PDA

Zobacz pełną wersję : lejąca chłodnica



kszyq
10-03-07, 15:14
Witam,
mam jakiś wyciek z chłodnicy, gdzieś u góry, albo spod tej górnej listwy w ząbkami zaciskowymi, albo spod korka, albo może spod któregoś węża, w każdym razie u góry. Co ciekawe leje się tylko wtedy kiedy mocno skręcam autem. Ostatnio zrobilem 1000 km i prawie nic nie ubyło, a dziś mocno pokręciłem na placu i wszystko mokre. Ma ktoś może pomysł co to może być i jak zdiagnozować wyciek?

Sławek
10-03-07, 17:55
Wywala Ci na zakrętach bo płyn chłodniczy dochodzi do górnej krawędzi chłodnicy- a tam masz gdzieś dziurę, lub nieszczelny korek.
Pożycz od innej Civiki korek od chłodnicy i przejedź się -jeśli cieknie to dziurawa chłodnica.
A jak nie masz skąd pożyczyć to wyciągnij chłodnicę, zalej do pełna wodą i obróć do góry nogami- będziesz widział którędy cieknie.
Ps- jak korek to mam oryginał na sprzedaż ;)

kszyq
10-03-07, 18:32
dzieki, spróbuje z tym korkiem bo mam starą chłodnicę orginalną dziurawą, mam nadzieję że korek będzie pasował do mojego zamiennika. A jeśli to dziura na połączeniu tej górnej listwy to można to zalepić zwykłym silikonem?

Lcfr
10-03-07, 22:23
albo na zagieciach chłóodnicy (jak metal łaczy sie z plastikiem)

sam tak mialem...

guma__
11-03-07, 12:45
...to można to zalepić zwykłym silikonem?

no sylikonam to raczej nei bardzo, jak mamal dziurka to radzilbym ci pokelic poxylina, u siebie mialem dwa wycieki, jeden zalepilem i pol roku trzyma , z drugim juz dwa razy walczylem i nadal delikatnie cieknie ;) na szczescie delikatnie pzdr