PDA

Zobacz pełną wersję : kontolka abs-u w vti



stivenh
04-03-07, 18:14
prosze o szybko odpowiedz bo sprawa jest pilna!!!!!

Namierzylem vti 5 gen w dobrej cienie ale jak dzisiaj go testowalem to jak zachamowalem zeby sprawdzic czy dziala ABS to zapalila sie lampka absu i cos pod maska sie wlaczylo tkai jka by dzwiek pompy, ale nie wiem poprostu cos sie wlaczylo i po chwil zgaslo ale kontrolka sie siewcila. Czy to cos powaznego???


\z gory dzieki za pomoc.

MacK
04-03-07, 18:44
ten odgłos to pompa od ABS'u - normalna sprawa gdy ten się włączy i ciśnienie spadnie więc trzeba dobić to się włącza. Ale kontrolka to już kwestia zrobienia samodiagnostyki i wtedy będzie wiadomo czego szukać, czy któryś czyjnik czy coś w modulatorze, może się też zaświecić jak przewieziesz się na ręcznym ponad 30 sekund, wtedy ABS nie działa ale po kolejnym odpaleniu już działa.
Tak więc samodiagnostyka na początku a poźniej to już co wyjdzie

stivenh
05-03-07, 21:23
mam kolejny problem z hamulcami. Oprocz tego ze pali mi sie kontrolka ABS-u to nie mam swaitel STOPU. Zarowki wymienilem ale to nic nie dalo. Swaitla mijania sa z tylu ale STOPU nie ma. Mam jesszcze jedno trzecie swiatlo stopu ale ono tez nie dziala.Sprawdzalem bezpiecnziki ale tez sa OK.
Czy ktos moze mial podobny przypadek. Pewenie bede musial pojechac do elektryka al moze uda mi sie usunac to usterke we wlasnym zakresie i dzieki temu troche bym zaoszczedzil.


pozdrawiam

tuszok3
05-03-07, 21:32
też miałem ten problem! sprawdzałem bezpiecznik i wydawało się że jest dobry ale na wszelki wypadek wymieniłem na nowy i stop się znalazł. Nie wiem jak u Ciebie ale w 6gen jest jeden bezpiecznik od stopu i klaksonu więc nie działał też klakson to wiedziałem, że to musi być wina bezpiecznika.

stivenh
05-03-07, 21:42
u mnie tez klakson nie dziala i alarm jak sie wlaczy to tylko mrugaja migacze ale dziweku nie slychac.
Jutro to sprawdze.

tuszok3
05-03-07, 21:54
no to może być wina bezpiecznika w głównej skrzynce koło akumlatora. Wymień na nowy i wtedy sprawdz czy działa.

stivenh
05-03-07, 21:56
ale kotry to jest??Tam jest ich kilka.

Lcfr
05-03-07, 21:59
bezpiecznik jest w przedziale silnika
20A
odpowiada za sygnal i swiatla hamulców



ale kotry to jest??Tam jest ich kilka.

sprawdz wszystkie jak nie chce Ci sie szukac w szukajce...

stivenh
05-03-07, 22:58
a jeszcze mam jedno pytanie. NIe dziala tez centralny zamek, i nie mam pojecia dlaczego. Czy Mozecie mi podac jakis punkt zaczepienia zebym mogl od czegos zaczac??

tuszok3
06-03-07, 07:49
jeśli chodzi o stop to bezpiecznik w 6gen jest oznaczony jako "52" a bezpiecznik od centralnego znajduje się w skrzynce bezpieczników pod deską rozdzielczą i jest oznaczony "14"a drugi znajduje się w skrzynce w przedziale silnika "51". Ale w 5gen mogą być inne oznaczenia, chociaż podejrzewam że będzie to samo. Moim zdaniem to musiało dojść do jakiegoś zwarcia skoro tyle rzeczy padło naraz.

Lcfr
06-03-07, 15:04
jeśli chodzi o stop to bezpiecznik w 6gen jest oznaczony jako "52" a bezpiecznik od centralnego znajduje się w skrzynce bezpieczników pod deską rozdzielczą i jest oznaczony "14"a drugi znajduje się w skrzynce w przedziale silnika "51". Ale w 5gen mogą być inne oznaczenia, chociaż podejrzewam że będzie to samo. Moim zdaniem to musiało dojść do jakiegoś zwarcia skoro tyle rzeczy padło naraz.

w 5 gen sa inne oznaczenia....


ale ogólnie w czym problem?
tych bazpiecznikow jet raptem kilka
i pisze konkretnie-jak sie nie che szukac niech wymieni TE PRZEPALONE i po problemie...

stivenh
06-03-07, 15:18
Odzyskalem swaitla STOPU- faktycznie spalony byl bezpiecnzik tak ze smiagm juz spokojnie. Dzieki za info.
A co do kontorli ABS-u to znalalem skryzneczke z bezpiecnzikami abs i posprawdzalem wszytki. Zaden nie byl przepalony ale po wypieciu i ponownym wpiecu kontrolka zgasala i problem zniknal. Pewnie bylo cos zasniedziale bo auto dos dlugo stalo nieruszane.

Jak je doprowadze do ladu to wrzuce fotki bo jest troche zaniedbane i poprzejsciach ale powoli wszytko zrobie.:)