PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokie spalanie, brak dynamiki, szalejące wolne obroty. Co robić? :(



Saiti
11-05-11, 15:28
Cześć.
Mojemu autku dolegają problemy wymienione w temacie. Krótka historia:

Zbierałem się do zabiegu mini-me Y7->Z6. Kilka dni przed tym modem poszła mi usczelka pod głowicą. Ssało chłodziwo litrami, i spalanie wzrosło do około 15 litrów na 100 km. Pomyślałem, że oleję i po mini-me najwyżej będę kombinował, jeśli nie ustąpi.

Założyłem przy mini-me ssący od Z6. Było w porządku, chociaż spalanie nadal wariowało (nic się nie zmieniło). Wymieniłem lambdę, ale to nie było to, gdyż spalanie nadal doskwierało. Co więcej, w trasie przy dynamicznej jeździe (120-150) wchłonęło mi 7,8 litra, co uważam za dobry wynik. Tutaj wydaje mi się, że mogę odrzucić lambdę jako przyczynę. Po mini-me został mi jeden problem - przycinająca się przepustnica (taką kupiłem u Ralfa, niestety). A więc wyczyściłem ją, ale niestety na tyle, że wolne obroty stały się dość wysokimi obrotami (średnio około 1500, ale również falowały). Uznałem, że kupię drugą przepustnicę i tak zrobiłem. Niestety, problem wolnych obrotów nie ustał, spalanie również duże, w dodatku, zauważyłem, że auto nie jedzie.

Po samodiagnostyce wyrzuca mi błąd nr 20, czyli Elektroniczny Czujnik Obciążenia, ale to nie ma nic wspólnego z moim problemem. Dziwi mnie fakt, że mimo przełożenia przepustnicy i restartu komputera problem wolnych obrotów nie ustąpił. Gdzie szukać przyczyny moich problemów?

Moje autko, do setki w tuż poniżej 10 sekund (czyli wolniej, niż przed mini-me), obliczane co do setnych sekundy w Vegas Studio :)


http://www.youtube.com/watch?v=ACOlS_Nhg0Q

Dodam może, że posiadam kolektor 4-2-1 oraz stożek, ani jedno ani drugie nie jest osłonięte (właśnie robię osłonkę stożka, niedługo obwinę kolektor).