PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z elektrycznym szyberdachem



regnar
01-03-07, 22:08
Mam problem moim civicu V generacji (EG4) z szyberdachem elektrycznym.

Otóż po naciśnięciu przycisku szyberdach delikatnie sie unosi - jakis 1cm ( ale nie otwiera).Potem saje i trzeba pomóc mu ręką - mocno popchnąc do góry. Potem idzie już normalnie.
Nie jesz to wina uszczelki - posmarowałem ją oliwą do uszczelek i dalej to samo.
Z moich obserwacji wynika, że klinuje się z dalszą cześcią dachu - za szybko odrzuca do tyłu, a powinien podnieść troszkę więcej w góre (ale moge się mylić)
Ktoś się spotkał z takim czymś.??? jakoś można wyregulować ten szyberdach??

Zygfrydiusz
03-03-07, 16:08
Mam to samo w swoim ma8. Jeszcze się nie zajmowałem tym dokładniej bo częściej jezdze z odsutniętym niz z uchylonym.

StRz3cHu
04-03-07, 16:10
Hehe... ja rowneiz mam to samo ;) w wakacje wystarczy ze spsikalem szyny caly mechanizm WD-40 i smigalo jak tralala.... teraz znow cos nie ma sily si epodnosci.... albo trzeba wcisnac przyciks otwierania ze 2...3 razy albo tak jak mowisz popchnac mocno reka... wiec znow WD40 pojdzie w ruch :)

fugazi
04-03-07, 20:05
był niedawno takli post
kup spray do uszczelek. Taki do konserwacji. Pryśnij uszczelke i po kłopocie.

regnar
05-03-07, 09:13
Włąsnie cały problem w tym że WD-40 nie działa w tym przypadku u mnie. Jak już się popchnie reka do góry to idzie łądnie, ale samo nie chce.

A ten spray do uszczelek to chodzi o taki co się nim psika na zimę by uszczelki do drzwi nie przymarzały czy jakiś inny?

redzikm
05-03-07, 09:19
moim zdaniem to usczelka odstaje. mam to samo i jak otworze szyberdach i palcem dopchne uszczelke to ladnie chodzi ale uszczelka sie po jakims czasie odgina spowrotem. chba trzeba ja odgiac i zastosowac klej jakis pod nia zeby sie nie odsuwala od rantu

booltazar
05-03-07, 14:42
przedtem byla mowa o silikonie w spayu, zakupilem ale jeszcze nie uzywalem.
Problem mam ten sam, bez ludzkiej lapy szyber nie daje rady.

:agent:

airman
06-03-07, 17:19
Witam. Swoją EG4 kupiłem miesiąc temu. Miałem od razu ten sam problem, szyber nie chciał sie sam otworzyć. Otworzyłem przy pomocy ręki, wyczyściłem blachę tam gdzie łączy się z uszczelką szybra, wyczyściłem na mokro i porządnie wszystkie elementy gumowe i po ich wyschnięciu zapodałem kilka warstw silikonu w sprey'u polecanego przez martynę :d . Jak narazie wszystko pracuje bez zarzutu.(Czasem sprawdzam czy sie otwiera,bo wiadomo narazie aura nie sprzyja aby go używać). POzdr

Lipek
06-03-07, 17:27
Mialem ten sam problem, kupilem za 6zl taki wynalazek:
http://img103.imageshack.us/img103/3664/1001598fu7.th.jpg (http://img103.imageshack.us/my.php?image=1001598fu7.jpg)http://img441.imageshack.us/img441/952/1001599po7.th.jpg (http://img441.imageshack.us/my.php?image=1001599po7.jpg)

...i problemu nie ma :)

djiceman
06-03-07, 22:49
Witam tydzien temu stałem sie szczęśliwszy bo kupiłem swój pierwszy samochodzik i właśnei hondziare i mam to samo tylko że w moim przypadku nic nie pomaga i zbędne było kupowanie tych środku nie wiem postaram się zamontować lepszy (mocniejszy) silniczek :D zobaczymy jak wyjdzie

marko46
04-04-07, 20:55
to i ja sie tu podlacze z zapytaniem:) bo i mnie ten sam problem z szyberdachem sie pojawil..tylko ze w moim przypadku i reka nie pomaga..wciskam guziczek-unosi sie kawalek i stoi... jakbym nie pchnal to dalej nie pojdzie...i ciezko czymkolwiek tam nawet prysnac bo ledwo szparka sie robi-czy jedyne wyjscie to rozebrac i czyscic czy jakis inny szfindel mozna zrobic?

