PDA

Zobacz pełną wersję : Po 500 km brak oleju w silniku...???



punol
10-03-07, 15:16
No i znowu dół. Dzisiaj sprawdziłem poziom oleju! I co widzę prawie nic!!!
Od zeszłej dolewki przejechałem 500km. Wtedy dolałem 1l i było ok 2-3 mm od górnego poziomu max. A teraz poniżej min. grubo poniżej.

Już nie wiem co robić sprzedać ???

Rikoo
10-03-07, 15:17
a moze remoncik

Matey
10-03-07, 15:19
lub zmiana silnika...

punol
10-03-07, 15:24
Niewiem! Co mu jest ale ostatnio było w połowie pomiędzy min i max przejechałem jakieś 1000km i ubyło do troszke poniżej min. a teraz!!! Po następnych 500km aż taki ubytek prawie dwa razy większy!
Musiał by chyba kopcić jak smok. Może jakiś wyciek? W pn obejrzę co tam z dołu się dzieje.

Rikoo
10-03-07, 15:35
a plamy nie zostawia moze olej kupiles ch.....

prz3mo
10-03-07, 15:39
Jesli nie ma wyciekow oleju i silnik po prostu tyle go spala bo jest zajechany to jest kilka wyjsc:

- zrobic remont
- sprzedac auto
- odwlec na jakis czas remont poprzez wlanie jakiegos badziewia w stylu Motodoctor'a (choc to najgorsza opcja raczej)

A moze gdzies Ci cieknie olej po prostu?
A na jakim oleju jezdzisz?

punol
10-03-07, 15:55
Gość mi mówił że miał wlany Fuchs 10W40 bo taki leją w warsztacie w którym wymieniał rozrząd. A dolewałem Midlanda 10W40.

[ Dodano: Sob 10 Mar, 2007 ]
175 tyś ale jakoś w to nie wierze.

hcc
10-03-07, 18:04
jesli bierze takie ilosci oleju to remont Cie czeka kolego :/ w dobrym warsztacie nie bedzie to tania operacja..... jesli znalazlbys dobry silnik za jakies 2tys. to napewno taniej to bedzie niez remont.

Kiedy kupiles to auto ? niedawno ? i dopiero co wyszlo ze bierze tyle oleju ? czy masz to auto od dawa i tera to zauwarzyles ? zmierzam do tego ze jak masz je od niedawna to pewnie ktos je wlasnie potraktowal Moto Doktorem i teraz wyplukalo go i po zmianie oleju na normalny ( czyt. wlasciwy ) silnik zacza brac olej.

TENCIO
10-03-07, 18:21
ja bym sie w kupno silnika nie bawil bo nie ma co liczyc na d15 z niskim przebiegiem, a tak dokladajac 300zl (zakladajac ze goly silnik kupisz za 400-600zl) masz juz pewniaka

punol
10-03-07, 19:01
hcc autko mam od miesiąca! oleju jeszcze nie zmieniałem. Tylko dolewałem

spidek
10-03-07, 21:44
I nic nie kopci ? Wes kumpla niech jedzie za toba a ty depnij.Przy takim uzyciu powinien juz kopcic solidnie a napewno w gornym zakresie.

TENCIO
11-03-07, 14:27
a jak oleju nie zmieniales to jest jescze opcja ze wlasciciel sobie poszalal na dowidzenia przed sprzedaza i "przepalil olej" co sie wiaze z utraceniem jego wlasciwosci. ja tak mialem z mobilem, po ostrym smiganiu. proponuje zmienic olej na (znowu go reklamuje!!!!) motula 15w50 i obserwowac co sie bedzie dzialo

woodie
11-03-07, 14:49
1. Nie powinjno sie mieszac olejów. Nawet tego samego typu.
2. Jeśli nie zostawiasz plam, silnik nie jest mokry od oleju to:
a) spróbuj spuścić cały olej i zalej nowym (wyeliminujesz ryzyko przepalonego oleju)
b) spuść stary olej i zalej gęstszy - mineralny. Powinno brać mniej pytanie czy problem zniknie.
Jak nie kopci jak stara lokomotywa to podejrzewałbym wyciek. Jeśli jednak kwestia silnika to remoncik silnika, przy dobrych wiatrach około 400 PLN

punol
11-03-07, 20:42
No to dzisiaj sobie popatrzyłem na rurę przy ponad 5 tyś obrotów. I przy gazowaniu autka. No ładnie zakopcił siwo było!!! :/

Teraz mam dylemata: wlać ceramizer Xaramic do tego oleju co jest teraz przejechać te 1000km i później ew. wymienić olej na Motula 15W50 i troszkę jeszcze pojeździć aż się na remoncik nazbiera. Troszkę dłużej...!!!

Czy nic nie robić i jeździć do połowy kwietnia aż będzie kaska na remoncik i dolewać ok 1,5L/800km.

