PDA

Zobacz pełną wersję : Zerwany pasek rozrządu D13B2



mieciuu
04-06-11, 23:44
Witam.
Właśnie dzisiaj znalazłem troche czasu aby opisać co przydarzyło się mojej hani. Sytuacja miała miejsce w trasie jadąc na lotnisko. Godzina 8:30 rano sobota jadę szczęśliwy z moją dziewczyną, do celu zostało około 30km, prędkość około 90km/h i nic nie wskazuje na to by mogło się coś stać :) W pewnej chwili silnik przestał pracować, obroty na 0, hamulec twardy i strach co się stało. Zjechałem na pobocze i zaglądam pod maske, na pierwszy rzut nic nie widać co mogło się uszkodzić. Pomyślałem że poszła cewka zapłonowa i nie było iskry przez co silnik nie mógł zapalić, choć ładnie kręcił. Cały w stresie że nie zdąże na samolot, zostawiłem hanie na parkingu przy najbliższym sklepie i załatwiłem transport na lotnisko. W temtej chwili straciłem zaufanie do mojej hani którą mam już od 3 lat i zawiozła mnie nawet na Chorwacje. Po powrocie we wtorek i przycholowaniu (65km) auta pod dom zabrałem się z bratem za rozkręcanie aparatu zapłonowego i wstawienie nowej cewki. Nic ta operacja nie pomogła Honda dalej kręciła ale nie odpalała, iskry dalej nie było. Pomyślałem że pewnie moduł poszedł :confused: No więc zamówiłem już cały aparat zapłonowy i podmieniłem go, co nie przyniosło żadnych rezultatów. Nie miałem pomysłów co mogło się stać odkręciłem kopułke palca rozdzielacza i pokręciłem rozrusznikiem, w tej chwili się wszystko wyjaśniło. Ściągam plastikową obudowe paska rozrządu a tu oczą ukazuje się urwany pasek :( pomyślałem że pewnie już po silniku ale po przeczytaniu kilku tematów na forum pomyślałem że zabiore się za założenie paska i może odpali, a jak nie to auto na części pojdzie. Pierwszy raz w życiu zakładałem pasek rozrządu, zawsze się tego bałem bo myślałem że to za trudna sprawa, ale byłem w błędzie :) Kupiłem pasek 106 zębów szerokość 24mm i przystąpiłem do dzieła opierając się o książkę "Sam naprawiam". Najgorsze w tym wszystkim było odkręcenie śruby na kole pasowym trzeba mieć bardzo dobry klucz żeby to odręcić :p potem to tylko było ustawienie wszystkiego na znaki i założenie paska wedłu instrukcji. Po skręceniu wszystkiego wszedłem do auta i przekręciłem kluczyk, na mojej twarzy pokazał się wielki uśmiech :D bo hania odpaliła na rys. Na drugi dzień jednak zacząłem się zastanawiać czy moge takiej hani znów zaufać i jechać nią na wakacje :confused: bo co jeśli na trasie znów mi odmówi posłuszeństwa. I na koniec pytanie, bo po kupnie auta mój mechanik wymieniał mi cały rozrząd czyli pompa wody, pasek i rolka (zapłaciłem mu za robote i części to wierzyłem że zrobił) no i od tamtej pory przejechałem 26tys, a zerwany pasek wyglądał jakby miał 100tys, wogóle na nim nie było napisów wszystko już na nim bylo starte to może ten mechanik nie wymieniał nic tylko mnie orżnął. Jakie mogą być przyczyny zerwania paska bo piszą że pasek powinien wytrzymać 100tys. No i jeszcze jedno czy jeśli założyłem sam pasek a rolke i pompe zostawiłem starą to ile mi to wytrzyma:confused:

jasiek09
05-06-11, 00:28
Mógł być źle napięty i dlatego tak się powycierał i szybko zerwał, może rolka kończy żywot.... dlategodla świetego spokoku było zmienić rolkę i pompę

19Ryba10
05-06-11, 16:55
dokladnie tak jak wyzej i najlepiej zmien mechanika bo cos mi tu jajem smierdzi (co do jego wymiany) :)

mieciuu
06-06-11, 23:02
Tak zrobie :) zakupie pompe i rolke ale pytanie czy jeśli pasek który kupiłem (firma Gates) i założyłem na starą pompe i rolke to już będzie z nim cos nie tak i jego tez będę musiał wymienić?

