PDA

Zobacz pełną wersję : Trendy w modowaniu



Vespa
29-05-11, 23:18
Cześć wszystkim.

Rozglądam się za artykułami opisującymi trendy w tuningowaniu / modyfikowaniu Hond Civic, z nastawieniem na VI generację. Niestety poza ogólnikowym opisaniem JDM, USDM i EDM niczego ciekawego nie znalazłem.

Czy macie w swoich zasobach dobre opisy wraz z przykładowymi zdjęciami samochodów utrzymanych w konkretnych trendach? Zauważyłem, że na tym forum przeważają zwolennicy JDM-u ale możliwe, że to subiektywne wrażenie.

Który trend jest najbardziej budżetowy i zarazem jak najbardziej efektowny?

Rozglądam się za coupe VI gen i nie chciałbym go zepsuć już na wstępie nietrafionymi modami.

Gorliś
29-05-11, 23:26
Szczerze mowiac jest jeden uniwersalny trend, ktory pasuje do wszystkich samochodow.
Dobra felga, gleba, zadbany lakier.
Te 3 rzeczy wystarcza zeby auto wygladalo lepiej niz jakies 70% samochodow na drogach.

Karot
30-05-11, 00:28
x2 :D

seyren
30-05-11, 01:36
Toż to chyba wystarczy poogladac samochody uzytkownikow i poczytac opisy zeby dowiedziec sie tego co chcesz.

Vespa
30-05-11, 08:26
No nie do końca bo każdy robi pod swój gust i nie zawsze to co się podoba jednemu wzbudzi aprobatę wśród szerszego grona klubowiczy. Poza tym jeśli wezmę trochę od tego, trochę od tamtego boję się, że wyjdzie z tego mieszanka wybuchowa, która sprawi, że sam nie będę mógł patrzeć na własny samochód. Chciałbym żeby moja przyszła Honda była utrzymana stricte w konkretnym stylu. Ale zboczyliśmy z tematu.

Pytanie brzmiało: jakie są oficjalne trendy w stylingu / modingu / tuningu czy czymkolwiek takim? Wraz z przykładami na fotografiach. :cool:

Saiti
30-05-11, 08:31
http://4.bp.blogspot.com/_IT6qnvVjRVc/TJUHX8P9FNI/AAAAAAAAAE4/rmB1xD5giNY/s1600/20070909062630_honda-civic-street-racing-tuning-tunning-car.jpg

A tak serio - kup auto, załóż temat i będziemy myśleć ;)

pablo_020
30-05-11, 09:09
I tu też masz styl wymieniony przez kolegę wyżej.
http://img600.imageshack.us/img600/8296/hondaciviccustommetalli.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/600/hondaciviccustommetalli.jpg/)

thompson17
30-05-11, 11:41
pablo chyba przesadziłeś :)

zmodzić fajnie auto to tylko i wyłącznie kwestia $$ :)

pablo_020
30-05-11, 11:43
pablo chyba przesadziłeś

Czy ja wiem, pokazałem koledze german style i to był przykład jak nie należy robić hondy.

thompson17
30-05-11, 11:56
nie wklejaj tutaj takich fot :D

tutaj masz kolego Vespa filmik, wszystko moim zdaniem w temacie :D
http://www.youtube.com/watch?v=-5bfUQ4ZolQ

Inside4
30-05-11, 12:23
Uwazam ten temat za trochę bez sensowny-każdy modzi według własnego uznania a nie cudzego,
jedynym podziałem jaki według mnie istnieje to:sport (tu można jeszcze podzielić na mechanikę lub wygląd sportowy),ellegance-komfort,OEM a reszta to nasze wizje gdzie sami decydujemy ile z każdego sposobu modów wezmiemy.
Przecież o to chodzi żeby twój samochód był wyjątkowy a nie odmałpowany od kogoś :)

seyren
30-05-11, 12:56
tutaj masz kolego Vespa filmik, wszystko moim zdaniem w temacie :D
http://www.youtube.com/watch?v=-5bfUQ4ZolQ

No wlasnie nie wszystko, bo on chcial coupety w 6 genie ;)
Pewnie ciezko wpisac w google :) http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=180&start=0 - oglądaj a potem pytaj

Vespa
30-05-11, 17:22
Chłopaki, nie bądźcie tacy apodyktyczni. Odsyłanie do wujka Gugl też trafiło pod zły adres bo jestem jedną z tych nielicznych osób, które najpierw szukają a potem pytają.

