PDA

Zobacz pełną wersję : "tuningowe" tarcze???



KOWAL ziom
18-05-11, 23:56
mam taką zagwostkę (rozkminkę), w dziale o samochodach wielokrotnie było przerabiane odnośnie siły hamowania, że gładka tarcza będzie lepsza itp... dziurki i nacięcia pomagają w pewnych sytuacjach. i tu wszystko się zgadza.

natomiast jak szukam tarcz do moto, to te tuningowe, o niebo droższe, są tak dziurawe, że praktycznie 50% powierzchni znika!!! jak to ma się do hamowania... bo jakoś nie mogę tego ogarnąć...

Ordi
19-05-11, 18:03
w moto tarcza jest dużo cieńsza niż w aucie. Jest bardziej ponacinana aby szybciej odprowadzać ciepło. Jeśli nie jeździsz na torze moto klasy 1000ccm to nie ma sensu zmieniać tarcz na 'tuningowe' na ulice. Nie odczujesz żadnej różnicy w hamowanie a tylko przepłacisz. Załóż dobre klocki (NISSIN 'Złote') i będziesz zadowolony.

Ja kiedyś na tył zakładałem tarcze sportowe bo seryjne pękały od przegrzania (podczas jazdy na kole). Sportowe dawały radę bo szybciej się studziły. Ale później okazało się, że tarcze pękały od złych klocków (EBC HH). Od tamtej pory zakładam tylko NISSINy (te co wcześniej wspomniałem) i problem zniknął...

KOWAL ziom
20-05-11, 20:06
aha dzięki za info... ja póki co szukam tarcz w rozsądnych pieniądzach... ale te ceny są zabójcze... ehhh...

Ordi
21-05-11, 16:13
Kup lepiej oryginały. Te tanie 'tuningowe' to chińczyki. Kumpel kupił takie na przód i dał za komplet chyba 600-700pln. Okazało się, ze puściły na nitach i zaczęły się 'tłuc' na maxa. Wywalił do kosza, kupił używane oryginały i był zadowolony. Na tył jeszcze jak cie bądź bo tam nie ma nitów tylko jest jednolity materiał.
'Dobre' sportowe tarcze na przód zaczynają się od 2tys pln w górę... I to też nie wiem czy za tyle kupisz... Kiedyś kumpel sprzedawał na przód komplet 'używek' ale w igła stanie za jedyne 5.000pln :)

marider
22-05-11, 16:18
I tam, do wszystkich R1 wstawialem tarcze BRAKING i problemow nie mialem. Fakt ze sa drogie ale maja jeszcze jedna zalete - oprocz lepszego hamowania jeszcze lepiej wygladaja a w polaczeniu z m/c Brembo 19 czy 20 i przewodami mysle ze kazde moto deba stanie. Do nowej RN22 tez zaloze cuda-wianki choc i tak heble ma ostre az za bardzo ;) Pzdr

Do kolegi wyzej - zerknij na tarcze EBC Prolite, sa tansze i tez OK. I unikaj tanich "chinczykow" bo szajs jest i szkoda zycia.

PS: tarcze BRAKING z mojej ex 03 po 3 tys km na moto sprzedalem za 700zl, podobnie jak BRAKING do R1' 06 gdzies po tysiacu km na drodze wiec w sumie 2 x drozej niz uzywane oryginaly ktore nigdy nie wiadomo czy przyjda proste i czy ktos ich nie klepal w Polsce...

KOWAL ziom
28-05-11, 03:18
Koledzy żebyśmy się dobrze zrozumieli, mi nie w głowie te tuningowe, chciałem się tylko dowiedzieć, tak z aspektu technicznego, jak one mogą działać, skoro ich tam prawie nie ma:)

timoti2
06-11-11, 17:13
Do tego są tzw. tarcze pływające chyba wikszosc japonców idzie tak w serii już.

Ordi
09-02-13, 01:20
nie wiedzialem w jakim temacie napisac wiec pisze tutaj (skoro mowa o 'tuningu').
Robi/zmienia ktos cos w moto na nowe, lepsze, wydajniejsze? Jakies ciekawe projekty, przerobki itd? Nie chodzi mi o zmiane koloru srubek na inne tylko o cos bardziej "technicznego"...

np ja na nowy sezon zakupilem sobie nowa pompe hamulcowa do HB - nowka funkiel Magura 195 z tloczkiem 13mm. Dodatkowo zakladam z tylu zebatke o 3 zeby wieksza niz seryjna. No i na wiosne zmienie plyn hamulcowy przod, tyl, HB i obowiazkowo olej w silniku...

robivitez
18-02-13, 15:58
Hmm. ;) Tarcze w motoGP

http://www.asphaltandrubber.com/wp-content/uploads/2012/03/Power-Electronics-Aspar-Aprilia-ART-MotoGP-CRT-04.jpghttp://www.ducati.ms/forums/attachments/road-racing/94544d1311784443-did-motogp-bikes-have-db-limt-laguna-rc211v_rhs_1024.jpghttp://www.wallsave.com/wallpapers/1600x1200/yamaha/329064/yamaha-fiat-team-unveils-yzr-m-bikes-motogp-329064.jpghttp://www.asphaltandrubber.com/wp-content/gallery/2011-rizla-suzuki-gsv-r-motogp-race-bike/2011-rizla-suzuki-gsv-r-motogp-8.jpg

awdam
25-02-13, 11:59
Ja zmieniam klamki hamulca i sprzęgła na krótkie, standardowo olej po sezonie i przerabiam tłumik. Z wyglądu zmianiam kierunki na mniejsze. Planowałem zmienić przewody na oplot, ale się okaże czy czas pozwoli. U mnie króluje brak czasu na przeróbki, a nie szatuka oddać komuś do zrobienia i nie jeżdzę po torze wieć nic wielkiego też nie robie. Przymierzam sie też do zmiany tarcz bo obecnie prze ma ~4,2 mm więc już końcówka :)