PDA

Zobacz pełną wersję : zegary



kaszub
01-06-11, 22:08
witam mam takie pytanie chce wymienic tarcze predkosciomierza i niewiem jak sciagnac wskazowke ????

i jeszcze jedno pytanko czy mozna jakos wymontowac licznik przejechanych km bo wymieniam predkosciomierz i chcialbym zeby byl moj przebieg ????

Cegła
01-06-11, 22:34
jak wyciągniesz wskazówki to można bez problemu przełożyć licznik km. Wg informacji na forum próba ściągnięcia wskazówek = niedziałający lub źle wskazujący licznik. Ja podgrzałem je suszarką i delikatnym podważeniu widelcem zeszły, a po założeniu i "kalibracji" ;) działają bez problemu, ale sporo z tym kombinacji i trzeba BARDZO uważać.

Nemereth
02-06-11, 17:24
Jeżeli masz białe wskazówki czyli standardowe to zalecam wymianę modułu zamiast samej tarczy. Ale rozumiem że pojdzie "fajna" tarcza takze tak jak kolega pisal, podgrzac i widelec.

Ja osobiscie robilbym to we 2 osoby ogarniete. Podgrzac, cienkimi dobrze chwytajacymi szczypcami przytrzymac slupek pod wskazowka zeby nie zmienil pozycji, srubokretem podwazac po stronach az zejdzie podmienic tarcze dokladajac drugie szczypce pod tarcza i zacisnac wskazowke.

Wskazowki na slupku wewnarz ozwojenia maja plastik okragly z magnesem/lub kawalkiem obciaznika. oblane jest to olejkiem smarujacym. Bardzo latwo jest wyjac wskazowke ze slupkiem czyli wyjac slupek z dysku wewnatrz. Wlozyc nie problem i moze dzialac ale moze sie zacinac bo wewnatrz jest troche miejsca. Nie wiem na jakiej zasadzie Inzynierowie to wymyslili ale moze jest zaleznosc przypadlosci "padniecia" licznika od glebokosci wsadzenia slupka w ten dysk wewnarz.

To tyle z moich testow i rozbierania licznikow w celach edukacyjnych.