Spróbujcie czytać ze zrozumieniem. Prosiłem o opisanie nurtów w stylingu (na przykładzie VI gen bo ta będzie mi najbliższa) a nie o doradzanie jak mam zrobić swój przyszły samochód. Mam już prawie trójkę z przodu w liczbie opisującej wiek więc nie traktujcie mnie jak dzieciaka świeżo po zdaniu na prawko. A mówienie, że nie ma żadnych nurtów w stylingu to taki sam absurd jak powiedzenie że nie ma trendów w malarstwie bo przecież każdy artysta maluje po swojemu.

Dzięki za podanie dobrego tematu do prezentacji VI gen. w stylu JDM. Bardzo zacne pojazdy. Mam jednak wątpliwości - wszystkie te spojlery i rozbudowane, laminatowe zderzaki, były produkowane w wersjach seryjnych na rynek japoński? Czy może ten nurt jest szerszy i tego typu urozmaicenia są do przyjęcia?

Jak wyglądają Civiki w innych trendach? Niemiecki, francuski, czy jakie jeszcze istnieją? Może też trochę teorii?

Artek82
31-05-11, 11:26
Jak wyglądają Civiki w innych trendach? Niemiecki, francuski
Powiem krótko, żałośnie. Masa szpachli i laminatu. Fanów tego nurtu nie znajdziesz na forach dotyczących japońskich zabawek.

Dałeś temat "trendy w modowaniu", ale mody japancarów nie zależnie od trendów są od wielu lat niezmienne, co czyni je uniwersalnymi i ponadczasowymi.
Mody w stylu "JDM" dają gwarancję że auto za kilka lat nie straci na "wizerunku". Kto dziś pamięta flip-flopy? a produkty AGT szeroko opisywane swego czasu w GT?

Vespa
31-05-11, 12:03
Chyba rozumiem do czego dążysz i co niektórzy wyżej mieli na myśli. Jeśli jednak ktoś jeszcze chciałby tutaj coś dorzucić od siebie - bardzo proszę.

Chciałbym też aby ktoś odpowiedział jasno na następujące pytanie: czy JDM wyklucza używanie akcesoriów nie montowanych fabrycznie w samochodach produkowanych na rynek japoński? Czy światła a'la Lexus i inne stylizowane akcesoria to profanacja?

qureku.
31-05-11, 12:08
JDM to trochę szersze pojęcie niż tunig stylistyczny polegający na montowaniu zabawek z japońskiego rynku...

Chcesz dowiedzieć się więcej to zobacz dokument Pursuit of function

Artek82
31-05-11, 12:53
JDM wyklucza używanie akcesoriów nie montowanych fabrycznie w samochodach produkowanych na rynek japoński?

Nie, nie wyklucza, przecież gratów HKS-a, MUGEN-a czy GREDDY nie montuje fabryka, a są w dobrym tonie, "JDM"-owym tonie :p
Co do stylizowanych akcesoriów to tu już wchodzimy w strefę posiadania $$$, naprawdę dobre i ładne akcesoria [np. MUGEN] kosztują majątek.

A propo świateł a'la Lexus, czemu mają one służyć? Powstały tylko dlatego że kierowcy tanich aut chcieli mieć coś "podobnego" do gadżetu z drogiego auta.

