PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęgło - nówka czy regeneracja.



Saiti
06-06-11, 12:58
Cześć. Z racji tego, że wpada do mnie praktycznie nowa skrzynia i nowy silnik (albo lepiej - inny :D), rozsądnie będzie również zająć się wymianą sprzęgła. Nieopodal mam zakład, który zajmuje się regeneracją (może komuś to podpowie - Warszawa, na Pradze Północ, ul. Skoczylasa). Powiedziano mi, że tarczę do Civica 212 mm zregenerują mi w cenie 70 zł, co wydaje się rozsądną sprawą, patrząc na cenę nowego sprzęgła.

Jednak mam wątpliwości - jak będzie z trwałością takiego sprzęgła po regeneracji? Na co zwrócić uwagę? Czy da się takie sprzęgło zrobić lepsze niż nówka? Wiem doskonale, że nowe sprzęgła to sprzęgła po fabrycznej regeneracji. Ale czy taki warsztacik również wyda mi zregenerowane sprzęgło, z którego będę zadowolony przez długi czas?

I jak wygląda sprawa z dociskiem i łożyskiem oporowym? Mówili mi, że docisk się praktycznie nie zużywa, można go przeszlifować co najwyżej. A łożysko oporowe? Nawet się nie pytałem, gdyż moje nie szumi, więc o nie się nie boję.

Co o tym myślicie?

skolopendra
06-06-11, 13:09
regeneracja.

widzę że zaczynasz drutować :cool:
daleko tak nie pociągniesz :confused:

billiejoe
06-06-11, 13:11
IMO nie ma sensu regenerować czegoś co kosztuje lekko ponad 300zł i przy normalnej eksploatacji starczy na długoooo...to nie są sprzęgła po 1500zł że można myśleć o cięciu kosztów,o jakich oszczędnościach w ogóle mowa, co innego jakby fura szła do klienta i trzeba szybko i sprawnie zatuszować agonalne sprzęgło, ale jeśli dłubiesz od podstaw i dla siebie to ja się pod takimi zabiegami nie podpisuje

Saiti
06-06-11, 14:10
widzę że zaczynasz drutować :cool:
daleko tak nie pociągniesz :confused:

Nie chodzi mi o drutowanie. Zbieram opinie, gdyż słyszałem kiedyś od jednej osoby, że regenerowane sprzęgło może pociągnąć więcej niż normalne.

sledzik
06-06-11, 16:38
btw - nie iwem jak jest teraz, ale rok temu jak pracowałem w 4carsie sprzęgła VALEO/LUK sprzedawane jako NOWE były de facto REGENEROWANE, więc lepiej nie zamawiaj ich przez net, raczej jedź i obejrz przed zakupem :)

skolopendra
06-06-11, 17:40
gdyż słyszałem kiedyś od jednej osoby,

to teraz usłyszałeś że jest to drutowanie
przekaż to pierwszej osobie :cool:

wiadomości rodem z forum bmw:rolleyes:

Nemereth
06-06-11, 17:44
Sprzedawca musi Cię poinformować, że to nie nówka nówka tylko regenerowane.

sledzik
06-06-11, 17:53
Nemereth, sprzedawcą nie byłem akurat, a fotografem - i z tego co mi wiadomo nikt z hurtowni ani z valeo nie poinformował sprzedawców że sprzedają towar regenerowany.
Na pierwszy rzut oka widać tą różnicę, że okładziny są delikatnie ciemniejsze od "nowych - nowych".

Nie wiem jak jest teraz, piszę tylko to, co widziałem ok 1,5 roku temu - kilka dostaw sprzęgieł przyszło jako nowe (a były regenerowane), po cenie nowych, nie żadne promocje - zwykła dostawa jak zawsze, zmieniono wtedy nawet dostawcę, ale okazało się, że po prostu valeo/luk takie sprzęgła daje, była masa reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową, stąd mi to zapadło w pamięć.

Saiti
06-06-11, 18:31
to teraz usłyszałeś że jest to drutowanie
przekaż to pierwszej osobie :cool:

wiadomości rodem z forum bmw:rolleyes:

To od sąsiada :) Ma mazdę z silnikiem 2.5 litra, zrobił na regenerowanym 30 tysięcy km i nic się nie dzieje rzekomo - właśnie z nim rozmawiałem :)

skolopendra
06-06-11, 18:37
i to by było na tyle w temacie

http://www.haparts.pl/www/aftermarket.html#siedem