Co myslicie??? Chyba jednak nie sprzedam bo już troszkę włożyłem: nowa chłodnica itp. A autko podoba mi się na maksa.

[ Dodano: Nie 11 Mar, 2007 ]
Czy jeśli wymienie olej przed remontem to po nim bede musiał nowy wlewać? Czy remont się nie wiąże z wymianą?

woytaz
11-03-07, 21:14
no skoro chcesz robic remont to trudno zebys pozniej silnik zalewal zuzytym olejem :P
tak na logike :P

punol
11-03-07, 21:36
Chyba się nie rozumiemy!!! Chciałem teraz zalać go nowym motulem 15W50 i sprawdzić czy będzie nadal tyle łykał. A remont tak za jakiś miesiąc najwcześniej zrobić, więc po co znowu olej wymieniać.
No chyba , że będe musiał. A zresztą co to za koszty 130zł za olej w porównaniu z ponad 1000 za remont. :/

hcc
11-03-07, 21:44
porównaniu z ponad 1000 za remont.

wiesz, nie ludzilbym sie na twoim miejscu na remont za 1000zł. nawet na bardzo tanich zamiennikach

punol
11-03-07, 21:47
Tak myślę, że w ok 1600 się może zmieszczę. Jesli nie to kicha. Jutro przejadę się po mechanikach zapytać co i jak.

kubot87
11-03-07, 22:06
jaki masz styl jazdy??
zalej moze raz wreszcie normalny dobry olej co ??bo jak na razie to same gowna lales
pzdr

punol
11-03-07, 22:21
Jaki styl!
Spokojny czasami ostrzejszy!!!
Tak chyba zaleję Motulem 15W50 i zobaczymy.

kubot87
11-03-07, 23:55
jak olej nie pomoze to po prostu silnik zajezdzony co jest naturalnym zjawiskiem.Jak silnik wyglada?.Poci sie z pokrywy? widac ze na krawedziach jest olej?.Swiece za zajechane?.Ja na twoim miejscu zalalbym dobry olej po oleju jesli bedzie ciagnal jak ciagnie to niestety silnik.Jak masz zamiar jezdzic autem to zrob remont komplenty i bedizesz wiedzial czym jezdzisz i mialk spokoj:)Silnik przeciez nie jest jakis ciezki do zrobienia ani zeby nowy kupic.Ja mialem nie takie objawy ale ciagnal olej na castrolu i mialem juz wizje ze silnik do wymiany a VTEC w CRX to kosztuje naprawa niestety nie mowiac o nowym.Zalalem dobry olej VALVOLINE 10w60 RACING (NIEROZLEWANY w POLSCE!! wazne) i chodzi pieknie nic nie ciagnie oleju no moze minimalnie jak na 1tys km wzial minimalnie ).Takze rob chlopie najpierw olej i wiesz wyszstko po tym.pzDR!:)

TENCIO
12-03-07, 02:50
w 1000 sie zmiewscisz spokojnie. mowa o tzw malym remoncie. zadzwon do mnie to polece ci mojego mechanika z aso H, przerobil juz parenascie, jak nie kilkadziesiat takich sytuacji i wszyscy sa zadowoleni ...lacznie ze mna.

punol
12-03-07, 17:05
TENCIO a czy jest ktoś na forum kto korzystał z usług Krzyśka? Może by się jeszcze ktoś wypowiedział. Troszkę tak obawy mam wieść Hanie gdzieś pod Kraków i tam ją zostawić :/
Pozdro

[ Dodano: Pon 12 Mar, 2007 ]
Ciekawe jest to, że jak kupywałem auto jakiś 2 miechy temu to nie kopciło i świece też były czyste. Później na 1000km wzieła 0,6L oleju a ostatnio to po ostrzejszej jeżdzie to po 500km prawie do zera łykła.
Świece czarne kopci na wyższych obrotach. Nie wiem czy lepszy olej coś poradzi.
Chyba poprzedni właściciel zalał ją jakimś właśnie MOTO- DOKTOREM.

iro
23-07-07, 18:19
Witam. Jaki remoncik przy (sporym)braniu oleju i grzaniu się silnika? co trzeba wymienić? tylko nie piszcie ze silnik.

kwiatus19
23-07-07, 21:07
Witam. Jaki remoncik przy (sporym)braniu oleju i grzaniu się silnika? co trzeba wymienić? tylko nie piszcie ze silnik.
A jakie jest to "spore branie oleju" ??