Saiti
31-05-11, 13:40
Vespa. Auto ma cieszyć. Nie ma cieszyć nas, tylko Ciebie. Jeśli chcesz mieć komfortowe auto, to wrzuć mocny silnik, stwórz dobry dolot powietrza, dobry układ wydechowy zrób do niego, zadbaj o lakier, puść listwy w kolor i zamontuj dokładki. Jeśli te plany wykonasz profi, to już będzie ogromna część Twojego sukcesu, bo osobie, która wie, co to HONDA, już tak delikatnie zrobione autko przypadnie do gustu. Do tego możesz je w miarę obniżyć i dołożyć ciekawe alufelgi :)

Nemereth
02-06-11, 11:31
zmodzić fajnie auto to tylko i wyłącznie kwestia $$

czyli masz auto i kase masz fanów. Musisz jeszcze być "fancy"

Artek82
02-06-11, 23:13
Nie mów że modzenie auta to tanie hobby.

Nemereth
03-06-11, 14:37
Nie mówię, ale jest wiele osób Tworzących mody pod domem co by było taniej, niektóre z nich są tanie np dokładka TypeR do przedniego zderzaka (150PLN) albo wrzucenie sprzęgiełka Exedy (400PLN) czy zrobienie fajnego podswietlenia tarcz. Pomalowanie Felg sprayem na biało (spray 20PLN) też dodają punktów dla auta.

JDM to nie koniecznie pieniądze, to dobry smak. To nawiązanie do klasyki jak już wcześniej ktoś zaznaczył poprzez utrzymany lakier, czyste auto. Brak burakowych chromów. To tak zwana Subtelność.

Turbo na dwururce do JDMu powiecie nie, bo to nie daytona. itd :)

Myślę, że JDM powstał właśnie bo nie było za dużo kasy dlatego np utrzymany lakier i brak chromów to duży plus. Rynek bajerów JDM jest tani generalnie. Dopiero później powstały rzeczy firmowane przez Mugen itp ale to już droga zabawa.

Mugen dla Hondy jest jak Alpina dla BMW.

Civic Mugen - przednie błotniki, zderzak i maska z Carbonu żeby było lżej, odpowiednio dobrany dolot dla dobrego AFR, wystrojony komputer Hondy z Naklejką Mugena. Takie rzeczy podchodzą już pod bycie "fancy" ale nadal to jest JDM styl, nie przesadzony. Zmiana ale subtelna bez wielkich parapetów na kwiatki sąsiadki...

JDM to wiecej niż nalepki, znaczek Mugena itd. To styl który przetrwał ładny kawał czasu i przetrwa kolejny.

Vespa
03-06-11, 21:20
Wobec tego zamierzam zakończyć poszukiwania innych styli bo w zasadzie wszystko czego potrzebuję znalazłem pod pojęciem JDM. Pozwolę sobie na pewną ignorancję i życie w nieświadomości w stosunki do mniejszości i chwilowych czy nawet już zapomnianych trendów.

Wszystkim dziękuję za sprowadzenie na dobrą drogę.

Inside4
03-06-11, 22:15
Wszystkim dziękuję za sprowadzenie na dobrą drogę.
czas pokarze :o

wydma8
03-06-11, 23:31
pokaRZe...pokaRZe:)

Vespa
04-06-11, 09:24
Na razie nie ma za co karać :P

arturwwa
09-06-11, 10:11
Myślę, że JDM powstał właśnie bo nie było za dużo kasy dlatego np utrzymany lakier i brak chromów to duży plus. Rynek bajerów JDM jest tani generalnie.

ojej, chyba sie usmialem. jezeli rynek bajerow jdm to lampy clear black, tlumiki mugena z allegro i felgi malowane sprayem, to rzeczywiscie - jest tanio. prawdziwe graty niestety kosztuja. popatrz na ceny oem lamp z ek9, ori owiewek, zegarow z jdmowych wersji czy oryginalnych felg.

vide: http://www.jdm-option.pl/forum/viewtopic.php?t=14

Budziniak
10-06-11, 21:53
tlumiki mugena z allegro
a to WM Sport nie jest Made in Japan ? :)