PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzeglo, silnik, czy co ?



Revi
29-04-11, 01:05
Problem tego typu, że autem da się ładnie płynnie jeździć, ale jak ktoś obcy wsiądzie to za ch... płynnie nie pojedzie.
1) Otóż przy ruszaniu trzeba albo dłużej sprzęgło trzymać albo duże obroty, aby płynnie ruszyć. Inaczej to buda wpada w *****isty rezonans. Jak np powolutku puszczam sprzęgło bez gazu aby choć troszeczke ruszyć, to auto nie chce ruszyć tylko się strasznie trzęsie. To jest pierwsza rzecz.
2) Przy zmianie z 1 biegu na 2 bieg musze bardzo płynnie manipulować sprzęgłem, aby autko ładnie weszło w drugi bieg. Gdybym chciał np. przy zmianie biegu puścić gaz wbić 2 i bez proporcjonalnego dodwania gazu jechać to auto szarpnie. Tak jak by na chwilę straciło moc - dosłownie na sekunde. Gdy natomiast sprzęgło bardzo powoli puszczam i dodaje gazu to nie czuć że zmieniłem bieg... ale chyba nie tędy droga :D
Prosze Was o jakieś sugestie.

vnv_nation
29-04-11, 07:01
Ustaw zaplon.

zakit
29-04-11, 10:50
jak na moje to podobne objawy dawala rozwalona tarcza sprzegla, ew wewnetrzny przegub

skolopendra
29-04-11, 11:09
sprzęgło do wymiany masz

WaSSIL
29-04-11, 11:34
nie koniecznie to musi być sprzęgło - kumpel boryka się w EJ9 z identycznym problemem a jest miesiąc po wymianie sprzęgła na Exedy.

skolopendra
29-04-11, 11:48
bo pewnie zatłuścił tarczę

Revi
29-04-11, 13:54
Teraz zakładam krótką skrzynie to się zobaczy :)

Kwapcio23
29-04-11, 14:29
Mam w EG4 podobnie. Było coś takiego + pukanie przy zmianie biegów, np ruszając, gdy sprzęgło już brało, pojawiało się puknięcie. Zmieniłem sprzęgło na Exedy, miiiinimalnie się poprawiło i po jakimś czasie wróciło wszystko, a nawet z czasem się nasiliło, sprzęgło kompletne nowe, od wymiany zrobiłem już kilka tyś. kilometrów.

radar333
29-04-11, 15:41
Mi jak w poprzednim silniku sprzęgło zmienili debile to nie ustawili równo go i tak trzepało całym autem. Teraz jak zmieniałem na nowym silniku na Exedy to w zestawie był taki dzyndzel prowadzący do równego montażu i jest ok.

PeJot
29-04-11, 18:54
Radar333, ciekawa hipoteza zwłaszcza, że w tarczę sprzęgła wchodzi wałek ze skrzyni biegów i tarcza jest na swoim miejscu ;)

zakit
30-04-11, 14:06
Radar333, ciekawa hipoteza zwłaszcza, że w tarczę sprzęgła wchodzi wałek ze skrzyni biegów i tarcza jest na swoim miejscu ;)

dokladnie, jesli tarcza sprzegla jest zle ustawiona przy montazu, to meczyl bys sie z zalozeniem skrzyni na swoje miejsce, bo walek sprzeglowy by nie wskoczyl w wieloklin na tarczy. jesli skrzynia weszla na swoje miejsce to znaczy ze tarcza jest dobrze ustawiona.

skolopendra
30-04-11, 16:01
kumpel boryka się w EJ9 z identycznym problemem a jest miesiąc po wymianie sprzęgła na Exedy.

i po jakimś czasie wróciło wszystko, a nawet z czasem się nasiliło,

jeszcze parę takich niewyjaśnionych przypadków
a otworzymy
nowy dział :

archiwum X

układu napędowego

:D

michalm320
06-05-11, 16:25
A może to kwestia wybitych/pozrywanych poduszek pod silnikiem i skrzynią biegów