Anda
24-07-07, 09:22
Witam!
Widzę rozpiskę n.t "brania oleju" właśnie kupiłem Hondę Civic 1,6 skladaka 92-96 w sedanie i zastanawiam się ile oleju powinno ubywać przy normalnym spalaniu na tym silniku. Tak na około 1000km, zejdzie mi ćwiartka litra, to dużo czy mało?? Jeżdżę różnie, zależy jaki mam dzień. Aha i jaki olej byście polecali?? Widzę motula 15w50 jest półsyntetyczny, czy nie jest to za stary silnik, mi mówili, żebym lał mineralny ze względu na wiek silnika. Co wy na to??
Dzięki i pozdro! :hinczyk:

iro
24-07-07, 10:28
Bierze ok 2l na 10.000km moim zdaniem to sporo

laska
25-07-07, 23:46
siemka
tak słucham i słucham co piszecie i się zastanawiam-skoro kolo pisze że bierze mu tyle oleju to chyba żaden remont i wlewanie jakiegoś oleju nie pomoże-serio
mam (miałem) ten sam problem. miałem 1,5 16v d15b2 taka sama sytuacja-kupiłem samochód, na początku spoko, później po wymianie oleju zaczoł go łykać, coraz więcej i więci, dowiedziałem się że romont może pomóc ale... będzie drogo (nie opłaca sie) albo po jakimś czasie może powtórzyć się ta sytuacja, postanowiłem szukać silnika...
znalazłem ten sam typ, d15b2
samochód sprowadzony z Angli, miał przejechane na nasze 43 tys km, 20 pare mil.licznik napewno nie byl cofany, środek zadbany( jak nowy) więc udało mi się nawet cały środek wymienić z fotelami za 200 zł i jestem zadowolony
na dzień dzisiejszy napewno nie bawił bym się w dolewanie, robienie tylko wymienił (poszukał bym dobrej okazji,bo nie ma się co napalać) i wymienić , do 1000 zł się zmienisz za silnik spoko to Ci gwarantuje, ale naprawde się nie naplaj tylko szukaj okazji. wymień a zobaczysz ze problem zniknie i po jakimś czasie zapomnisz o tym że musisz zaglądać na bagnecik
pozdro

nanko
26-07-07, 07:14
siemka jak ci targa oliwe to wymień pierścienie i uszczelniacze no i oczywiście uszczelki napewno pomoże wiem bo w mojej hani też tak miałem targał olej jak opentany wymieniłem to i potem ani grama tylko żeby ci to zrobił jakis dobry mechanior bo niektórzy poprostu nadają sie do wymiany co najwyzej klocków hamulcowych pozdo

ygor
26-07-07, 09:53
Pytanie trochę z innej beczki ale na forum jest już tyle pytań o olej że kolejnego już nie założę... - gdzie sprawdzacie olej ? Macie jakieś dobre miejsca bo ja jak sprawdzam to mnie ****ica bierze - w każdym miejscu jest inny poziom - wachania sięgają nawet do połowy zakresu między min a max !! Miałem kiedyś niezłego stresa kiedy po przejechaniu 1 kkm patrzę na bagnet a tam może jakieś 4 setki powyżej min ... pod blokiem oraz w innych miejscach wychodziło już oczywiście wiele więcej (wychodzi mi jakies 250-300 ml na 1kkm przy spalaniu około 10 litrów beny) ale i tak w drodze do domu zdąrzyłem kupić litra oleju ... :/ Także chyba wybiore sobie jedno miejsce pod blokiem wezme kawał dechy i poziomice ;) żeby mieć pewność że tam wskazanie będzie prawdziwe . A wy macie jakieś dobre punkty ?

nanko
26-07-07, 14:12
ygor jak będizesz sprawdzał olej na rozgrzanym silniku to zawsze będziesz miał inny wynik poczekaj az ostygnie i do piero sprawdzaj pozdro

ygor
26-07-07, 22:50
bez przesady - czekam zawsze około godziny ...

nanko
27-07-07, 07:55
na twoim miejscu sprawdzałbym rano jak tak robie i niemam problemów

grzechu.sz
27-07-07, 12:08
na twoim miejscu sprawdzałbym rano jak tak robie i niemam problemów
Aleś koledze poradził. Nie pytał kiedy sprawdzasz tylko na jakim podłożu stoi wtedy auto :agent: A wracając do tematu to nie jesteś jedyny, też mi pokazuje czasem ponad stan a czasem równo. W żadnym poprzednim aucie nie było takie ważne jak stoi. Hondzia jak widać - wrażliwa :)

Łukasz81
09-09-07, 12:14
sprzedam silnik D15B7 bez osprzetu stan bdb małe zuzycie oleju przebieg 180 tys.
polecam.

[ Dodano: Nie 09 Wrz, 2007 ]
Sprzedam silnik D15B7 bez osprzetu stan bdb małe zuzycie oleju przebieg 180 tys.
polecam!!!

skolopendra
09-09-07, 12:19
sprzedam silnik D15B7 bez osprzetu stan bdb małe zuzycie oleju przebieg 180 tys.
polecam.

nie pomyliłeś działów ....................................... :bicie: