PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik położenia przepustnicy? co to jest przy kolektorze ssącym, nierówna praca



dj-napster
01-05-11, 19:28
Czy koło map sensora od strony kabiny po boku to jest czujnik położenia przepustnicy czy co?
Jest tam podłączona wtyczka z trzema stykami.

Na zimnym silniku mam nieraz tak że troszkę nierówno pracuje silnik, tak jakby lekko przerywa. Odłączyłem wtyczkę od tego czujnika o który właśnie pytam i nic sie nie dzieje, silnik pracuje tak samo, czy coś powinno się dziać?

Druga sprawa to taka że gdzieś wyczytałem o nierównej pracy i mowa była o tym wężyku koło map sensora, gdy odłączam ten wężyk tez nic się nie dzieje, nie ma podciśnienia ani w wężyku ani w rurce wystającej w kolektora ssącego, dlaczego tak jest?

skolopendra
01-05-11, 19:43
Odłączyłem wtyczkę od tego czujnika



gdy odłączam ten wężyk tez nic się nie dzieje,


sprubuj może odłączyć komputer
jak nie będzie reakcji
przenieśmy do archiwum X

dj-napster
01-05-11, 19:48
To ma być odpowiedź na pytanie? czy stwarzanie problemu.

Pytam kogoś kto się zna i wie za co dokładnie odpowiedzialny jest ten wężyk i czujnik.

skolopendra
01-05-11, 20:00
czy stwarzanie problemu.

póki co jesteś jedyną osobą co stwarza sobie problemy


i czujnik.

http://en.wikipedia.org/wiki/MAP_sensor


ten wężyk

kolektory czasem mają kilka wężyków
sprubuj może odłączyć jeszcze jeden wężyk ,ten gruby co idzie do chłodnicy
od chłodziwa on będzie

i zacznij od
wymiany
świec
kabli
sprawdzenia aparatu
ustawienia zapłonu etc...
a nie bezmyślnego rozłączania wszystkiego jak leci
:cool:

dj-napster
01-05-11, 20:13
Nie chodzi mi o map sensor tylko o to co znajduje się niżej od strony kabiny, również na kolektorze ssącym. Od przodu widać linkę gazu podłączoną do kolektora a z drugiej strony jest ten czujnik.

Wymiana wszystkiego po kolei to tzw pan Mietek który zwie się mechanikiem i nakazuje wymieniać wszystko.


Czy wie ktoś za co odpowiada ten czujnik?
Czy wie ktoś kiedy w wężyku idącym w okolice map sensora powinno pojawiać się podciśnienie?

silnik to D15B7, świec wymienione, przewody WN wymienione.

rooter666
01-05-11, 21:36
ten czujnik co masz na myśli to będzie od wychylenia przepustnicy TP chyba sie zwie.
jest wszystko opisane w manualu na stronie 11-A-35