PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Tarczą wskazującą temp. silnika i poziom paliwa

michalm
02-03-07, 13:25
Witam
Wymieniłem podświetlenie (Honda V gen 1.5 D15B2) licznika na diody i przy okazji odkręcałem wszystkie tarcze z licznika, bo poprzedni właściciel podkleił je niebieska folia, a mi sie to bardzo nie podobalo. :)
W każdym razie wszystko było ok do puki nie przykrecilem tarczy ze wskazówkami temp. i paliwa, podobno za mocno chcialem ja przykrecić i coś przez to przekrecilem (i zrobilo sie jakies zwarcie), problem polega na tym że teraz mam caly czas wskazanie MAX zarówno paliwa jak i temp. W sumie to dziwna sprawa, że srubki ktore trzymaja tarcze mogą spowodować uszkodzenie i jakies zwarcie na tej tarczy. :(
Może ktoś z was mial podobny problem, i wie jak go rozwiazać, a jak nie to może ma ktoś z was na zbyciu taka tarczę? Jeżeli tak to proszę o kontakt....

Serdeczne dzięki za wszelkie odpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam Michal

fazer1985
02-03-07, 16:03
Nie powinienem o to pytacc ale czy podpieles obydwie "kostki"??zwlaszcza ta po prawej stronie.. bo jesli masz nie podpieta albo cos na stykach sie zasyfilo to wlasnie te wskazniki beda dzialaly nie poprawnie.

michalm
02-03-07, 16:05
Obie kostki sa podpiete, temperatura i paliwo pokazuje max, probowalem juz rozne warianty, ale zadne nie skutkuje.

najemnik_
02-03-07, 16:30
Mialem podobny przypadek.Tylko z temperatura.
Z tylu zegarow masz 6 srobek miedzianych i mogles zamocno przykrecic ktoras z nich a nastepwstwem tego urwal ci sie koniec zwoju z cewki.Bo zwoje sa przylutowane do kolumienek.Ktore sa przykryte stalowa obudowa.

michalm
02-03-07, 16:32
Czyli nic z tym pewnie nie da sie juz zrobic? trzeba kupic ten element lub caly licznik?

najemnik_
02-03-07, 16:37
Czyli nic z tym pewnie nie da sie juz zrobic? trzeba kupic ten element lub caly licznik?

Da sie. :agent: Lutownica szklo powiekszajace i stoicki spokuj podczas lutowania.Ale to nie beda te same zegary co sa.Umnie np po takim zabiegu jak silnik zlapie temperature robocza wskaznik temperatury juz nie dochodzi do polowy:D jak kiedys.

michalm
02-03-07, 18:43
Dziękuje za pomoc, ale chyba sie nie podejme tego lutowanie, bo pewnie jeszcze bardziej to zepsuje, poszukam jakiegos uzywanego licznika.

Pozdrawiam

UkiNH
02-03-07, 19:08
przy opkazji tematu mam pytanie, czy wskazówka temp. powinna być na środku po nagrzaniu silnika? bo tak miałem zegary bez obrotka i szczeże mówiąc niepamiętam jak mi wskazywało temp ale chyba środku, a po przekładze zegarów coś za wysoko chyba jest bo tak ponad połowe z centymetr, i z tego co paczyłem właśnie jak tam dochodzi to mniejwięcej wtedy sie włancza wiatrak chłodnicy, jest tak przed i po wymianie płynu w chłodnicy
pozdrawiam

mEjdej
02-03-07, 19:33
...z tego co sie orientuje, to prawidlowe wskazanie temperatury jest troszeczke pod polowa

michalm
02-03-07, 20:14
Mam jeszcze jedno pytanko, bo zakupilem juz nowy caly licznik z anglika i przeloze ta tarce z tymi wskazowkami temp. i paliwa, w zwiazku z tym mam pytanie jak to dokrecac do licznika zeby znowu nie uszkodzic tych zegarow - gdzie jest ta magiczna granica krecenia ? :) Czy dokrecach srubki do samego konca czy jak juz zlapia polaczenie to przestac krecic?
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

mEjdej
02-03-07, 20:39
...podpinam sie:
...u mnie akcja jest tego typu, ze zaiwesza mi sie w pozycji maxymalnej wskaznik od poziomu paliwa :| ale to nie zawsze, czasem po ponownym odpaleniu silnika, ustawia sie na aktualnym poziomie paliwa, czasem wisi dalej...
...moze to byc problem jak wyzej? od razu mowie ze JA nic nie grzebalem przy zegarach. nie wiem jak poprzedni wlasciciel
...pozdr