PDA

Zobacz pełną wersję : D15B7 regularne stukanie w przednim lewym kole po wymianie klocków



adam.p
15-05-11, 01:18
czesc, mam pytanie ponieważ niedawno odebrałem moją honde od mechanika po remoncie i poza elementami silnikowymi wymienione miałem także klocki hamulcowe na nowe. Po odjechaniu z warsztatu pojawił się problem ze stukaniem, ale dosyć dziwny ponieważ kiedy przyśpieszam autem, gdy wciskam gaz to nie słychać stukania, a w momencie puszczenia gazu zaczyna stukać, kiedy dohamowywuje również przestaje stukać, a jak jade na luzie to na nowo zaczyna stukać. Mechanik twierdzi ze to "klocki muszą się ułozyć" ale zastanawiam sie czy aby na pewno wszystko dobrze złożył. Jest to dziwny metaliczny dźwięk, a z zewnątrz gdy np tocze się z prędkością 15 km\h to regularnie powtarzający się dźwięk ocierania jakiegoś elementu. Im szybciej się jedzie tym mocniej, głośniej i szybciej bije po np puszczeniu gazu i hamowaniu silnikiem, nie mam pojęcia co to moze być mam nadzieje ze ktos bedzie w stanie mi podsunąć jakis pomysł

rooter666
15-05-11, 10:26
najprościej na lewarek i obracasz kołem ręką, nie powinno być żadnego oporu na cały obrót jak coś jednak bedzie blokować to najpewniej klocek krzywo siedzi albo tarcza krzywa.