PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpleniem



Jkob
08-05-11, 01:01
Witam mam ogromny problem , mój Vgen 93r. Dzisiaj dostał nowe D15b2 i chodzi o to że nie idzie go odpalić. Gdy przekręce kluczyk na zapłon i świeci się kontrolka check engine To ona świeci jakby chciała a nie mogła , a pozostałe normalnie świecą przy czym przekaźnik pompy paliwa strasznie brzęczy i problem moze byc w przekaźniku ( wczesniej poprawiałem luty , ale spróbować ponownie ? ) czy może z aparatem zapłonowym coś nie tak ? Odkręciłem pokrywe filtra powietrza i wlałem troche paliwa aby złapał i czasami łapał. Co może być przyczyną ?

PeJot
08-05-11, 09:20
Możesz sprawdzić czy jest napięcie w aparacie zapłonowym, mógł się poluzować przewód.
No i popatrz też na punkty masowe silnika.

A przekaźniki PGMFI ( pompy) to jest wogóle porażka w Hondach czy Civic czy Accord, nie zaszkodzi porządnie przelutować świeżą cyną ...

skolopendra
08-05-11, 14:52
przelutować świeżą cyną ...

z dużą ilością kalafonii :)

Jkob
08-05-11, 21:47
Problem mam już z głowy , nie mogłem uruchomić auta bo kable od aparatu zapłonowego źle ustawione były , ale dzień wczesniej jak próbowaliśmy uruchomić to nie dało się , a dziś udało sie uruchomić nie wiem czemu. Ale mam teraz drugi problem , bo jak wracałem hondą juz zacieszony do domu , to mi sie sprzęgło zepsuło , podczas jazdy nagle mi cos hukło z pod maski , nie wiem dlaczego. Najwidoczniej nowe sprzęgło musze kupic i dodatkowe koszty : |