PDA

Zobacz pełną wersję : Brzęczenie w komorze silnika przy wysokich obrotach



Tony Jajko
13-03-07, 19:30
Kiedy wkręcam auto powyżej 5 tys, z komory silnika dobiega denerwujące metaliczne brzęczenie. Nie mam pojęcia co to może być, ale wydaje mi się że jakiś element wpada w drganie i wydaje taki nieprzyjemny dzwięk ??

mozes
13-03-07, 19:33
Osłona katalizatora - wywal ją i będziesz miał spokój - to norma w cifach.

Lcfr
14-03-07, 09:39
Kiedy wkręcam auto powyżej 5 tys, z komory silnika dobiega denerwujące metaliczne brzęczenie. Nie mam pojęcia co to może być, ale wydaje mi się że jakiś element wpada w drganie i wydaje taki nieprzyjemny dzwięk ??


Panie i Panowie piszący na forum....
Jak ktos z nas(odpowiadajacych) ma byc "odległosciowym znachorem"?
Pisanie postów typu "cos mi brzęczy w silniku-co to moze byc..." zalatuje mi lenistwem....

Dlaczego?????


Dlatego, ze w aucie jest mnóstwo części które mogą brzeczec... i mozliwosci moze byc tak wiele, ze nie starczy czasu na ich opisanie.... Gdybanie tu nic nie pomoze i strzelanie na slepo moze byc tylko przypadkiem pomocne.

Może lepiej wjechac na kanał, poprosic jakiegos kumpla co by wsiadł do auta i przycisnął na 5kprm i samocdzielnie sprawdzic co brzęczy ?
To chyba nie jest trudne?
W 99,9% taką metodą skutecznie i szybko mozna dosjsc do sedna problemu....

Czy to rozwiazanie jest takie skomplikowane?????


Powoli zaczynam tracicic cierpliwosc do takich postów...

Tony Jajko
14-03-07, 10:51
Pisanie postów typu "cos mi brzęczy w silniku-co to moze byc..." zalatuje mi lenistwem....
No spoko, ale kto pyta nie błądzi, co nie mistrzuniu ? Poza tym po to jest to forum. :d

Lcfr
14-03-07, 11:13
Pisanie postów typu "cos mi brzęczy w silniku-co to moze byc..." zalatuje mi lenistwem....
No spoko, ale kto pyta nie błądzi, co nie mistrzuniu ? Poza tym po to jest to forum. :d

daruj sobie ten sarkazm... i powsciągnij wypowiedzi bo ja w swojej wczesniejszej Ciebie nie obrazilem a Ty jestes na granicy....

fakt, forum jest po to zeby pisac i pytac...
ale posty typu: "cos mi brzeczy, cos mi stuka - co to moze byc?", które nie są popprzedzane jakąkolwiek chęcia wczesniejszej diagnozy problemu diametralnie obniżaja poziom tego forum....

Naprawde tak trudno zajrzec pod auto? Wtedy z mozliwych 30 przypadków bedzie np. tylko 2 do rozpatrzenia.... W wiekszosci nawet nie bedzie trzeba pisac postu bo okaze sie, ze trzeba podgiac oslone kolektora itp. i zajmuje to 2 min....


nie wspone juz o tradycji: użyc :szukaj: