PDA

Zobacz pełną wersję : Woda w cylindrze B16A2



qlas
23-05-11, 09:11
Cześć..
Sprawa jest taka... Była nieszczelność, więc podjąłem się wymiany uszczelki pod głowicą. Głowica została splanowana 6/100 mm. założona nowa uszczelka OEM. i problem nie zniknął :( Wykręciłem świece i miałem nadzieję zobaczyć przez małą dziurkę czy coś będzie widać :) i pierwszy tłok od lewej jest mokry reszta sucha. Mam też wątpliwości związane z równością samego bloku. wydaje mi się że tuleje cylindrów nie były idealnie gładkie.. może to jest przyczyna i planowanie bloku pomoże... ale chciałbym zaczerpnąć od was wiedzy na temat podobnych przypadków. Może ktoś coś będzie wiedział... i hasła typu "głowica B16 nie pęka" lub "Honda się nie psuje", już na mnie nie działają.. :)
Z góry dziękuję za każde info i Pozdrawiam

skolopendra
23-05-11, 09:59
Mam też wątpliwości związane z równością samego bloku.

miał będziesz
tym razem okazje sprawdzić
po co 6 setek planowana?
może już wcześniej tej ktoś ją planował:confused:

qlas
23-05-11, 10:40
po co 6 setek planowana?
:confused:

tyle ustalił sam szlifierz, być może tyle trzeba było. ja mu powiedziałem że chcę tylko zabielić



może już wcześniej tej ktoś ją planował
:confused:
wcześniej nie była planowana ponieważ było widać fabryczne ślady po frezie a nie szlifowaniu. choć może ktoś oddawał do majstra który miał taki dobry sprzęt... ale wątpię...

skolopendra
23-05-11, 11:08
tyle ustalił sam szlifierz

gratuluję

sprawdź kalkulatorem jaka kompresja teraz wychodzi?
ciekawe ile tym razem szlifierz ustali :rolleyes:

qlas
23-05-11, 12:50
kompresje w tej chwili to ja mam gdzieś.... chcę tylko wiedzieć czy ktoś miał podobny problem....

skolopendra
23-05-11, 13:07
kompresje w tej chwili to ja mam gdzieś..


a nie sądzisz że jest tu wspólny mianownik :confused::confused:

qlas
23-05-11, 14:26
się upaliłeś tej kompresji jak byś wczoraj się o niej dowiedział... przed planowaniem było to samo... i z tego powodu było robione.. B16 bez tłoków doprężających trudno jest znacząco doprężyć...