PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obrotami na kolektorze ssacym venom



NOLAN
04-05-11, 20:31
Zaczne najlepiej od poczatku zalozylem u siebie kolektor ssacy venom,ma dorobione gniazdo pod silniczek krokowy i wszystkie inne *******y podlaczone jak w seryjnym,przepustnice mam z d16z6 standard.Problem polega na tym ze auto ma za wysokie obroty wolne,na zimnym silniku jakies 2100 po rozgrzaniu spadaja o te 500 czyli do 1600ok wiec zakladam ze silniczek krokowy dziala poprawnie.

Nad przepustnica znajduje sie srubka od regulacji wolnych i jak polecil mi sprzedajacy kolektor po zabawie z nia udalo sie osiagnac poziomm obrotow jak wyzej (bez wkrecenia srubki byly wyzsze) jednak nie da sie jej wkrecic juz bardziej a przydalo by sie obnizyc obroty do seryjnych wartosci.Pytanie brzmi wykluczajac zasysanie lewego powietrza i zakladajac ze wszystko jest szczelne jak mozna poprawic ten irytujacy szczegol?

Gdzie szukac przyczyny za wysokich obrotow badz jak "ztuningowac" owa srubke w przepustnicy zeby dzialala na szerszym zakresie???

skolopendra
04-05-11, 21:39
Gdzie szukac przyczyny za wysokich obrotow

wyregulować ogranicznikiem klapki przepustnicy

NOLAN
04-05-11, 23:13
Jak juz pisalem na ograniczniku konczy sie zakres a obroty pozostaja za wysokie

jasiek09
05-05-11, 09:32
nie o tą regulację chodzi, klapka przepustnicy opiera się o ogranicznik, jak go wykręcisz to motylek bardziej się domknie, uważaj tylko żeby przepustnica się nie zakleszczała.

81saren
05-05-11, 10:35
lewe powietrze looknij czy gniazdo ktore dorabiales pod krokowiec trzyma szczelnosc, Pokaz fotke jak masz podlaczony krokowiec... tzn jak z tymi kanalami co sa w silniczku sa dwa , jeden bierze powietrz z przed przepustnicy , drugi daje za przepustnica, lokknij wszystkie podlaczenia , ..

jak dlamnie to Lewe powietrze ssie.. Atomizer z benzyna i psikaj , tam gdzie zassie i podniasa sie obroty tam masz przyczyne ..


zrob jeszcze jeden test . na chodzacym silniku zatkaj reka przepustnice, jezeli niema lewizny silnik zgasnie , jak jest bedzie przydlawiony chodzil

NOLAN
05-05-11, 11:19
Dzieki wielkie za wszelkie sugestie bede sie bawil,a w ktorym miejscu reguluje sie ten ogranicznik przepustnicy?

skolopendra
05-05-11, 11:20
w tym którym naciąg linki się opiera
:rolleyes:

airman
06-05-11, 13:14
Sprawdź jeszcze czy masz sprawny zaworek pcv od przewietrzenia skrzyni korbowej. Jak robiłem u siebie ssaka z z6 to brak zaworka powodował te same objawy.

NOLAN
06-05-11, 19:08
Wiec jak narazie jest 1:0 dla hondy ale po kolei

"lewe powietrze looknij czy gniazdo ktore dorabiales pod krokowiec trzyma szczelnosc, Pokaz fotke jak masz podlaczony krokowiec... tzn jak z tymi kanalami co sa w silniczku sa dwa , jeden bierze powietrz z przed przepustnicy , drugi daje za przepustnica, lokknij wszystkie podlaczenia , .."

A jest mi ktos w stanie powiedziec ktory otwor bierze z przed przepustnicy? Ten z sitkiem czy bez? Bo jet tu taka kombinacja ze krokowy jest do gory nogami :D

Druga sprawa do tego zaworku pcv(czy jak on sie zwie) Mam ten waz luzno w "atmosfere" ze tak powiem,czy to moze powodowac zwiekszone obroty?


Dodam jeszcze ze po zabawie ogranicznikiem mam 1300 na wolnych ,po zabawie z benzyna i atomizerem nieszczelnosci nie stwierdzono,gdzie jeszcze szukac przyczyny?

