PDA

Zobacz pełną wersję : nagrzewnica



olige
05-05-05, 18:59
na początek dzięki za szybką poradę w sprawie mojego ostatniego postu :lol:
a teraz mam jeszcze jeden problem: Mianowicie sprawdzełem ogrzewanie i bardzo późno zaczyna grzać czy tak jest w wszystkich civicach czy zapchana jest nagrzewnica ewentualnie przewody.a może coś innego. a czy ogrzewanie jest tylko płynem czy jest jakieś elektryczne? acha ciężko przesuwa się suwak z regulacji temp. nawiewu. proszę o pomoc!!!!!!

siemaR
05-05-05, 19:05
ej ziomku, ogarnij się troche i zobacz gdzie jest jakie forum, przywitaj się w temacie do witania, uzupełnij profil i takie pytania zadawaj na technicznym. Ogrzewanie zaczyna grzać jak się silnik nagrzeje, nagrzewnica może być zapchana. Ale po ciężko przesuwającym się suwaku stawiam na to że się gdzieś linka zaplątała i nie otwiera Ci do konca (przestawia tam nawiewów) tak jak powinna. Słabo grzeje to znaczy słabo dmucha, czy dmucha zimnym powietrzem?

olige
05-05-05, 19:19
dmucha dobrze ale słabo grzeje i nawet jak pojeżdże z godzine i załączę ogrzewanie to z jakieś 10min. trwa zanim coś ciepłego zacznie się wydobywać z nawiewów

[ Dodano: Czw 05 Maj, 2005 ]
ok. pytania na technicznym

Dominik_bb
05-05-05, 19:27
moze termostat masz zepsuty byc moze ze silnik sie powoli grzeje z tego powodu i dla tego nie masz ogrzewania :?:

olige
05-05-05, 19:34
termostat chyba dobry bo wentylator chłodnicy załącza się po jakiś 15min. od uruchomienia silnika. a wskazówka jest miej więcej w połowie.

emg
05-05-05, 20:16
czyli pewnie zapchany wymiennik ciepła

olige
05-05-05, 20:32
na allegro jest płyn do czyszczenia obwodu chłodnicy. czy takie coś pomoże? a może trzeba zdemontować nagrzewnice!! z tym jest ponoć kupę roboty. :(

siemaR
05-05-05, 20:53
zanim zaczniesz kombinować z płukaniem i wyjmowaniem nagrzewnicy sprawdź ten zaworek który jest na końcu linki od regulacji powietrza - czy jak zmieniasz suwakiem to on się przestawia w swoje skrajne położenie. możesz go przestawić "ręcznie" na maxa na cieple - znajdziesz go na dole, po lewej stronie schowka dla pasażera - i zobacz czy wtedy będziesz miał cieplej.

chichol
05-05-05, 23:12
Nie wątpie, że moi doświadczeni przedmówcy :D (ale zabrzmiało) he he.. dobrze Ci radzą, ale ja na Twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia poziomu płynu w chłodnicy. Działa jak ręką odjął.
Miałem ten sam problem (szczególnie uciążliwy zimą.. :D ).. i dopuki nie dolałem 1.5l płynu to jeździłem jak ten osioł w czapce i rękawiczkach.. :D
Nie mówię już o tym, że głowica może się w końcu wygiąć..

Pozdrawiam