PDA

Zobacz pełną wersję : Kopułka aparatu zapłonowego D15B2?!



fazer1985
01-03-07, 10:14
A wiec mam pytanie czy jest jakas mozliwosc ze pasuje (w miare) inna kopulka z innego silnika Civa(raczej nie mozliwe ale wole zapytac)?? Bo spostrzeglem ze srednio raz na 2 mieszki zabrudzaja mi sie bebeszki pod ta kopulka i Civ przestaje palic i gasnie , po czym przeczyszczam palucha i wszystkie styki itp. i chodzi jak noofka. Spostrzeglem tez ze jest jakas dziwna szczelina miedzy kopulka a metalowa czescia aparatu, uszczelka niby jest ale jest jakas cienka i wydaje mi sie ze przez ta szczeline wlatuje syf przez ktory mam co 2 mieszki problem. Czy ktos ma moze jakies pomysly co do tego czemu to wszystko tak mi sie tam brudzi. Bo to jest paranoja by co 2 mieszki czyscic jedna(w sumie nowa bo kupiona z 3 miesiace temu))czesc ktora byla wymieniona wraz z kablami wysokiego napiecia. :afro:

Furious
01-03-07, 10:15
A nie masz oleju przypadkiem w srodku aparatu?

fazer1985
01-03-07, 10:17
wlasnie jest tam sucho... ale za to jest jakis dziwny brązowy nalot od spodu kopulki...
z reszta mysle ze jak by tam sie dostawal olej to byl by to czestszy problem np. pare razy w tygodzniu a nie raz na 2 mieszki. Pozatym jakos od paru dni zauwazylem ze rozrzuca zaplon poczatkowo na wysokich obrotach a czym dluzej tym rozrzucanie przenosi sie na niskie obroty po czym silnik szaleje i pada ... dobrze ze mam na to sposob, ale i tak jest to irytujace i raczej nie za dobre dla silnika

Lcfr
01-03-07, 15:29
od d15b2 aparat ma symbol bodajze T40U
a od d15b7 aparat ma symbol T41U

i kopułki sa takie same...

fazer1985
01-03-07, 20:04
aha a czy jak bym mial kopulke z b7 to mogl by byc jakis proble z zaplonem (rozrzucanie itp)??
Czy naprawde nikt nie ma pojecia o tym o czym pisze?? <wow>

wojtekszczur
02-03-07, 16:17
U mnie było podobnie !!
To początek problemów nie chce ci mówić co powinieneś zrobić bo mechanikiem nie jestem .

- najpierw zaczęło zgrzytać pierwszy raz rozkręciłem aparat i wyczyściłem przez chwile był spoko później zaczął uciekać olej bo puścił simering uszczelniający połączenie aparatu zapłonowego z głowicą wymieniłem simering, a na końcu olej juz swobodnie wpływał do aparatu ;-)

- wybiło sie łożysko w aparacie zapłonowym
- zrobiłem remont (podstawa aparatu zapłonowego) + simering i teraz gra

Prawdopodobnie masz to samo

P.S.
jakbyś to sam robił to dokładnie sobie poznacz kable dochodzące do kostki (jak sie pomylisz cuda sie dzieją )

fazer1985
02-03-07, 21:57
Wiesz... wlasnie ja mam sucho w aparacie i oleju tam na 100 nie ma. Pozatym dziwne ze przeczyszczenie tyle daje. A czy jest mozliwosc ze syf dostaje sie przez szczeline lub ten cycek od odpowietrzenia?? Wczoraj wyczyscilem wsio pod kopulka zalozylem ja zpowrotem a pomiedzy nalozylem troszke silikonu zeby to uszczelnic a na ten cycek zalozylem przewod i podgielem to w dol . I jak na razie smiga jak kiedys. :afro:

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 ]
Panowie jeszcze raz. czy na serio nie ma nikt pomyslu co do tej usterki. znowu zaczelo mi rozrzucac zaplon na wysokich obrotah... kurde co moze byc przyczyna?? oleju tam nie ma wszystko suche czy wymiana kopulki i palucha dadza jakis dlugotrwaly efekt... bo juz mnie to poirytowalo ok 3 tygodni temu czyscilem wsio pod kopulka ismigal jak talala a teraz znowu taka akcja...

mozes
10-05-07, 07:06
Jeżeli pod kopułką masz brązowy (rdzawy) nalot to na 100% łożysko do wymiany. najpierw jest rdzawy nalot, następnie chrobotanie w aparacie zapłonowym a na końcu to wszystko się rozpada. Po zdjęciui kopułki sprawdż czy paelc nie "lata" we wszystkie strony.
Powodzenia

cisoboy
19-11-07, 21:07
- najpierw zaczęło zgrzytać pierwszy raz rozkręciłem aparat i wyczyściłem przez chwile był spoko później zaczął uciekać olej bo puścił simering uszczelniający połączenie aparatu zapłonowego z głowicą wymieniłem simering, a na końcu olej juz swobodnie wpływał do aparatu ;-)


Musiałem dziś wymienić simering aparatu zapłonowego ( uszczelniacz rozdzielacza zapłonu ), gdyż musiałem dość brutalnie zdjąć palec rodzielacza ( zardzewiało ) no i uszkodziłem ten simering :(
I tutaj ciekawostka - w sklepach we Wrocławiu ta część jest nie do dostania !
Tę samą wersję potwierdza serwis - część nieserwisowana - kup pan cały aparat za 1tys zł.
Znalazłem zastępczy w sklepie z łożyskami ( na rogu koło Cuprum we Wrocławiu - może komuś tysiaka uratuje ) - ma mniejszą średnicę o 0.2 mm ale na silikonie elegancko pasuje, można jeszcze obudowę zagnieść śrubokrętem delikatnie.
***************
Edycja

Po dwóch dniach zaczeło ciec :(
Jeszcze nie dochodziłem dokładnie czemu, ale olej jest w aparacie.
Szukam orginału.
***************
Edycja

Wsadziłem simering na wcisk po owinięciu taśmą teflonową - taką do uszczelniania gwintów rur. Na razie sie trzyma i nie cieknie.

Piotrek_krak
28-12-08, 23:09
Oryginał masz na allegro drogi bo 115zł ale jest i wlasnie musi miec idealne wymiary(co do 0,5mm) bo moze zacząc cieknąc w kazdym momencie nawet w tym najgorszym czyli np szczere pole w zimie i po jezdzie.

Lcfr
28-12-08, 23:27
Oryginał masz na allegro drogi bo 115zł ale jest i wlasnie musi miec idealne wymiary(co do 0,5mm) bo moze zacząc cieknąc w kazdym momencie nawet w tym najgorszym czyli np szczere pole w zimie i po jezdzie.
od 19listopada 2007 to już chyba znalazł tą kopułkę....:cool: