PDA

Zobacz pełną wersję : silnik bierze olej....



*kub@*
15-05-11, 16:47
witam, możecie mi pomóc co muszę wymienić aby naprawić w/w awarię i ile zapłacę za części i ile może wziąźć mechanik?? z góry dzięki i pozdrawiam

TAT4R
15-05-11, 16:54
napisz jaki silnik :p

*kub@*
15-05-11, 17:05
silnik mam d13b2, miałem robić przekładkę silnika ale miałem duże wydatki;/

skolopendra
15-05-11, 17:43
1500 zł

Budziniak
15-05-11, 17:48
1500 zł
chcesz wywołać u niego biegunkę ?
:p

http://allegro.pl/silnik-honda-civic-d13b2-1-3-175-tys-km-i1572443899.html

skolopendra
15-05-11, 17:55
chcesz wywołać u niego biegunkę ?


taka prawda :)

nie ma co liczyć że zrobi się remont za 190zł

Saiti
15-05-11, 18:17
Podstawowy remont to wymiana uszczelniaczy i pierścieni. Koszt tych gratów to około 350 zł jeśli mówimy o dobrych zamiennikach. Do tego uszczelka pod głowicę (około 120 zł) i splanowanie głowicy (około 50 zł). Warto by również dotrzeć zawory (można ręcznie, pastą do docierania, około 30 zł). To taki bardzo podstawowy remont.

I z własnego doświadczenia Ci powiem, że warto wymienić panewki.

*kub@*
15-05-11, 18:59
możecie mi doradzić czy lepiej kupić drugi silnik na chodzie?? chciałem robić przekłądkę na 1.5 ale to za duże koszta jak na razie a czy 1.3 lepiej by się opłacało niż remont??

skolopendra
15-05-11, 19:02
To taki bardzo podstawowy

bardzo ,bardzo bym powiedział


kupić drugi silnik na chodzie?

z tym "na chodzie " to bardzo rożnie bywa

malinkie
15-05-11, 19:03
Ja miałem podobny problem, tylko że u mnie się panewki odzywały, zrobiłem swap na taki sam silnik, kupiłem go za 385zł. Wymiana panewek by wyszła drożej więc nie było co kombinować. A teraz mam silnik z ok 119tys przebiegu i nie puka nic:)

*kub@*
15-05-11, 19:11
czyli lepiej wymienić silnik?? 10 mam matki boskiej pieniężnej(wiem że to za miesiąć ale wcześniej nie dam rady) i będę rozważał wymiankę silnika;] tylko prosiłbym jeszcze żeby kilka osób się wypowiedziało co do tego

reaktor
15-05-11, 19:55
nie ma tu co debatować
remont to abstrakcja
ile tego oleju bierze ?
motorek 1.3 potraktuj jakimś pożądnym moto dokotrem
poinno pomóc w sprawie konsumpcji oleju
wyrównać kompresje itd.


30zł i bedziesz miał problem z głowy


nie ma sensu go remonotwac wiec nie żałuj go najwyżej wstawisz 2

vnv_nation
15-05-11, 19:56
Wypowiedzi takich osob znajdziesz w co trzecim watku na forum. Wymiana silnika bardziej sie oplaci finansowo o ile trafisz na dobry egzemplarz ale to loteria. Za remont zaplacisz wiecej ale wiesz ze przynajmniej teoretycznie na jakis czas masz spokoj. Ja u siebie jakis czas temu remont robilem, wyszlo mnie cos pod 2tys (d15b2) i juz wiem ze srednio sie oplacilo, gdyby jeszcze auto bylo mlodsze to moze bym nie zalowal no ale auto juz ma wartosci tyle co dobry rower, twoje podejrzewam ze tyle samo ;) wiec przemysl..

