PDA

Zobacz pełną wersję : coupe 4 czy 5 osobowa ?



minime
15-03-07, 19:46
Witam,
mam coupe 4 osobowa - tak mam w dowodzie chociaz mam 5ty pas bezpieczenstwa, a jak jest w waszym przypadku, Koles dzisiaj na przegladzie powiedzial mi ze sie nie da przerejestrowac na 5 osob, ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc ...

any help ?

Mini

peterek
15-03-07, 20:37
witam
moja EJ2 w dowodzie ma wbite, ze jest na 5 osob, oczywiscie rowniez mam 5 pasow bezpieczenstwa.

pozdrawiam
Lukasz

Efyr
15-03-07, 21:27
Z tego co kojarze, to tylko VTi były 4 osobowe, z czego i tak w dowodach bite miały 5 miejsc. Więc dziwne to raczej, a zwłąszcza to, że zmienić się nie da.

michak
15-03-07, 21:29
moja ma w dowodzie 5 osób

pozdrawiam

aZZMo
15-03-07, 22:01
Polecam w takim razie zmienic stacje diagnostyczną. Bo jak widac tu troszke mija sie gościu z prawdą mówiąc ze nie da się przerejestrowac. Apropo moje EJ1 tez 5 Miejsc i 5 pasów.

Lcfr
15-03-07, 22:28
znam przypadki del sola rejestrowanego na 4 os i to bez zabiegania o to...- zwyczajnie z urzedu....

lordkubus
15-03-07, 22:46
w ej6 tez mam na 5 osób

..::szczur::..
15-03-07, 22:51
w ej6 tez mam na 5 osób
rowniez mam w EJ6 mam 5 miejsc

yuma
15-03-07, 23:40
u mnie przy rejestracji koles z wydzialu komunikacji powiedzial ze coupe rejestruja na 4 osoby, ale ze na umowie kupna/sprzedazy mam sedan/sport wpisane w rodzaju nadwozia to zarejestrowal mi na 5 osob i po klopocie

minime
02-04-07, 17:16
u mnie niestety sprawa jak sie okazalo jest kwestia jedynie finansowa.
dla przyszlych problemow forumowiczow jesli komus sie taka sytuacja przydazy opisuje co nastepuje / nastapilo a co bylo zbedne:

w moim przypadku rejestracja auta w PL (pierwsza) byla juz na 4 osoby zatem albo blad albo przenaczenie pojazdu w DE bylo na 4 osoby. Zatem za wszytko musze zaplacic osobiscie, lacznie z nowa karta pojazdu i dow.rej.

INFORMACJA WYDZIALU KOMUNIKACJI

1) potrzeba badanie techniczne dodatkowe przy czym diagnosta musi stwierdzic ze pojazd jest przystosowany na 5 miejsc - bzdura jak sie okazalo 20PLN
2) diagnosta powiedzial ze on nie moze tak zmienic i ze potrzebna jest opinia rzeczoznawcy
3) rzeczoznawca 200PLN
4) 1 dzien wolny w pracy - bezcenny - nic nie zalatwilem , przy okienku , u kierowniczki (blond,ale to chyba zbieg okolicznosci) u naczelnika ,ale dowiedzialem sie ze to 5 te miesce trzeba homologowac
5) homologacja + przeglad + przeglad rozszerzony 302 PLN
6) dzien wolny w wydziale komunikacji - bezcenny
7) oplata za nowy dow.rej (tymczasowy) okolo 80 PLN
8) kolejny dzien wolny na odebranie dow.rej stalego i poprawionej karty pojazdu + dodatkowe oplaty .....

Jednym slowem odpuszczam: sa 4 i beda 4 do czasu az go nie zezlomuje, a ciotke wsadzam w pociag towarowy

pozdrawiam
M

Lcfr
02-04-07, 20:09
Jednym slowem odpuszczam: sa 4 i beda 4 do czasu az go nie zezlomuje, a ciotke wsadzam w pociag towarowy

pozdrawiam
M

dobrze ze odpuszczasz...
szkoda kasy i zachodu oraz nerwów....
i tak mozesz jexdzic w 5 osób bo policji raczej nie wpadnie do głowy, ze akurat masz auto na 4os zarejestrowane....
chyba ze nie lubisz ciotki to sprawa jasna :d

adasiek_
02-04-07, 20:16
ja tez mam ej na 5 osob, ale znajomym mowie ze jest na 4 :D bo po pierwsze przy d15b7 jazda w 5 osob jest nudna(czyt. wolno przyspiesza).. a po 2 to nawet w 4 osoby wysztkie progi zwalniajace moje :D

Lcfr
02-04-07, 20:23
ja tez mam ej na 5 osob, ale znajomym mowie ze jest na 4 :D bo po pierwsze przy d15b7 jazda w 5 osob jest nudna(czyt. wolno przyspiesza).. a po 2 to nawet w 4 osoby wysztkie progi zwalniajace moje :D

no ja w tym celu zrobilemn "swap" siedzen z prelude(tylnych) wiec mam praktyczne 4miejsc
i nie zamierzam wozic wiecej.....

minime
02-04-07, 21:12
i nie zamierzam wozic wiecej.....

no tak tylko czasami w przypadkach jak u mnie , czyli jeden wypad na 5 lat - potrzeba 5 miejsc :( .... A ze to Niemcy to tam sie w 5 osob na pewno nie zapuszcze.

pozdro
Mini