Starstruck
06-06-11, 23:19
Już ten pasek zostaw :). Jeździłeś potem w ogóle? Jak nie albo z 10 km to zostaw.

mieciuu
07-06-11, 11:23
No właśnie przejechałem na nim gdzieś ze 100km to co teraz? wymieniać go czy zostawić i tylko kupić pompe i rolke?:confused:

jasiek09
07-06-11, 11:58
kup rolkę i pompę chyba że jak wyjmiesz pasek zauważysz coś niepokojącego

Saiti
07-06-11, 12:49
Zrób zdjęcie starego paska jak możesz i wrzuć na forum. Jeśli miałeś oryginalny Hondowski to powinno dać się zdiagnozować.

mieciuu
04-12-11, 16:22
Witam
Odświerzam temat gdyż do tej pory po wymianie paska nic się nie działo a trasy które pokonywałem były niewielkie maks do 40 km. Ale zastanawiam się czy mogę wyruszyć w dalszą droge bo taka się planuje już nie długo, nie chce by coś złego się stało i boje się o ten nieszczęsny pasek czy się nie zerwie i hania stane na drodze. Na nowym pasku Gates rolce GMB i pompie GMB zrobiłem około 2 tys km. Proszę o porade co zrobić czy przed trasą około 1,5tys km w jedna strone wymienić pasek na nowy czy zostawić ten co mam teraz. Myślałem też żeby zabrać w trase potrzebne narzędzia i pasek na zamiane ale nie chciałbym na drodze wymieniac paska ;/ Czy jest to prawdopodobne żeby nowy pasek Gates co teraz mam się zerwał (wcześniejszy nie wiem jakiej firmy bo napisy wytarte były ale napewno nie Gates). No albo jak skontrolować stan paska przed taką dużą podróżą jakie są oznaki że pasek już umiera?

Dissnej
05-12-11, 11:28
Po 2 tys. od wymianu kompletnego rozrządu boisz się wyjechać w trasę? Jakby tak każdy myślał to rozrząd wymieniałby przed każdym wyjechaniem z garażu. Oczywiście wszystko jest możliwe ale zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest to, że złapiesz gumę więc lepiej sprawdź zapasówkę:)

subbug
05-12-11, 12:58
jak skontrolować stan paska przed taką dużą podróżą jakie są oznaki że pasek już umiera?
Przesadny tekst :D Nie śnią Ci się koszmary z tego powodu? heheh :cool: Normalnie jeździsz i już. To tak jakbyś się bał ze złapiesz gumę w trasie. Wg książek twoja "długa podróż" może jeszcze trwać około 98tys km. Jak jeździsz, używasz samochodu, pasek jest w dobrym stanie, gorzej jak się auta używa rzadko lub wcale przez dłuższy okres czasu, wtedy paski parcieją i nie tylko ten od rozrządu.

mieciuu
05-12-11, 18:35
Wole dmuchać na zimne bo od tamtego momentu gdy zerwał się pasek to straciłem zaufanie do tego auta ;/ a czy da się określić stan paska po wyglądzie, czy wytrzyma taką trase ? Bo przed wyjazdem ściągne obudowe i ogladne go ale na co zwracać uwage, co mogło by niepokoić?

subbug
06-12-11, 18:36
Weź do ręki nowy pasek, zobacz jak wygląda ten co masz - jak podobnie - olej temat i juz. Mój spokojnie po 50tys km miał jeszcze napisy.

artek0903
06-12-11, 21:40
pasek ocenia sie po stronie wewnetrznej (tej po ktorej sa "zęby") a nie po tym czy ma jeszcze napisy, czyli aby to zrobic, trzeba go sciagnac