rafal86
15-05-11, 20:05
Na forum widziałem niedawno za 300zł ktoś oferował d13b2. Daj ogłoszenie na gieldzie ze kupisz taki silnik i napewno ktos sie odezwie.
Swoją drogą to raczej mało które 1.3 łyka olej. Większosc to były auta dla "emeryta" i nikt ich nie katował. Osobiscie bym nie remontował tylko taniej Cie wyjdzie zrobić swapa....na 1.3:)

Inside4
15-05-11, 20:44
Na forum widziałem niedawno za 300zł ktoś oferował d13b2. Daj ogłoszenie na gieldzie ze kupisz taki silnik i napewno ktos sie odezwie.
Swoją drogą to raczej mało które 1.3 łyka olej. Większosc to były auta dla "emeryta" i nikt ich nie katował. Osobiscie bym nie remontował tylko taniej Cie wyjdzie zrobić swapa....na 1.3:)

Dobrze gada.

*kub@*
15-05-11, 21:28
ok, wystawię ogłoszenie na giełdzie ale najpierw zadzwonię do jakiegoś kolesia z zachodniopomorskiego mam do niego ok 120km a wiem że ma na sprzedaż civic-a na części bo miał wypadek... silnik z powypadkowego civic-a gdzie sam go wymontowuje i widzę w jakim stanie było auto być może będzie lepszy...

*kub@*
16-05-11, 20:49
chłopaki odnośnie mojego silnika że nierze olej opierałem się na diagnozie "mechanika złotej rączki". Dzisiaj wróciłem wcześniej i postanowiłem sprawdzić co się dzieje, raz już zapaliła mnie się kontrolka od oleju podczas jazdy a ów kopcenie silnika zaczęło się od czwartku, więc dzisiaj wykręciłem świece i okazało się że nie ma ani grama nagaru, sprawdziłem wskaźnik poziomu oleju o jest go w silniku ok 3mm ponad max, a jak zajrzałem do chłodnicy okazało się że jest prawie że sucho:( i nie wskazywało mnie temperatury bo mam walnięty czujnik temperatury i mam wydmuchaną uszczelkę... auto kupiłem za 2/3 całej sumy wartości pojazdu bo było do lekkiegoremontu a okazuje się że sporo jest do zrobienia;/. Z tym silnikiem jest taki problem że pali ok 13L/100km, na zimnym silniku trzyma wolne obroty i ciężko pali, a na rozgrzanym silniku nie trzyma wolnych obrotów i w żaden sposób nie chce zapalić, przy odpalaniuna zimnym silniku muszę dać trochę gazu bo nie chce zapalić. Postanowiłem że zrobię tego civica i będę nim jeździł jak najdłużej... Pomóżcie mi zdiagnozować co może być przyczyną ów usterki, z góry dzięki i pozdrawiam

czy nikt nie może mnie pomóc?? a może taka praca silnika może być spowodowana silniczkiem krokowym??

czy ktoś może mi pomóc, a czy przyczyną takiej pracy silnika może być silniczek krokowy??

*kub@*
18-05-11, 23:17
Witam ponownie, dzisiaj chłopaki stało się coś dziwnego z moim silnikiem od momentu zwarcia eletryki w moim civicu nie działał czujnik temperatury i licznik. Dzisiaj rano później wyjechałemdo pracy i musiałem trochę depnąć i przy 140km/h licznik zaczął działać a temparatura nic licznik działał do samego końca drogi do pracy jak wracałem i odpaliłem silnik licznik znów nie chodził ale za to czujnik temperatury zaczął chodzić normalnie... nie mam pojęcia co się dzieje, wszystkie bezpieczniki wewnątrz auta są całe natomiast w skrzyneczce obok akumulatora cały czas przepala mi bezpiecznik 7,5, od czego jest ten bezpiecznik i co może być przyczyną wskazywania temperatury ipracy licznika?? z góry dzięki

