PDA

Zobacz pełną wersję : B16 , B18 ale co dalej?? tylko N/A



lukiasz
11-10-04, 23:02
Taki sobie postanowilem zalozyc topic aby zebrac troche informacji ktora sie potem mzoe przydac wielu z nas!

majac jakas tam kase przeznaczona na modyfikacje silnika co byscie robili przy nich i jaka byla by kolejnosc!!

to raz a dwa macie jakeis stronki z dokladnymi rozpiskami przerobek i wynikami/osiagami?

ja sobie myslalem tak ze jak bym mial kase to:
1. dolot tylko jaki?? CAI powiedzmy ze jest dobry ale z doswiadczenia wiem ze w naszych warunkach atmosferycznych jest troche uciazliwy. Wymyslilem cos innego ale zoabczycie co juz niebawem...
2. Wydech no o czywiscie z kolektorem i on juz od jakeigos czasu siedzi i czeka co dalej?


no wlasnie co dalej byscie robili?

krystianITR
11-10-04, 23:06
dolot Cai ,potem wydech od kolektora ,Sprzegło , lzejsze koło zamachowe ,wałki ,tłoki , sprezynki talerzyki, elektornika swinia jakas np Apexi ,Ecu,wtryski ,regulator paliwa, i chyba na tyle weksza kasa niz turbo a przyrost 2 razy mniejszy

lukiasz
11-10-04, 23:12
dolot Cai ,potem wydech od kolektora ,Sprzegło , lzejsze koło zamachowe ,wałki ,tłoki , sprezynki talerzyki, elektornika swinia jakas np Apexi ,Ecu,wtryski ,regulator paliwa, i chyba na tyle weksza kasa niz turbo a przyrost 2 razy mniejszy

hehe za to jaki fun z jazdy :shock:

no nic ale nie poprzedziles nic faktami stronami linkami nadal nie wiemy co i dlaczego to i w jakiej kolejnosci :wink:

Mystek
11-10-04, 23:14
No ale dluzej pojezdzi bez problemowo niz na T

przemir
12-10-04, 15:23
moim zdaniem jak jest kasa to wymienia sie wsio poza blokiem /oile zaznaczam jest w dobrym stanie/ bez sensu rozbierac silnik 2-3 razy.
ja jak juz wspominałem robil bym gore narazie bo nie wiem czy nawet na to Ci starczy i stroił. i bedzie ok do tego albo skrzynia z ITRa albo szpera wsio zalezy od kasy i szczescia w szukaniu skrzyni.potem odchudzanie auta i ladnie jezdzi, ladnie wyglada
a co bedzie na wiosne to znajac Ciebie bedzie jak u mnie - zawsze co innego niz zaplanuje kto by pomyslal ze bede mial 4gena jak chcialem miec 5gen na turbawce ale moze w ta zime cos sie uda

sc0rpion
12-10-04, 15:25
ja bym zaczal od wywalenia LPG bo zdaje sie masz
po tym zabiegu czuc wyrazna roznice w przyspieszeniu.. koszt 50pln

przemir
12-10-04, 15:44
a za co to 50 pln ?
czy czuc roznice pewnie tak ale i tak strasznie mnie smieszy ta teoria bo i tak to auto jest szybsze od kilku tutej wiec wypowiedz srednio na temat bo jest o modyfikacji silnika

lukiasz
12-10-04, 15:45
ja bym zaczal od wywalenia LPG bo zdaje sie masz
po tym zabiegu czuc wyrazna roznice w przyspieszeniu.. koszt 50pln

1. nie pisalem o sobie tylko o danym silniku ja nie mam kasy zeby robic na razie takie rzeczy wiec nie piszcie do mnie tylko do ludu ktory czyta zeby wiedziec co robic :wink: bo potem znowu ktos do b16 zalozy wydech 48mm wew i kolektor 35 wew albo i 16

2. 50 pln za wyjecie gazu :shock: :shock: :shock: :shock: to jakies 320 km jazdy nie to wole zatankowac :wink: :cry:

sc0rpion
12-10-04, 15:48
50pln - koszt wymontowania instalacji w firmie montujacej LPG


wypowiedz srednio na temat bo jest o modyfikacji silnika
czy instalacja LPG nie modyfikuje silnika?


czy czuc roznice pewnie tak ale i tak strasznie mnie smieszy ta teoria bo i tak to auto jest szybsze od kilku tutej
to skoro jest szybsze to po co modyfikowac

lukiasz
12-10-04, 15:50
to skoro jest szybsze to po co modyfikowac

hmmm zeby bylo jeszcze szybsz a moze tylko dla funu kto wie :P

przemir
12-10-04, 15:53
ja wiem ze niektorzy lubia mowic ze maja vti a niektorzy modyfikuja dalej nie wazne co i gdzie maja napisane - krystian ma ITRa i dalej modyfikuje i to mi sie podoba
czy instalka nie modyfikuje silnika ? nie wiem nie jestem inzynierem ale ja jako modyfikacje uwazam grzebanie w silniku nie kolo niego i tak samo doloty nie sa modyfilkacja silniak tylko uk dolotowego sprzeglo nei jest modem silnika tylko przeniesienia napedu co nie zminai faktu ze wsio razem jest to modyfikacja auta
ale zbaczamy z tematu - czytajac str.pl wiem ze Krystian szukasz tlokow wiec moze moglbys cos wiecej napisac w tej materii

sc0rpion
12-10-04, 15:55
to skoro jest szybsze to po co modyfikowac

hmmm zeby bylo jeszcze szybsz a moze tylko dla funu kto wie :P


to byla tylko glupia odp na glupie stwierdzenie ze to auto i tak jest szybsze od wiekszosci aut w klubie

EOT

lukiasz
12-10-04, 15:59
to skoro jest szybsze to po co modyfikowac

hmmm zeby bylo jeszcze szybsz a moze tylko dla funu kto wie :P


to byla tylko glupia odp na glupie stwierdzenie ze to auto i tak jest szybsze od wiekszosci aut w klubie

EOT

głupio pytasz głupio odpowiadam proste :D

nic konczymy OT i piszemy na temat!

