PDA

Zobacz pełną wersję : skrzynia del sol



kakaaa
16-03-07, 11:27
witam! ostatnio prosilem o pomoc z wymiuana połamanej poloski. wszystko zostalo zrobione dzieki za pomoc, przy okazji wymienilem olej w skrzyni biegow. cale zajescie mialo miejsce dokladnie tydzien tewmu i... no wlasnie wczoraj cos zaczeło piszczec w silniki, wieczorem pisk zmienil sie w tarcie, jakby ktos wrzucił kamienie do kubła i powoli nim kręcił. dźwięk mozna okreslic jako zgrzytanie lub tarcie. odrazu pojechalem do mechaniki, ten zdjagnozował ze niestetgy skrzynia zmierza ku koncowi swojej żywotności. czy ktos moze podpowiedziec co sie dzieje? w calym ukladzie przeniesienia napedu zle sie dzieje. w trakcie hamowania (nie zawsze) skreca mi bb mocno koła raz w prawo raz w lewo, skret nastepuje gwałtownie i tylko do pewnego stopnia (skreca ok 45stopni) i nagle delikatnie odbija. ma to miejsce zarowno przy hamowaniu jak i ruszaniu.
Czy ktokolwiek ma jakiekolwiek pojecie co to moze byc? Dźwięk ze skrzyni? Skręcanie kół? Bede wdzieczny za kazde info tymbardziej ze w ciagu jednego tygodnia popłynołem strasznie z pieniedzmi na mojego rexa a tu okazuje sie ze znow cos bedzie, niedaj boze wymiana skrzyni to chyba jesc nie bede [przez nastepny miesiac.
auto:
crx del sol 1992 D16Z6 brak ABSow poduszek, silnik seria. we wrzesniu bylo wymienione sprzeglo, wszystko bylo dobrze. olej oryginalny zalecany przez honde. nie wiem co to moze byc prosze o pomoc, pozdrawiam

dostalem druga diagnoze od mechanika ze jest to aparat zapłonowy, co o tym myslicie?

aZZMo
16-03-07, 14:42
To pewnie kolego mechanizm różnicowy w skrzyni juz cianko wyglada i blokuje sie w pewnych położeniach. W ASO radze niepytac nawet o cene samego mechanizmu bo kosztuje jedyne 2813 zł, a zato radze kliknac teraz opcje szukaj i jakąs skrzynke na CKPL napewno trafisz za godne pieniądze. 300zł cena około. Znam ten ból bo sam to przechodziłem.

skolopendra
16-03-07, 15:10
za godne pieniądze. 300zł cena około.
;)
jedyne rozsądne wyjście
na allegro do 350-800zł

bidz
16-03-07, 15:18
na allegro do 350-800zł

skrzynkę do d16z6 za 350 ciężko uświadczyć :)

kakaaa
16-03-07, 19:38
a co powiecie na temat aparatu zapłonowego. Wojtek z Solokara (osoby ze szczecina i okolic wiedz o co chodzi) jest to nasz miejscowy znawca hond stwierdzil ze to aparat zaplonowy. to mozliwe? co myslicie na temat skrecania kół?

Furious
16-03-07, 22:23
ze co aparat zaplonowy skreca kola? no way! :D

kakaaa
17-03-07, 11:33
oba zjawiska skręt kół i harczenie to osobne zjawiska. źle to opisałem moj błąd :) przepraszam. zajmijmy sie harczeniem, skręt kół potem wyjaśnimy :) takze wspolnie. czy to mozliwe ze harczenie jest jedynie z aparatu zapłonowego?