Marcin1792
18-05-11, 23:32
Pod maska 7,5 A to bezpiecznik od ECU o ile sie nie myle:) Jeśli nie pali Ci na rozgrzanym silniku ( nie slychac buuu cyk - przekaznika pompy paliwa) to do przelutowania luty w tym oto przekazniku, nic nie kosztuje. Pali 13/100km? Sprawdz sonde:) najlepiej zacznij od samodiagnostyki.

rafal86
19-05-11, 18:01
w d13b2 jest inna pompa wiec przekaźnika nie ma. Zrób samodiagnostyke jak kolega radzi i bedziemy mądrzejsi

*kub@*
19-05-11, 22:10
Ok, wiem że zadam głupie pytanie ale możecie mi powiedzieć gdzie w civicu jest sonda i jak ją sprawdzić...??

Marcin1792
19-05-11, 22:18
Sonda jest w kolektorze wydechowym, takie z boku wkrecone i odchodzi kabel od tego tak w skrocie:) sprawdzisz poprzez samodiagnostyke, kody blyskowe = odpowiedz na jedno lub wiecej przyczyn:)

*kub@*
19-05-11, 22:54
a to nie może być przyczyną silniczka krokowego??

w_rebacz
19-05-11, 23:02
nie :) sprawdź co koledzy radzą, nie kombinuj

Marcin1792
19-05-11, 23:12
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?6877-Samodiagnostyka-6-Generacja&highlight=samodiagnostyka

Tutaj masz samodiagnostykę :)

*kub@*
20-05-11, 22:55
ale tj samodiagnostyka do civica VI, a ja mam V czy wszystkojest tak samo??

*kub@*
21-05-11, 10:25
ok, już poczytałem o tym i w V generacji jak i w VI jest w tym samym miejscu...

Saiti
21-05-11, 11:08
A więc do roboty i przynieś nam błędy ;)

*kub@*
22-05-11, 13:54
Słuchajcie chłopaki, jak na złość złamała mnie choroba i nie ruszam się z chaty;/ ale mam pytanie: dziennie robię w zależności od 100-150km i nie wiem czy pozsostać przy silniku d13b2 czy zrobić przekładkę na d15z1?? Trochę czytałem na temat tych silników, ale nie wiem jakie są wady i zalety obydwu, bo zazwyczaj ludzie nie jeżdżą tyle km-ów co ja dziennie i nie opisują jakichś tam wad... Także jakie są opinie obydwu i czy myślicie abym zrobił przekładkę silnika czy może naprawił ten silnik... Mój civic wymaga naprawdę dużego wkładu finansowego i liczyłem się z tym podczas zakupu bo wiedziałem że jest do remontu ale planuję zrobić z niego niezłe autko:D postanowiliśmy z dziewczyną że nie będziemy go zmieniać na jakieś rodzinne mimo tego że rodzina nam się powiększa:cool:.Chciałbym żebyście się wypowiedzieli na temat odnośnie naprawy, z góry dzięki i pozdrawiam

kubson012
22-05-11, 17:21
Jak planujesz zrobic z niego niezle autko to przełóż silnik skoro liczyles sie z kosztami, a co do silnika to juz musisz sobie sam odpowiedziec czy chcesz taki sam czy mocniejszy bo za klilka chwil co jest pewne zabraknie mocy itp a wiadomo ze do silnika nie wejdziesz i nie zobaczysz czy jest w 100 % sprawny ale zawsze mozesz poszukac jakis jeszcze w samochodzie przejechac sie pocisnac do czerwieni sprawdzic czy nie kopci czy chodzi rowno itp masz zdrowa blache chcesz miec niezla hanie to musisz zainwesowac w silnik a na taki przebieg codzienny mysle ze hania jest dobrym wyborem a co do silnika przy takich przebiegach mysle ze spalanie tez ma znaczenie poczytaj troche na temat silnikow i ich specyfikacji cos spasujesz napewno