SAJENS
12-10-04, 16:38
Ta debata do niczego sensownego nie prowadzi ...
Gdzie admin !!!!

Pozdrowienia SAJENS

Tomo
12-10-04, 16:58
jak chcesz jeździć na gazie to polecam zamontować sobie EGT żeby wiedzieć jaka jest różnica podczas tankownia gazu na różnych stacjach. Później możnaby zestroić dokładnie mieszankę na hamowni i na drodze. Jak masz gaz możesz zwiększyć stopień sprężania najlepiej tłokami. Gaz jest bardziej kaloryczny od zwykłej benzyny więc spalanie stukowe raczej nie wystąpi. Musisz pamiętać wtedy że w baku będzie musiała być lepsza benzyna lub poprostu nie przekraczać 1500obrotów :) Warto zrobić głowicę (byle nie samemu w garażu tylko w jakimś zakładzie profesjonalnym) Wałki od ITR po 99r też są dobrym pomysłem, regulkowane koła rozrządu , pewnie każda modyfikacja będzie wymagała korektry softu dawkującego mieszankę gazu.

kosiniak
12-10-04, 20:15
jak dla mnie ciekawy temat, odposccie tylko z tym gazem i bedzie wszystko ok.

krystianITR
12-10-04, 21:10
ja wiem ze niektorzy lubia mowic ze maja vti a niektorzy modyfikuja dalej nie wazne co i gdzie maja napisane - krystian ma ITRa i dalej modyfikuje i to mi sie podoba
czy instalka nie modyfikuje silnika ? nie wiem nie jestem inzynierem ale ja jako modyfikacje uwazam grzebanie w silniku nie kolo niego i tak samo doloty nie sa modyfilkacja silniak tylko uk dolotowego sprzeglo nei jest modem silnika tylko przeniesienia napedu co nie zminai faktu ze wsio razem jest to modyfikacja auta
ale zbaczamy z tematu - czytajac str.pl wiem ze Krystian szukasz tlokow wiec moze moglbys cos wiecej napisac w tej materii

jest pewien okres gdzie robisz dokładasz kilka gratow i jest oki jak dolot wydech sprzegło ,koło zamachowe.Potem sa juz schody musisz wszystko na raz zrobic to jest najgorsze bo nie opłaca sie rozbierac silnika kilka krotnie jak i stroic. Co do tłokow to ciezka decyzjia chyba wezme wiseco 81.00 rozmiar a kompresjia-- no własnie na jednej stronie pisze
http://www.prostreetonline.com/buy/wiseco_pistons/acura/
a na stronie producenta
http://www.wiseco.com/PDFcatalogs/2003_sport_acura.pdf
Ze kompresjia od 11.8 do 12.25 i wez kup jak dalej sa watpliwosci.

lukiasz
12-10-04, 23:50
no fajnei u mnie jest podobnie tyle ze z tego co wiem przez uszczelke moge miec 11:6:1 a z tłokami od ITRa około 12:3 wiec jest niezle hehehe

zobaczymy mam troche planów a co wyjdzie to sie okaze dlatego chce jeszcze poczytac co wy proponujecie

marekkr
13-10-04, 15:45
mam 20 tys. na modyfikacje B16A2 co byście proponowali?
chciałem zaczac od swapa na B16C6 ale zadnego w normalnej cenie nie moge znależć (ok.10 tys).

Mystek
13-10-04, 16:05
no to bierz jak za 10 tys to dobra cena Vti przeciez sprzedaz za 6k moze wiecej wiec czesc ci sie zwroci a ile bedziesz do przodu ...

boomer
13-10-04, 16:23
Ja zrozumialem ze marekkr wlasnie nie moze znalezc B18C6 za 10k pln

Mystek
13-10-04, 17:00
Aha to sorki nie zrozumialem dokladnie ;)

krystianITR
13-10-04, 19:28
mam 20 tys. na modyfikacje B16A2 co byście proponowali?
chciałem zaczac od swapa na B16C6 ale zadnego w normalnej cenie nie moge znależć (ok.10 tys).
Za 20 tys zrobisz wydech 5tys dolot 1500 sprzegło plus koło zamachowe 3tys wałki i sprezynki, talerzyki 4.5tys tłoki 2.5tys i za 3.5 elektronike ze strojeniem.Nie liczac kosztow montarzu.No i bedzie z 210 koni.Jak chcesz przyszłosciowo myslec to zrob swap choc zastanow sie czy warto nie wiem do jakiego celu to ma słuzyc?Silnik od ITR koszt 12-15 tys najtaniej

Pati
13-10-04, 22:10
gaz ma wieksza liczbe oktanowa. gaz nie jest bardziej kaloryczny, tylko mniej.
droga all motor jest przetarta jak trasa katowicka. jedyne co potrzeba to znajomosc jezyka angielskiego, zdolnosci mechaniczne i zaplecze warsztatowe.
rozumiem, ze dywagacje o turbach to gdzie indziej? ;)

kosiniak
14-10-04, 17:52
ciezko z tym silnikiem b18, JINJET mial kolesia ale on cos tam marudzi ze wolalby cale auto sciagnac niz sam motor, no i milao byc tanioo???ciekawe trzeba tam Kamila pocisnac.