Jowita
08-05-07, 15:34
w moim autku jest to samo jak wcisnę przycisk to szyber też lekko się podniesie i stoi i nic nawet ręka boska mu nie pomaga... a słyszałam że podobno są tam dwa silniki do otwierania po jednym na stronę i że podobno jeden mógł nawalić czy to prawda??? naprawił już ktoś szyberdach w chondzie mechanicznie nie spreyem?

dj.nova
08-05-07, 19:09
:aloha: poczytajcie tutaj:

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25352&highlight=szyber

ja już wiem, że nie mam sprężynek w szyberze i dlatego mi się nie otwiera, może ktoś mi pomoże gdzie je moge dostać, albo od czego dopasować?

regnar
08-05-07, 23:46
A u mnie jak tylko mróz odpuścił, szyberek zaczął chodzić elegancko, aż sie zdziwiłem, bo nic mu nie robiłem. Potem na wszelki wypadek ladnie nasmarowalem (smarem grafitowym nie WD40) i chodzi jak ta lala:)

Ale w tym samym czasie, jak szyber sie naprawił sam, to sam popsuł sie silniczek od lewej szyby elektrycznej. Działa podobnie jak wcześniej szyber, że w pewnym momencie trzeba dopchnąć ręką bo ledwo idzie. Przeczyściłem i nasmarowałem prowadnice w boczkach, podziałało z tydzien i znów to samo:) ale coś za coś, ważne że szyber dziabie eleganco bo już mnie zaczynał wk****:)

Sławek
09-05-07, 08:00
słyszałam że podobno są tam dwa silniki do otwierania po jednym na stronę
Jest jeden silniczek, a szyber nie otwiera się do końca, ponieważ jest już zjechany ślimak, i przy większym obciążeniu ( moment końcowy uchylenia dachu) po prostu się ślizga. Wszystko ładnie widać jak odkręci się śrubę nad lusterkiem, i odsłoni tapicerkę. W moim byłym EG5 było to samo, dodatkowo ślimak jeszcze piszczał jak nie mógł otworzyć szyberdachu. Mój sposób: przesmarować silikonem uszczelki, a szyber w momencie zacięcia otwierać przyciskiem zamkniety/otwarty (góra,dół) kilka razy pod rząd -u mnie to pomagało.

Skoti
09-05-07, 09:11
Polecam sprawdzic akumulator. mozliwe ze jest slaby, wystarczy dodac troche gazu i sprawdzic czy sie otwiera(no chyba ze ladowanie jest padniete)

bidz
09-05-07, 10:49
jakoś można wyregulować ten szyberdach??
oczywiście.
trzeba zdjąć tylko podsufitkę.

Jest jeden silniczek
dokładnie.

nie mam sprężynek w szyberze
mi tez sie nie podnosił.
rozebrałem- okazało sie że jedna sprężynka tylko zeskoczyła z mocowania.
założyłem, wycentrowałem szyber, przesmarowałem uszczelki i wsio bangla.

ziele78
08-07-07, 00:22
mialem dokladnie ten sam problem..uzylem smaru nasmarowalem szyny po ktorych przesuwa sie i od tamtej pory wszystko dziala jak nalezy :)

matthew_osw
08-07-07, 12:01
Ja przepraszam, że odświeżam temat, ale u mnie problem jest podobny, tyle, że w drugą stronę. Szyberdach się otwiera, ale za Chiny ludowe nie wraca do pozycji zamkniętej. Trzeba mu pomagać ręką i w ogóle ciężko wchodzi we wnękę. Na dodatek jest z nim coś dziwnego, co bez rysunku chyba opisać się nie da. A więc..

http://img74.imageshack.us/img74/8624/dacheq3.th.jpg (http://img74.imageshack.us/my.php?image=dacheq3.jpg)

Uznajmy, że na rysunku dach jest już w połowie otwarty. Tam gdzie zaznaczyłem żółtą kropką jest wszystko ok. Natomiast po drugiej stronie w czerwonym narożniku cała konstrukcja dachu porusza się w przód i tył :| Chyba jest coś urwane, niestety nie znam się za bardzo na tych rzeczach. Może u kogoś z Was też coś podobnego występuje i wie już co mogło się urwać? Przy okazji zapytam, czy znacie jakiś porządny zakład, który się tym zajmuje? Byłem w dwóch niby profesjonalnych zakładach i powiedzieli, że tego nie zrobią. Jeśli macie, poproszę o adresy.. HELP

oldee
11-09-07, 00:58
czy mozna zastapic sylikon czyms innym bo slyszalem ze sylikon po kontkcie z karoseria powoduje korozje?

***Marco***
18-04-10, 11:42
odświeżam temat, mój szyber się otwiera do góry za małą moja pomocą, ale się nie odsuwa, to tez może byc wina sprężynki?