PDA

Zobacz pełną wersję : Klima dwustrefowa



civic
04-03-07, 23:32
Zastanawiam sie czy do wersji comfor,sport można zamontowac klime dwustrefową taka jak jest w wersjach executive.

BDavid
05-03-07, 10:37
pytaj u dileraa...

tutmozis21
05-03-07, 15:29
A ja, już nie tworząc nowego wątku, mam pytanko do osób posiadających civica w wersji executive. W jaki sposób pasażer reguluje sobie temperaturę? Pytanie może wydawać się irracjonalne na pierwszy rzut oka, lecz na zdjęciach nie zauważyłem żadnego pokrętła/przycisku do regulacji temperatury(oddzielnego) dla pasażera. Jeśli to kierowca ma po swojej stronie ustawianie zarówno dla siebie jak i drugiej strefy, to, moim zdaniem, jest to bardzo niewygodne...Jedyny szczegół, jaki mi się rzucił na zdjęciach(nie miałem okazji oglądać executive, "tylko" sport :P ) to przycisk 'Dual'. Mógłby mi ktoś objaśnić tą sprawę?

Dobi
05-03-07, 15:37
Na drzwiach pasażera są przełączniki do ustawiania
temperatury w jego strefie (zmniejszanie/zwiększanie)
po ich naciśnięciu klimatyzacja sama przechodzi w tryb "Dual".

BDavid
05-03-07, 15:37
na drzwiach pasażera na podłokietniku jest przycisk regulacji...

a jełśi chodzi o przycisk "dual" to on włącza czy kierowca reguluje jedną czy obydwie strefy naraz...

civic
05-03-07, 16:50
pytaj u dileraa...

Cena u dealera 12 tysięcy :d

tutmozis21
05-03-07, 19:09
Jeśli miałbym kupować Cifa, to albo Sport, albo Executive... Dopłacić warto wg. mnie głównie za reflektory ksenonowe. 2-strefowa klimka nie jest konieczna - choć fakt, to duża wygoda...Szklany dach to już tylko gadżet :P
Ale dzięki za objaśnienia ;)

BDavid
05-03-07, 19:18
Szklany dach to już tylko gadżet

może i tak, ale fajny... daje poczucie wiekszej przestrzeni w autku... dlatego zawsze mam otwarty, bo inaczej jakoś tak ponuro...

tutmozis21
05-03-07, 20:59
BDavid - zgadzam się z tobą, ja również nie miałbym nic przeciwko mieć w swoim aucie szklany dach ;) Chodzi tylko o kwestie stosunku wartości do ceny. Akurat w Civicu nie mamy wyboru, albo bierzesz wyzszą wersję, albo pożegnaj się wogóle z taką opcją :D Choć być może jest możliwość domontowania fabrycznego dachu, jeśli tak, to mnie poprawcie :D
Po prostu : Jest - dobrze. Nie ma - też dobrze, nie płakałbym. Nie dołożyłbym go jako opcja, o to mi chodzi :)

ryszard.m
05-03-07, 21:21
[quote="tutmozis21"]Szklany dach to już tylko gadżet :P

Też tak myslałem przed zakupem, i właśnie z tego jedynego powodu długo zastanawiałem się nad wersją executive, gdyż alternatywy typu "wszystko albo nic" bywają trudne.
Moja żona wręcz bała się szklanego dachu, bo nie wiedziala jak to będzie funkcjonować w przypadku np dachowania.
Po tych kilku miesiącach użytkowania wersji exe, moja zona nie wyobraża sobie obecnie samochodu bez szklanego dachu. Jest nim po prostu zachwycona. Mnie też się on podoba.
Zawsze jeżdżę (jeździmy) z odsłoniętym dachem...

mario677
29-07-07, 22:09
Po co Ci dwustrefowa klima?Kubatura wnętrza auta osobowego nie przypomina raczej tez z autobusu.Jakoś trudno dostrzec sens w tym wszystkim-ot, kolejny gadżet, za który sporo krzykną.

Rufi3M
09-08-07, 11:36
Po co Ci dwustrefowa klima?Kubatura wnętrza auta osobowego nie przypomina raczej tez z autobusu.Jakoś trudno dostrzec sens w tym wszystkim-ot, kolejny gadżet, za który sporo krzykną.

Masz rację tym bardziej że włączonego nawiemu klimy nigdy nie powinno się kierować na ciało tylko obok (ze względów zdrowotnych) , tak więc i tak temeratura się wyrównuje w aucie, dla mnie to gadzet