twoich okolic i się zapytaj czy zna dobrego mechanika co ogarnia jego hanie.

Mosciak
08-06-11, 01:34
1. Słuszna uwaga, jeszcze tego nie zrobiłem.

2. Jak zalałem płynem (wcześniej sporo wody wlałem) to się unormowało, fakt, może mieć o związek.

3. Czytałem gdzieś, że w tych silnikach musi chlapać i chlapie. Mój mechanik również to potwierdził, że to naturalne... Więc sam nie wiem.

Na razie nie chcę zmieniać mechanika. Ten mnie skasował sowicie, więc jeśli coś zepsuł, to będzie po sobie naprawiał.

djwafel
08-06-11, 01:56
Gdzie ty to czytałeś? Mój silnik nie chlapie ani na zimny ani na ciepłym.

Van_Dal
08-06-11, 08:27
jak mój d15b2 był jeszcze sprawny to oni grama nie chlapał ... więc coś Cie mechanik w h.... robi.
Na moje oko silnik został zdrowo przegrzany :(, spytaj się mechanika i powiedz co on mówił na ten temat,
Jeszcze jedna sprawa.
Jak gotuje Ci płyn to ucieka gdzies z przewodów albo ze zbiornika ??
jeżeli nie to czy ubywa Ci go ?? a olej w jakim stanie ?? jeżeli ubywa Ci płynu chłodniczego to sprawdzaj czy może nie przybywa oleju ;/

Weź spróbuj najpierw odpowietrzyć układ i napisz co się dzieje po tym

TERMOSTAT
http://www.fotoporadnik.cba.pl/termostat.htm tu masz wszystko co do wymiany termostatu i odpowietrzenia układu więc do roboty ;]

tylko narazie go nie wymieniaj tylko sprawdź ;] albo powierz to mechanikowi

Mosciak
08-06-11, 10:32
A no został przegrzany. Podczas jazdy wypadł mi wężyk od chłodnicy, bo ktoś mądry go nie przymocował, ja jechałem zagadany i nie spojrzałem na temperaturę... Właśnie dlatego miałem robioną uszczelkę pod głowicą. Trochę tego płynu podczas gotowania ubywa. Nie jestem w stanie stwierdzić skąd, ale trochę spieprza.

Oleju za to ubywa. Podobno kapie z miski olejowej, ale to będziemy robić dopiero po przejechaniu 1000km od planowania głowicy. Za mną już 300, ale nie chce mi się wierzyć, że aż tyle wykapało...

Mówiłem mechaniorowi, że może lepiej wymienić cały silnik po przegrzaniu, to stwierdził, że oprócz rozrządu i głowicy wszystko jest sprawne.

rooter666
08-06-11, 10:32
+1 do termostatu na początek, wyjmij go, do garka z wodą i na gaz :cool:
dobrze jest mieć do tego termometr cyfrowy żeby wiedzieć dokładnie w jakiej temp się otwiera i zamyka.

Van_Dal
08-06-11, 10:45
każdy inteligentny mechanik (nie taki tuman jak ja ) wie że najbardziej narażone na przegrzanie są pierścienie tłokowe...
Twoje prawdopodobnie już powoli umierają :(
Jeżeli chcesz być pewien w jakim są stanie to powiedz mechanikowi żeby zrobił pomiary ciśnienia sprężania
-na sucho, na gorącym silniku (poprostu wkręcasz końcówkę zamiast świecy i odczytujesz na wskaźniku jakie ciśnienie masz)
-na mokro, tzw próba olejowa (do otworu po świecy wstrzykujesz około 30 ml oleju silnikowego, on na chwile uszczelnia pierścienie i robisz pomiar dokładnie tak samo jak wcześniej)

jeżeli różnica ciśnień będzie BARDZO duża to pierścienie do wymiany


Jeżeli miałeś planowaną głowicę, to na 99% robiłeś też szlif gniazd zaworowych wiec ciśnienie nie powinno być mniejsze niż 10,5 bara

nie jestem profesjonalnym mechanikiem i wszystkie wartości podaje orientacyjnie :D ale tak samo robiłem u siebie i wszystko było zawsze dobrze

zakit
08-06-11, 11:18
nie wiem jak wy ale jak dla mnie to normalnie ze silnik chlapie olejem po odkreceniu korka. 2-3cm pod sama pokrywa juz sa koniki zaworowe po ktorych sciega olej, i sila rzeczy ciezko by bylo gdyby olej z tamtad nie chalapal...swoja droga Wafel, nawet gdyby mial tam tylko wode to nie powinno miec to zadnego znaczenia, dlatego ze silnik ktory pracuje prawidlowo i jego caly osprzet, powinien utrzymywac temperature na poziomie 94-95*C. wiec co za roznica czy ma plyn czy wode..


jak dla mnie albo termostat jest caly czas zamkniety, albo nie ma plynu. ew mechanik slabo slplanowal glowice, albo z dupy to poskladal, albo sam blok jest krzywy jak nie powiem co.

jasiek09
08-06-11, 12:16
jak dla mnie albo termostat jest caly czas zamkniety

Wentylator się włącza normalnie
więc termostat opada

albo nie ma plynu
też to obstawiam

djwafel
08-06-11, 19:58
więc termostat opada

też to obstawiam

Tak Zakit wiem ale woda do chłodnicy się nie nadaję.

Mosciak
08-06-11, 22:33
Zalałem dzisiaj 2l płynu do chłodnic, na razie temperatura fajnie trzyma, ale poczekam na większy upał.

Furious
09-06-11, 15:26
3. Jak chlapie po odkręcenia korka to silnik jest w złej kondycji ma już przedmuchy i wcześniej był źle eksploatowany, np. na zimny kręcony wysoko bądź za często.
totalna bzdura!