*kub@*
22-05-11, 18:33
Jak planujesz zrobic z niego niezle autko to przełóż silnik skoro liczyles sie z kosztami, a co do silnika to juz musisz sobie sam odpowiedziec czy chcesz taki sam czy mocniejszy bo za klilka chwil co jest pewne zabraknie mocy itp a wiadomo ze do silnika nie wejdziesz i nie zobaczysz czy jest w 100 % sprawny ale zawsze mozesz poszukac jakis jeszcze w samochodzie przejechac sie pocisnac do czerwieni sprawdzic czy nie kopci czy chodzi rowno itp masz zdrowa blache chcesz miec niezla hanie to musisz zainwesowac w silnik a na taki przebieg codzienny mysle ze hania jest dobrym wyborem a co do silnika przy takich przebiegach mysle ze spalanie tez ma znaczenie poczytaj troche na temat silnikow i ich specyfikacji cos spasujesz napewno


Tak szczerze z tymi zdrowymi blachami to nie do końca bo z tyłu ktoś się nieźle naszpachlował, ale za to podwozie i przód jest ładne więc myslę zrobić przekładkę silnika ale dopiero jak zbiorę wystarczająco kasy tj za jakieś 2 miechy, orientuje się jakie są to koszta aloe już postanowiliśmy że civic zostaje w domu;], pozdrawiam

*kub@*
26-05-11, 22:58
Witam, dzisiaj stała się rzecz straszna w trakcie powrotu z pracy, silnik mi złapało na panewkach, olej był w normie, płyn w chłodnicy był, silnik nie był przegrzany... nie wiem co się ale jak będę rozbirał go to napiszę co się stało, ale muszę narazie kupić drugi silnik co myślicie na temat tego silnika http://moto.allegro.pl/silnik-honda-civic-d13b2-1-3-16v-75km-93r-i1633704952.html??

pablo_020
26-05-11, 23:01
NO myślimy, żę wygląda jak silnik.

billiejoe
26-05-11, 23:04
Wygląda nawet jak d13 :)

Naprawdę chcesz ładować to co było:confused:

Włóczykij
26-05-11, 23:12
Nikt Ci nic nie powie na podstawie fotki :) trzeba to odpalić, posłuchać, najlepiej się przejechać, lekko go nawet zgnoić żeby zobaczyć co i gdzie stuka... a co do ładowania D13 na miejsce D13 to grubo bym się zastanowił ;) podejrzewam, że niedużo większym kosztem możesz mieć już te 90-100KM.

*kub@*
26-05-11, 23:16
słuchajcie chłopaki musiałbym zmienić jeszcze kompa itd a ja mama w planach zmienić silnik na 1.5 ale na dzień dzisiejszy nie mogę wyłożyć na to kasy a muszę czymś jeździć bo nie znoszę jeździć xarą;/

billiejoe
26-05-11, 23:24
Jak masz czym jeździć to naprawdę się wstrzymaj :)

radar333
27-05-11, 00:01
Ja bym wolał Xarę i zbierać kasę na d15b7 niż d13b2

*kub@*
27-05-11, 22:22
Ja bym wolał Xarę i zbierać kasę na d15b7 niż d13b2

Słuchaj, ja jeżdże Xarą tylko jak jadę z moim dzieckiem, a civic-kiem jeżdże na codzień do pracy i wogóle a Xarą jak jadę to się czuję jak na jakimś miękkim łóżku i siedzi się tak wysoko jak na stołku...

vnv_nation
28-05-11, 19:14
Słuchaj, ja jeżdże Xarą tylko jak jadę z moim dzieckiem, a civic-kiem jeżdże na codzień do pracy i wogóle a Xarą jak jadę to się czuję jak na jakimś miękkim łóżku i siedzi się tak wysoko jak na stołku...

