PDA

Zobacz pełną wersję : Co sprawdzić przed wakacjami



crs112
08-03-07, 12:11
Witam mój pierwszy post myśle że mi pomożecie

Sprawa jest taka że wyjeżdzam na wakacje do Włoch moją hanią eg3 z 94r. (1200km w jedną stronę)
Wiem że hondy się nie psują ale co najlepiej sprawdzić albo wymienić żeby nic przykrego się nie wydażyło??

POMOŻECIE? :chinczykk:

Fugaci
08-03-07, 12:17
Hej, mam nadzieję, że choć trochę pomogę ale nie od strony mechanicznej.
Przed dłuższą jazdą zawsze powinno się sprawdzić ciśnienie w oponach, wszystkie światła, poziom płynu hamulcowego,ew. chłodnczego i spryskiwaczy:)

Pozdrawiam,
Fugaci.

crs112
08-03-07, 12:39
Dzięki napewno o tym nie zapomnę :hinczyk: ale chodzi mi bardziej info od strony mechanicznej. Może już ktoś przeżył taką przygodę i jest w stanie mi coś poradzić??

boomer
08-03-07, 13:14
Normalny przeglad zrob, co za pytanie
Hamulce, olej, uklad kierowniczy, zawieszenie itd itd

marf
08-03-07, 14:45
Czy są € na paliwo :D
W zasadzie można by sie pokusić o sprawdzenie: płynów, jak termin oleju sie zbliża albo zostało tak z 3-4kkm można wymienić, stan klocków, pasków, świec, wyposażenia (terminy), zbieżność, różnych gumek, itd itp.

boomer
08-03-07, 14:48
Na przeglad po prostu sie jedzie i tyle. Reszte sprawdzic to co zdrowy rozsadek i logika podpowiada

pirat
08-03-07, 14:50
i pamietaj ze wlosi jezdza jak debile. poobijane samochody u nich to normalka, i nie mozna okzywac slabosci na drodze. moze ktos pomysli ze glupoty pisze. mam rodzien w mediolanie, i slyszalem co sie tam dzieje. np akcja ze jak jedzie sie dorga i jest cos takiego ze jest zwezenie, to pomimo ze ktos nie ma pierwszenstwa to jedzie jak debil.. na ciebie... wiec miej sie na bacznosci

kosiniak
08-03-07, 15:11
byl taki temat!!!

Lcfr
08-03-07, 16:06
byl taki temat!!!


dokładnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=24387&highlight=zaradnego




Witam mój pierwszy post myśle że mi pomożecie

Sprawa jest taka że wyjeżdzam na wakacje do Włoch moją hanią eg3 z 94r. (1200km w jedną stronę)
Wiem że hondy się nie psują ale co najlepiej sprawdzić albo wymienić żeby nic przykrego się nie wydażyło??

POMOŻECIE? :chinczykk:

i odpowiedz:


Na przeglad po prostu sie jedzie i tyle. Reszte sprawdzic to co zdrowy rozsadek i logika podpowiada

jest chyba w pełni wystarczajaca.......

gercman
14-03-07, 19:42
siema.ja swoja hanka zajechalem do anglii 1700km i tu juz z 3 tys i spoko. po drodze mialem przygode z tlumikiem przez co na maxa zmigalem 130 km/h ale wymienilem tluik i znowu 190 km/h autostradami:)

boomer
14-03-07, 19:55
A co to ma wspolnego z tematem?

Wiatrak
15-03-07, 09:28
[quote="Fugaci"]Hej, mam nadzieję, że choć trochę pomogę ale nie od strony mechanicznej.
Przed dłuższą jazdą zawsze powinno się sprawdzić ciśnienie w oponach, wszystkie światła, poziom płynu hamulcowego,ew. chłodnczego i spryskiwaczy:)

Jak w hance się sprawdza pozim płynu hamulcowego? Który to zbiornik?

crs112
15-03-07, 10:44
Zbiorniczek płynu hamulcowego jest blisko przedniej szyby. To taki niewielki zbiorniczek z przeźroczystym płynem. :bicie: Ale wróćmy do tematu...

Wiatrak
15-03-07, 10:50
Zbiorniczek płynu hamulcowego jest blisko przedniej szyby. To taki niewielki zbiorniczek z przeźroczystym płynem. :bicie: Ale wróćmy do tematu...

Ten koło środka? troche większy od zbiorniczka sprzęgła?

boomer
15-03-07, 11:36
a nie masz na zbiorniczku napisane ze to do plynu hamulcowego?

Wiatrak
15-03-07, 11:41
a nie masz na zbiorniczku napisane ze to do plynu hamulcowego?

poszukam, brake fluid?

boomer
15-03-07, 12:22
Cos w tym stylu nie pamietam dokladnie :)

crs112
15-03-07, 13:20
Sprawdziłem i jest on po stronie kierwcy przy przedniej szybie. Tak normalnie to są tam dwa ale ten od hamulców jest ten większy.

Lcfr
15-03-07, 13:39
tak trudno spojrzec do instrukcji?
albo do manuala?
trzeba pisac tyle postów nt. gdzie jest zbiorniczek płynu hamulcowego ;/ ;/

tutaj jest i koniec juz OT
http://img222.imageshack.us/img222/536/d15b8lz3qm4.th.jpg (http://img222.imageshack.us/my.php?image=d15b8lz3qm4.jpg)

majdan
15-03-07, 13:44
O tak, w instrukcji obsługi będziesz miał szczegółowe informacje na temat kontroli auta przed podróżą włącznie z dokłądymi schamatami i rysunkami, m.inn z ustawieniem kieorwicy, sposobie sprawdzania oleju, sprawdzania napinaczy pasów itp. hehe

gercman
15-03-07, 19:14
to ma to wspolnego z temtem ze mi zerwalo sie wygluszenie z tlumika, zapchalo otwor i spaliny sie nie wydostawaly przez co gubil strasznie moc i nie ciagnal powyzej 4 tys. dlatego radze sprawdzic uklad wydechowy, wydaje sie to malo istotne w porownaniu do hamulcow badz akumulatora, jadenak w praktyce okazuje sie BARDZO WAZNE a zwlaszcza na dluzsza trase

crs112
15-03-07, 19:28
O to chodziło!!! Nie wiadomo czy na przeglądzie by to sprawdzili ale teraz zwrócę na to uwagę. Dzięki

gercman
15-03-07, 19:41
sprawdz sobie tez takie rzeczy jak: wachacze,oslony na wachacze, tarcze itp. te wszystki rzeczy mozesz zrobic sam

rafloo
17-03-07, 09:21
byłem w ubiegłym roku w Neapolu 1800km w jedną stronę i bez żadnych usterek sprawdź to co radzili inni i proponuje dobrze się przyjżeć układowi chłodzenia czy nie ma wycieków jedziesz w wakacje i jak staniesz w korku to masz około 50*C (słuchaj/oglądaj komunikaty o ruchu na autostradach) poza tym hamulce i inne płyny ja w ciągu 8 dni zrobiłem tam 5000km bez jakichkolwiek problemów i pamiętaj im bardziej na południe tym mniej normalności na drodze.