PDA

Zobacz pełną wersję : Biały dym kopci jak parowóz.



Bushid0
03-05-11, 15:25
Witam ostatni czasy wydmuchało mi uszczelke pod głowica i jadł mi olej i mieszał z wodą .
Wczoraj skończyłem remont i została wymieniona uszczelka pod glowicą , dotarte zawory , zmianione uszczelniacze , wypolerowane kanały na prawie błysk , wsadzony stożek z dolotem . Silnik d15b2 rozrząd został ustawiony tak jak był wczesniej aparat wsadzony wszystko złożone wymieniony olej filtr płyn chlodzocy wyczyszczony układ z syfu , pierwsza próba nie odpala hmm podłaczyłem mase od termostatu odpaliła , chodziła na 3 gary po jakis 5 min chodzenia zaczela pluc wodą i dymić strasznie na wydmuchanej uszczelce tak nie mialem.. gdy wracalem do domu zaswiecil sie check i nie gasl oczywiscie jechalem na 3 garach , zgaisłem ją i odpaliłem i check zniknął jaka może być przyczyna takich wariacji bo ja juz sam nie wiem o co chodzi ...

sivy
03-05-11, 15:37
wyglada jakby znowu uszczelka puszczała

kubson012
03-05-11, 16:46
a na jaka ta uszczleke wymieniles moze jakas lipa

jasiek09
03-05-11, 18:01
Witam ostatni czasy wydmuchało mi uszczelke pod głowica i jadł mi olej i mieszał z wodą .
Wczoraj skończyłem remont i została wymieniona uszczelka pod glowicą , dotarte zawory , zmianione uszczelniacze , wypolerowane kanały na prawie błysk , wsadzony stożek z dolotem . Silnik d15b2 rozrząd został ustawiony tak jak był wczesniej aparat wsadzony wszystko złożone wymieniony olej filtr płyn chlodzocy wyczyszczony układ z syfu , pierwsza próba nie odpala hmm podłaczyłem mase od termostatu odpaliła , chodziła na 3 gary po jakis 5 min chodzenia zaczela pluc wodą i dymić strasznie na wydmuchanej uszczelce tak nie mialem.. gdy wracalem do domu zaswiecil sie check i nie gasl oczywiscie jechalem na 3 garach , zgaisłem ją i odpaliłem i check zniknął jaka może być przyczyna takich wariacji bo ja juz sam nie wiem o co chodzi ...

nie widze wzmianki o zabieleniu głowicy

Bushid0
03-05-11, 19:20
zbielenie tzn? planowanie . była ona planowana niedawno , nie wiem może głowica jest walnięta nie mam pojęcia bd musial rozrzad sprawidzc ale na starej tak sie nie dzialo a tu po 5 min woda z wydechu i na 3 gary pali .. ;/:o

jasiek09
03-05-11, 19:31
była ona planowana niedawno
to powodzenia, po tym jak się chwaliłeś że przejechałeś na wydmuchanej uszczelce kilkaset km to wygląda pewnie jak fale dunaju i żadna uszczelka nie pomoże

Bushid0
03-05-11, 20:12
w tym rzecz ze glowica byla sprawdzana po tym jak jedzilem na wydmuchanej i nie maila fali dunaju ;)

jasiek09
03-05-11, 20:17
to wiesz co sądzę o tej uszczelce ;)chociaż jak nie ubywa płynu to może wypalać się z wydechu to co naleciało wcześniej a teraz możliwe że jest całkiem inna usterka

Bushid0
03-05-11, 23:34
no teera ja przepaliłem paliła na cztery nie waliła z wydechu wodą ale jednak przy 3-4 puszczala biale dymy jakby wodne bo olejem za bardzo nie bylo czuc .. ;/ noo wiem z erlinga juz nie kupuje zamienników.

zakit
04-05-11, 00:03
fajnie by bylo po takim stanie silnika sprawdzic czy sama powierzchnia bloku byla rowna, bo co z tego ze glowa byla prosta jak rowy itp byly na dole...

Bushid0
04-05-11, 00:22
fajnie by bylo po takim stanie silnika sprawdzic czy sama powierzchnia bloku byla rowna, bo co z tego ze glowa byla prosta jak rowy itp byly na dole...

jakies czas temu zminialem cała głowice z uszczelką ( w starej pękł wałek rozrządu) i wydmuchało mi tamtą po 700km , zrobiłem na wydmuszce jakies 300km . jak bd miał czasu troche wrzuce zdj jak wygladała ona po zdjęciu . A wcześniej przed zmianą głowicy siedziała taka sama uszczelka i zrobiłem na niej ok 4tys km do awarii wałka. Więc blok był dobry raczej jak śmigał na tamtej i zmieniłem na nówke i po 700km padła , silnik nie był przegrzany bo jezdziłem bez termostatu w zimie i nie była az tak bardzo pałowana . co za tym idze pewnie ta głowica jakas nie halo jest . nie wiem czy dalej sie bawic w ten silnik czy dac sobie siana i zmieniac na jakies zdrowe d15.:mad:

Na dole nie było rowów w tym rzecz zostal oczyszczony dół lekko papierem i wygładzony góra zreszta tez.

komprecha na wydmuchanej była sprawdzana to ;
1) 13,9
2) 13,5
3) 14,9
4) 14,9