PDA

Zobacz pełną wersję : Nie kręci się wiatrak od chłodnicy.



kazu
31-05-11, 12:19
Wszystko dobrze podpięte co może być nie tak :/?

kgawin
31-05-11, 12:58
sprawdz "na krótko" wentylator, jeśli będzie pracował, to czujnik do wymiany

kazu
31-05-11, 13:07
na krótko czyli jak trochę zielony jestem w tych sprawach :p

kenny
31-05-11, 14:37
Domyślam się że bezpieczniki sprawdziłeś? Są dwa, jeden przed przekaźnikiem drugi po.
Jeśli powyższe ok to odłączasz wtyczkę od czujnika (przy termostacie) i łączysz piny. Przekręcasz stacyjkę i powinien chodzić.

vnv_nation
31-05-11, 16:38
na krótko czyli jak trochę zielony jestem w tych sprawach

Nie rozumiem takiego podejscia, ktos pyta na forum i prosi o pomoc dlaczego nie dziala wiatrak, a potem wynika z tego ze i tak nic nie zrobi sam bo lewe raczki dwie w kieszeni trzyma.. Do mechanika jedz kolego bedzie prosciej bo jeszcze cos spieprzysz po drodze.

kazu
31-05-11, 22:40
człowieku nie każdy rodzi się mechanikiem a przede mną jest jeszcze całe życie na naukę, lepiej zapytać bo może to być jakaś pierdoła o której zapomniałem, a nie wydawać kasę u mechanika.
Bardzo możliwe, że coś z bezpiecznikiem może być nie tak ponieważ ostatnio chyba z 10 razy wyciągałem akumulator i wszystkie przewody razem z masami odpinałem, Ktoś może podać linka do tego schematu z bezpiecznikami bo nie mogę znaleźć ? z góry dzięki za pomoc :p

kenny
01-06-11, 08:39
Kolego, dostałeś właśnie warna za lenistwo. Zacznij używać forum, bo polecą kolejne i skończy się Twoja przygoda z CKPL. Tu naprawdę jest wszystko!!!

kazu
01-06-11, 09:13
dobra przekopałem trochę forum i ostatnie moje pytanie (tak dla pewności) czy wentylator powinien się włączać od razu po przekręceniu kluczyka w stacyjce czy gdy osiągnie jakaś tempertature z tego co pamiętam 97 lub 93 *

skolopendra
01-06-11, 09:40
czy wentylator powinien się włączać od razu po przekręceniu kluczyka w stacyjce

tak ,lecz tylko w tedy gdy zaparkujesz w godzinach dopołudniowych w Death Valley
w okresie silnych erupcji na słońcu

spychu
01-06-11, 09:41
Oczywiście, że nie powinien włączać się po przekręceniu kluczyka, przecież to chyba logiczne.

Osiąga temperaturę, otwiera się termostat, po czym jeszcze jakiś czas i włącza się wiatrak. Tak powinno być we w pełni sprawnym układzie.

kenny
01-06-11, 09:42
Wentylator ma chłodzić, więc nie ma sensu by pracował na zimnym silniku. Włącza się dopiero gdy temp będzie 90 kilka *, ale możesz go wcześniej załączyć robiąc to co napisałem powyżej.

pablo_020
01-06-11, 09:43
Również powodem nie załączania wiatraka może być zacinający sie przekaźnik. U kolegi tak jest.