PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 1.5 Szalejące Obroty Na Gazie!



Rafi1920
08-05-11, 20:49
Witam!

Od niedawna, stałem się posiadaczem hondy civic 1.5. Niestety mam z nią problem, nie jest on jakiś tragiczny, ale przeszkadza w normalnym użytkowaniu autka...

Problem polega na tym, że odpalam je na benzynie, obroty trzymają coś koło 900-1000 obr/min... Gdy auto się rozgrzeje, przełączam je na gaz, ale niestety na gazie jest problem.

Przełącza się normalnie, wszystko jest ok, póki nie wcisnę sprzęgła. Po wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy auto albo gaśnie, albo ma obroty blisko zera a czasami są dobre, ale nie za często... W parowniku śrubki regulacji dalej się nie da już wykręcic, jest na maxa. Co mogę zrobic?

Jak już wyżej napisałem, auto niedawna, tak więc taka usterka to dla mnie nowośc, szukałem dużo w internecie to żaden temat nie odpowiadał mojemu problemowi.


Na benzynie auto po wciśnięciu sprzęgła wchodzi na obroty ok 700 obr/min i szybko wraca do ok. 900 obr/min, nie gaśnie.

Instalację gazową mam zwykłą, parownik ma jedną śrubkę regulacji, przy przewodzie do parownika jest chyba silniczek krokowy.

Proszę o pomoc!
Pozdrawiam!

trycekfan
08-05-11, 21:14
tzn raczej po wciśnięciu sprzęgła jałowe obroty masz ustawione 700-900 obr/min a nie 7000-9000 obr/min;) takie to może mieć max obroty:cool:

Więcej sie dowiesz jak zajrzysz tu: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/forumdisplay.php?66-Instalacje-LPG poszukaj ewentualnie popytaj kogoś, na pewno znajdzie sie ktoś kto będzie mógł Ci pomóc

Rafi1920
08-05-11, 21:30
Już edytowałem, aby bylo łatwiej mnie zrozumiec :)

trycekfan
08-05-11, 21:35
zajrzyj pod tą zakładkę jaką podałem Ci w linku tam na pewno znajdziesz coś pomocnego dla siebie

vnv_nation
09-05-11, 14:36
Jesli twoj parownik ma tylko jedna srubke do regulacji, to znaczy ze jest to ustawienie skladu mieszanki. Jesli sie nie znasz i nie masz pojecia o regulacji instalacji gazowej to lepiej lap tam nie pchaj bo tylko pogorszysz. Odnosnie twojego problemu.. jesli auto gasnie po wcisnieciu sprzegla podczas jazdy to najprawdopodobniej wlot powietrza jest skierowany tak ze powietrze samoczynnie wpada przez ped powietrza, sprobuj przyslonic wlot powietrza tak zeby silnik sam ciagnal powietrze a nie mial wpychane. Sprawdz poziom plynu z chlodnicy i zobacz gdzie masz umieszczony reduktor od gazu - nie moze byc umieszczony powyzej ukladu chlodzenia bo moga sie cyrki robic. Tak czy tak.. jak na postoju auto normalnie pracuje a gasnie tylko podczas jazdy obstawialbym to pierwsze co pisalem.

Jakie masz spalanie w tej hondzie?