PDA

Zobacz pełną wersję : Wplyw dziurawego tlumika koncowego na spalanie



Wally
08-03-07, 19:42
Siemanko!

Szybka pilka z mojej strony - czy dziura w tlumiku koncowym wplywa jakos na spalanie?

W mojej Hani mam dosc wiekowy tlumik koncowy (chyba Bosal) ktory jeszcze nie pierdzi, ale ma dziure kilka cm ponizej wejscia w puszke rury idacej od tlumika srodkowego. Efekt jest taki, ze w zime leciala mi tamtedy woda na kostke a teraz dodatkowo rzezi mi jakas blacha w zakresie 2-3krpm przy przyspieszaniu i nie jest to napewno tlumik koncowy (wymienialem rok temu) ani blacha od katalizatora (sprawdzalem niedawno na kanale).

Druga sprawa, mam w ukladzie chlodzacym dosc swierzy plyn, Hania mi sie nie grzeje, ale dosc czesto wlacza mi sie w korkach wentylator pomimo ze wskazowla temp. nie przekracza "magicznej" hondowej granicy "miedzy 1/3 a 1/2 skali. Co ciekawe, w korkach wentylator mi sie zalaczal zarowno w zime przy ok 0stC jak i w lato przy 30stC ??

Z gory dzieki za sugestie

novak
08-03-07, 19:54
Apropo wydechu , to ja miałem też kiedyś otworek wielkości palca w moim Bosalu , ale jakoś nie zauważyłem , żeby spalanie było wyższe , z resztą przez jakiś tydzień jeździłem z oberwaną rurą końcową (tą który wychodzi z ostatniego już) i też spalanie było na normalnym poziomie.

A co do płynu , to mój kumpel miał tak w CRXie i jak wymienił termostat , to jest wszystko wporządku.

Matey
08-03-07, 19:58
Nie ma...

skolopendra
08-03-07, 20:26
Nie ma...
pewnie ze nie ma bo i skąd miało by być :bicie:

Wally
09-03-07, 09:09
Dobra, ale chyba zbyt duzy opor, za mala srednica, za male cisnienie w ukladzie wydechodym chiba ma, myslalem ze dziura tyz... No ale jak nimo to zamkamy