PDA

Zobacz pełną wersję : kod usterki 67 - co zrobic aby usunac usterke ?



wip3out
08-03-07, 16:19
Witam,

w moim Civicu 3D D14Z2 od dluzszego czasu pojawia sie kod usterki 67...
ECU wywala mi blad podczas jazdy w trasie i nie ma na to wplywu czy auto jest wkrecane na wysokie obroty czy jedzie spokojnie. W miescie nigdy jeszcze mi sie nie pojawila taka usterka. Z tego co znalazlem w internecie to kod usterki mowi o awarji katalizatora lub jego okolic (moze sonda) kto to wie. Katalizator wymienialem we wrzesniu ubieglego roku na Lindo Gobex i po wymianie przez pol roku mialem spokoj do niedawna. Jest to bardzo irytujace bo za kazdym razem musze sie gdzies zatrzymac, zewrzec zwore serwisowa a potem usunac blad przez wyciagniecie bezpiecznika. Czy znowu mam zapchany katalizator ? Moze jest uszkodzona sonda lambda za katem ? Slyszalem ze istnieje mozliwosc wstawienia w miejsce kata strumienice ale czy wtedy sonda bedzie poprawnie odczytywac zawartosc tlenu w spalinach i komputer nie bedzie znowu wywalal mi tej usterki (67) ? Moze ktos z Was forumowiczuw w takim Civicu z silnikiem 1,4 ma strumienice i moze mi powiedziec jak to sie spisuje ? I ostatnie pytanie czy moge sie czegos dowiedziec jadac na analize spalin ?

Dodam ze w aucie wszystko (chyba) jest wyregulowane i napewno wszystko jest wymieniane na czas. Przebieg to 165000tys km.

Pozdrawiam wszystki i czekam na jakies sugestie.

vqa
14-03-07, 15:13
To masz taki problem jak ja :/
Co do analizy spalin, to u mnie poziom węglowodorów jest przekroczony o 2 razy.
Też miałem wymieniany katalizator jakoś rok temu,a z błędem miałem spokój przez około 2 miesiące.
Prawdopodobnie nowy katalizator który kupiłem za nieduże pieniądze jest już ruiną i stąd
całe zamieszanie z tym błędem.

Mam jeszcze pytanie :speszony:
Czy błąd 67 (informujący o słabej wydajności katalizatora) przełącza komputer w tryb awaryjny, czy tylko jest w nim zapamiętany i jedyny objaw to świecąca kontrolka "Check engine"

Dzięki za odpowiedź :)

Pozdrawiam :d

wip3out
15-03-07, 01:04
Moim zdaniem to wlacza sie tylko tryb awaryjny ale z tym raczej nie powinno sie jezdzic.

Co do katalizatora to moge sie dowiedziec na jaki dokladnie wymieniles? Gdzies wyczytalem ze katalizator musi byc dokladnie dobrany do pojemnosci silnika i jak np. ma sie katalizator do silnikow od 1,6 do 2,0 L w aucie o silniku 1,4 L to moga wystapic jakies problemy z przeplywem gazow przez uklad wydechowy. Moze z tad te bledy... Ja wlsnie mam taki katalizator i chce sie dowiedziec jak jest u Ciebie.

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 15 Mar, 2007 ]
Zapomnialem...

tu znajduje sie jakis artykul, na ile prawdziwy tego nie wiem ale zawsze to cos.

http://www.tuningbaja.pl/?p=/1/4

Pozdrawiam

vqa
15-03-07, 08:26
Dokładnie mam katalizator jakiegoś polskiego producenta "Kat-expo" czy coś w ten deseń :d
Co do pojawienia się tego błędu nie zauważyłem jakiejś drastycznej różnicy.
Jeżdżę tak już jakiś czas i muszę przyznać że oprócz spalania które podskoczyło o jakieś 0,5
litra na 100 km i tym że jest samochodzik jest troszeczkę słabszy nie narzekam.
Ten katalizator co mam i tak pójdzie niedługo na szmelc bo ma oberwany wkład w środku i wydaje z siebie strasznie irytujący dźwięk przy określonych obrotach :/ Ale nie ma tego złego bo muszę go wymienić i tym razem dokładnie przejrzę oferty producentów :)

Pozdrawiam :) 3maj się! :d