NOLAN
08-05-11, 10:48
Sprawdzilem owy zaworek od przewietrzenia skrzyni korbowej i dalej jest to samo, mi sie juz koncza pomysly gdzie szukac przyczyny moze ktos cos jeszcze wymysli?

skolopendra
08-05-11, 14:21
masz gdzieś nieszczelność

piotrstrojek
08-05-11, 16:17
Jak zakładałeś kolektor to jaką dałeś uszczelkę? Wyczyściłeś porządnie głowicę i ssaka? 90% wysokich obrotów z tąd się bierze... nie zawsze uda się wykryć nieszczelność psikając - fakt jest to bardzo dobry sposób, ale od dołu kolektora nic nie napsikasz a tam też może być dziurka.

bednar_ek35
09-05-11, 10:22
Postaram się jakoś naświetlić Ci problem z zawysokimi obratami u Ciebie w aucie,a wiec:
1.To że obroty spadają ci o ok.500obr/min,to nie zasługa poprawnie działającego krokowca tylko ssania(zawór FITV),który znajduje sie na dole przepustnicy i dochodzą do niego dwa przewody z cieczą chłodzącą.
2.Jeżeli chodzi o krokowy to otwór z sitkiem ssie z przed przepustnicy,a ten bez sitka daje powietrze za przepustnice(pisałeś że masz go zamontowany odwrotnie).
Krokowiec odpowiada za utrzymanie wolnych obrotów silnika po jego rozgrzaniu,na zimnym silniku powietrze przechodzi dodatkowo jeszcze przez zawór FITV(ssanie),po rozgrzaniu zawór sie zamyka i powietrze idzie tylko przez krokowca,i to tylko on w tym momencie dawkuje powietrze.Bardzo ważny jest kierunek powietrza w krokowym,jeżeli tak jak piszesz że u ciebie jest zamontowany odwrotnie,to zakłada że nie działa wcale.
Po nagrzaniu silnika odłącz wtyczke z krokowca,jeżeli obroty nie zmienią się to znaczy że krokowy nie działa,jeżeli spadną to działa poprawnie(zapali sie check,ale sie nie przejmuj).Jeżeli po odłączeniu krokowca obroty spadną ale silnik nadal będzie chodził,to znaczy że ssie nadal lewe powietrze(normalnie silnik powinien zgasnąć,jeżeli przepustnica jest szczelna,zamknieta przepustnica+zamknięty krokowy=zero powietrza dla silnika).
W normalnej sytuacji jak obroty na rozgrznym slniku utrzymują się grubo ponad 1000,to komp za pomocą krokowca stara się zbić obroty i występuje falowanie obrotów,u ciebie falowanie nie występuje tak więc zakładam że krokowy nie dział poprawnie.Podłącz krokowca tak jak powinien być normalnie,jeżeli po nagrzaniu silnika obroty będą ponad 1000 i za chwile zaczną falować to dobrze(problem krokowca powoli rozwiązany).
Moim zadaniem krokowy u ciebie nie działa poprawnie jak również,pzepustnica nie domyka się do końca lub dostaje dużo lewego powietrza i stąd tak wysokie obroty.
Posprawdzaj rzeczy które opisałem a powinno pomóc.Jeżeli jesteś z wawy to mogę ci pomóc to ogarnąć.

dR.LasCa
09-05-11, 10:59
byś się pochwalił u nas na forum tym kolektorem:P

NOLAN
09-05-11, 13:16
Wiec tak krokowy dziala poprawnie i dlatego jest zamontowany do gory nogami zeby otwor z sitkiem bral powietrze z przed przepustnic(ktos spartolil robote).

Po odlaczeniu krokowca silnik dziala dalej ale troche kulawiej check standardowo sie zapala. Wogole zakladam ze krokowiec i fitv jest sprawne bo zalozylem swoje ktore na seryjnym kolektorze od z6 dzialalo wzorowo, mam tez drugiego krokowca ktorego wczoraj na probe wymienilem i dalej jest to samo. Najbardziej druciarskim elementem tej ukladanki pozostaje byc uszczelka pod kolektor ssacy ktora sam wycinalem z odrobine grubszego materialu przeznaczonego na uszczelki(ale przylozylem sie do roboty wiec zakladam ze jest szczelna).

bednar_ek35 jakies jeszcze pomysly?Moze jakies podcisnienie zle podlaczylem?

bednar_ek35
09-05-11, 15:49
Jezeli jestes pewien ze krokowy i fitv dzilaja poprawnie,to pozostaje jeszcze przepustnica ktora prawdopodobnie nie domyka sie w 100% lub wlasnie nieszczelna uszczelka.Jak mozesz to wyjmij przepustnice,w pozycji zamknietej wez ja tak jakby pod slonce,dookola motylka nie powinno byc przeswitow,jezeli beda to znaczy ze pprzepustnica sie nie domyka i najlepiej kup nowa uszczelka(w aso ok.20zl).Sorki za pisownie ale pisze telefonu.

NOLAN
09-05-11, 18:26
Spoko uszczelke juz mam dzis bedzie cos dzialane dam znac co z tego wyszlo,w skrocie na rozgrzanym silniku jedyna droga ktora powietrze dostaje sie do silnika jest krokowiec i przepustnica?

bednar_ek35
09-05-11, 20:14
Tak.Chyba że łapie sobie lewe:p