PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiorniczek wspomagania



skorupa
03-03-07, 14:16
Właśnie dzisiaj po otwarciu maski zuważyłem zażyganą prawą stronę komory. Po oględzinach zauważyłem że zbiorniczek od wspomagania kierownicy jest pęknięty (nie wiem jakim cudem się to stało). Poleciało trochę płynu na alternator, chyba nic mu nie grozi co? Jak wygląda wymiana? Czy coś tu trzeba odpowietrzyć po wymianie? Mam od Accorda i na pierwszu rzut oka jest chyba taki sam, czy mi przypasi?

dimo
03-03-07, 21:40
tez to mialem :/ tzn u mnie ciekl jakis przewod od wspomagania a nie sam zbiorniczek... jak dalem do mechanika zeby filtry pozmienial to powiedzialem zeby cos z tym tez zrobil.. jakos zakleil nie wiem jak ale 3ma do tej pory ;) szczegolow co i jak robil nie wiem :agent:

Matey
03-03-07, 22:39
daj do spawania plastiku, ja zespawalem i trzyma...

tomiek
03-03-07, 23:43
Możesz zabrać zbiorniczek do domu, rozgrzać nad palnikiem nóż i "zaspawać" pękniecie.
Pamiętaj o wcześniejszym umyciu i odtłuszczeniu powierzchni (najlepiej całego zbiorniczka, żeby sie nie paprać). Po "zaspawaniu" - zatopieniu uszkodzenia możesz użyć papieru ściernego 80-100 w celu zmatowienia powierzchni wokół uszkodzenia. Potem na tę powierzchnię nanieś przezroczysty Poxipol, tak żeby zakrywał zatopione pęknięcie dużą łatą. Poczekaj az wyschnie i montuj. Nie musisz nic odpowietrzać. Nalej nowego płynu i już.
Ja tak jeżdżę ponad pół roku i jest ok.

skorupa
04-03-07, 02:09
Zrobiłem to na szybko klejem na gorąco. Nie wiem czemu był luźny i otarł się o pasek,pod spodem był wycięty rowek. Zdemontowałem, odtłuściłem i wstawiłem łatkę. Wygląda solidnie i testy już przeszło. Tylko martwi mnie pasek i alternator mokry od płynu, czy nic im nie będzie?

Efyr
04-03-07, 17:31
Ten zbiorniczek jest tuż za lewym (po stronie kierowcy) reflektorem, zgadza się?

Jaki tam jest płyn?
Bo wszędzie jest praktycznie DOT a tam napisane, że specjalny płyn Hondy, a musiałbym dolać bo mam równo z min.

Matey
04-03-07, 17:49
atf bodajze, do wspomagan... Jest taki Orlenowski plyn ze 20 zeta kosztuje...

tomiek
04-03-07, 22:03
Po moim wypadku ze zbiorniczkiem (zapomniałem zainstalować go na swoje miejsce po wymianie żarówek) Wlałem płyn STP i jest okej. Ale nie miałem wyjścia bo o wycieku zorientowałem się "gdzieś w polu" ;)

diabeleq87
18-03-12, 17:19
Siemka wszystkim,
Mam pytanie. potrzebuje kupic nowy zbiorniczek na plyn do wspomagania kierownicy. Tak jak wyzej u kolegow, u mnie pasek przetarl jakims cudem w/w zbiorniczek i mi wyciekl prawie caly plyn. Gdzie mozna kupic taki zbiorniczek w Krakowie? Potrzebuje kupic go na dniach a nie chce sprowadzac z allegro czy innych portali. Musze widziec co kupuje :):) Czy moge wlac swiezy plyn na ten uzywany ktory jest w pompie i przewodach czy musze spuscic caly plyn i nowy wlac do srodka ?

Pozdrawiam !

ma1ster
18-03-12, 22:08
możesz tylko dolać, nie musisz nic zlewać... a taki zbiorniczek używany dostaniesz za kilka zł w masłomiącej koło krakowa w kierunku warszawy, na szrocie hondy