PDA

Zobacz pełną wersję : zapchany katalizator-kiedy?



kaszub13
06-03-07, 13:25
witam...mama pytanko...szukałem na forum i nie mogę nic znależc...mam civica z przebiegiem 186tys. km i jest zamulona. Wymienilem wszystkie filtry,swiece przewody WN, sonde lambda, zrobilem reset kompa i nadal muł. Podejrzewam teraz kata, ale nie wiem czy zabierac sie za niego. Wiec mam pytanie: przy jakim przebiegu katalizator moze byc zapchany i jak to sprawdzic?

Holek1984
06-03-07, 16:29
Po ok 100 tys kat nie spełnia juz swojego zadania i zaczyna byc zatkany i zamula auto. Mozna go albo zmienic (np na sportowy metaliczny kat) albo wyciac i wstawic rurke - ja tak zrobiłem i jest zdeczka głosniej ale Hondzia zbiera sie lepiej

bartek3
06-03-07, 17:35
no to mozna usunac kata,wstawic ladna koncowke i nie trzeba kupowac zadnego tlumika sportowego.a jaki jest ten dzwiek po wycieciu kata i czy w kabinie bardzo glosno.ile taka usluga wyciecia kata kosztuje mniej wiecej.

Holek1984
06-03-07, 17:56
Tzn ja mam tak - brak kata, tłumik koncowy ultera (niezbyt) szeroki i jest dosyc głosno ale tak przyjemnie - nie rycze jak wiocha. Wyciecie i wspawanie rurki - nie wiem ile - 40 -60 zł mysle ze da rade za tyle.

bartek3
06-03-07, 18:14
mysle wlasnie wyciac kata i jakas ladna koncoweczke wspawac do seryjnego wydechu.mysle ze bedzie nie zle :afro:

x-tygrysek-x
06-03-07, 20:48
jeżeli masz rzeczywiście nieduży przebieg( do 250 tyś) to wyciętego kata sprzedaż za ok 150zł

kaszub13
07-03-07, 08:14
A czy po samym wycieciu kata jest duzo głosniej i czy to prawda ze smierdzi spalinami? I jeszcze za ile, jaki i gdzie mogę kupić tego sportowego kata?

Holek1984
07-03-07, 14:37
Mi nie smierdziało spalinami -az do teraz - ale to wina kolektora lub uszczelki, takze nie smierdzi. Jest troche głosniej ale nie jest to hałas nie do wytrzymania. Mi sie podoba. Ile kosztuje sportowy kat to niestety nie wiem...

szpila83
08-03-07, 15:30
Ja mysle nad przerobieniem wydechu w ten sposób zeby wlasnie wyciac katalizator a wjego miejsce wstawic druga strumienice:)w odpowiednim miejscu i oczywiscie jakis tłumiczek sportowy.. tylko boje sie ze nie bedzie sie dalo wytrzymac w srodku;/bo to juz bedzie praktycznie wolny wylot;)

Holek1984
08-03-07, 16:13
Z tego co chłopaki na forum pisali mozeliwe jest zamontowanie tłumika koncowego z tzw silencerem czyli z wkładka wyciszającą. Pamietaj tylko zeby nie przesadzic ze srednica wydechu bo straczisz na mocy. 2 cale to max z tego co czytałem na forum przy Twoim silniku. Pozdro