Hehe... skoro to jest dla ciebie wystarczajacy argument zeby pakowac 1.3 spowrotem to mi juz slow brakuje ;)

Nemereth
30-05-11, 15:37
Ja jeżdżę VW Fox'em a Honda odstawiona czeka na prezenty.

janusz188
30-05-11, 20:58
Podpinając się pod temat, znajomy kupił Honde Civic o silniku D15B7, góra podobno jest zrobiona. Auto ma kompresje ponad 11 Bara na cylindrach. Samochód bierze 2 litry oleju na 200 km i dodatkowo bardzo kopci nawet przy niskich obrotach. Co radzicie?

pwl
30-05-11, 21:07
Samochód bierze 2 litry oleju na 200 km i dodatkowo bardzo kopci nawet przy niskich obrotach
O ja pierdziele ;O Dół trup.

janusz188
30-05-11, 21:19
Ale auto ostro zapie... Moja taka sama przy niej wysiada. Co do wymiany?

pablo_020
30-05-11, 21:24
Pierścienie tzw. olejowe

jacente
31-05-11, 20:49
Albo ma już jajowate tuleje i wtedy dół można wywalić na śmietnik. Przed poskładaniem koniecznie trzeba zmierzyć owalizację tulei.

Yotomeczek86
31-05-11, 20:55
A nadwymiar to co ? Od razu blok do śmieci.. dobre dobre

Saiti
01-06-11, 00:48
Ten objaw brzmi, jakby pierścienie były zerwane.

jacente
01-06-11, 23:22
Yotomeczek86: można zrobić nadwymiar tylko czy się opłaca przy seryjnym D15

spychu
02-06-11, 00:15
A dlaczego ma sie nie oplacac ? Lepiej kupic blok w idealnym stanie, ktory po zlozeniu i odpaleniu wcale taki idealny moze nie byc ? :)

Yotomeczek86
02-06-11, 01:10
A dlaczego ma sie nie oplacac ? Lepiej kupic blok w idealnym stanie, ktory po zlozeniu i odpaleniu wcale taki idealny moze nie byc ? :)

I na dodatek jest to więcej niż pewne... Od D15 opłaca się robić remont ze względu na rozwojowość jednostki

T-P-O-D
24-10-11, 22:06
Witam Pany, podepne sie pod temat, bo mam podobna sytuacje, ogolnie silnik chodzi rowno, dobrze smiga, ladnie sie wkreca, tylko, a raczej aż bierze olej i strasznie kopci, co jakis czas dolewam liter oleju mineralki, a kopci nawet jadac przykladowa na 4 rowna predkoscia bez zadnych przysapieszen czy redukcji, nagle buchnie chmura niebieskawa, ostatnio sie scigalem z bratem to mowi ze lecial non-stop niebieski dym, jak na swiatlach sie zatrzymuje to "wyprzedza" mnie niebieski dym:( i widze ze coraz wiecej i czesciej tego dymu leci...poradzicie cos chlopaki...? pozdrawiam

jasiek09
24-10-11, 22:09
Ja będę niegrzeczny ale napisze, że radzę skorzystać z wyszukiwarki bo temat był wałkowany milion razy

sivy
24-10-11, 22:21
a co tu radzic masz zarżniete pierścienie. nie ma co radzić trzeba remontowac albo wymieniac.

jacek_bp
24-10-11, 22:44
a co tu radzic masz zarżniete pierścienie. nie ma co radzić trzeba remontowac albo wymieniac. potwierdzam z autropsji. Ale ja nie jeździłem aż do tego stanu perścieni.

mlodyxx
25-10-11, 01:32
mam podobny problem z ubywaniem oleju tylko dymienia brak nawet przy 7rpm a oleju ubywa litr na 4tkm i plyn chlodniczy litr na 1 tys km pozatym silnik chodzi normalnie zero dymu zadnej pary cisnienie po 11bar na garkach , ma ktos pomysl co to moze byc wyciekow tez nie ma proba olejowa zrobiona cisnienie tak samo jak bylo, najbardziej mnie martwi ten plyn bo strach jechac w dalsza trase mozliwe zeby uszczelka pod glowica padla ??? a zeby z tlumnika pary nie bylo

kjmuszek
30-10-11, 03:47
A patrzałeś co jest na bagnecie ?