PDA

Zobacz pełną wersję : twardniejący pedał hamulca



rivers40
06-06-11, 23:10
witam , civic 94 po założeniu kompresora pedał hamulca zaczął twardnieć po np 10 min jazdy heble same hamują ;/ jakby ciśnienie sie w układzie robiło , zaworek zwrotny wymieniony przy serwie , płyn zalany nówka i dobrze odpowietrzony układ , co może być przyczyna takiego zjawiska , dziś bez włączonego eatona to samo się powtórzyło ledwo na dwójce dało się jechać ;/

dR.LasCa
06-06-11, 23:19
raczej zbieg okoliczności... eaton nie ma wpływu na hamulce...

Cysiek
06-06-11, 23:25
a może jak dmucha to w kolektorze jest jakoś za duże ciśnienie i dlatego do servo idzie i dlatego hamulce same się zaciskają ? tak tylko radośnie tworzę teorię :)

rivers40
06-06-11, 23:30
no tez tak pomyślałem więc wymieniłem zaworek zwrotny i dupa , dmucha 0,8 może nie trzyma tego ciśnienia ? ale bez niego też dziś mi pedał stwardniał :/ może byc że pompa hamulcowa jakos sie wysrała albo kolektor siły hamowania ?

Van_Dal
07-06-11, 15:32
heble same Ci hamują tzn jedziesz a samo z siebie hamuje coraz mocniej ?? czy po prostu hamujesz i poszczają z opóźnieniem i czy wszystkie a może sam tył ?? lub przód ??

rivers40
07-06-11, 19:07
pare hamowań początkowych i wszystko gra , potem pedał robi się coraz twardszy i heble wszystkie same hamują beż mej ingerencji w pedał ;/

Budziniak
07-06-11, 19:31
podmień pompę hamulcową. Miałem taki przypadek ( co prawda w Corsie ale zawsze ... ) po kilku mocniejszych hamowaniach blokowało lewe tylne oraz prawe przednie koło. Jedna sekcja dawała dupo pod wpływem temperatury płynu. to mogło by tłumaczy hamowanie kół bez Twojej ingerencji.
a twardość pedału...postaraj się sprawdzić czy masz szczelne podciśnienie

Van_Dal
08-06-11, 07:41
co do twardniejącego pedała to jak możesz to sprawdź czy jakimś cudem (nie wiem może z kompresora) nie masz śladów oleju w przewodzie podciśnienia, może w serwie jest go więcej

rivers40
08-06-11, 07:50
jak by olej poszedł z eatona w przewód to by było widać choćby na filterku od czujnika ciśnienia , w wężu co leci do serwa też nic tłustego nie zauważyłem , dziś wsadzę starą pompę hamulcową bo kiedyś wsadziłem 15/16 , wczoraj zrobiłem z 30 kilosów i wszystko było dobrze włączyłem kompresor na chwile parę hamowań i dupa ledwo na jedynce auto szło tak heble zacisneło :( opadają łapy już mi

rivers40
08-06-11, 18:30
dziś przy wyprzedzaniu na wysokich obrotach bez eatona dość szybko stwardniał.... jechać nie szło więc odpiełem pierwszy wężyk od serwa i ciśnienie wyleciało , heble puściły i grało , to w takim razie co może być zrypanego ?

Budziniak
08-06-11, 18:37
włączyłem kompresor na chwile parę hamowań i dupa ledwo na jedynce auto szło tak heble zacisneło
juz znasz odpowiedź. Napisz do kogoś kto ma kompresor w D serii. Porównasz podłączeniu u Siebie.

rivers40
08-06-11, 18:44
ale bez włączonego też tak zrobi jak na wysokich kręcę silnik , co mam porównać wężyki jak są podłączone od podciśnienia ?

Włóczykij
09-06-11, 14:28
dziś mi pedał stwardniał

wybaczcie, ale nie mogłem się oprzeć :D