PDA

Zobacz pełną wersję : BLokada skrzyni biegów



kicibobek
27-02-07, 19:12
Witam. Co myslicie o blokadzie skrzyni biegow? Czy jest ona skuteczna i wydatie ogranicza kradziez? Jakie są Wasze opinie. I ile kosztuje taka blokada

zieloo007
27-02-07, 19:46
Blokada dobra rzecz, choć jak ukraść mają to i tak ukradną, chociażby na lawete wezmą. :-D To tylko dla Twojego wewnętrznego spokoju ducha. Kumpel zakłada takie blokady. Ok 200zł wszystko.
Pozdrawiam.

wieshaq
27-02-07, 21:25
ta jest! ja mam i spie spokojniej.. dla mnie to jedno z lepszych zabezpieczen.


choć jak ukraść mają to i tak ukradną, chociażby na lawete wezmą.
kto bedzie z laweta jezdzil po nocy krasc civica za kilka tysiecy

odjechac sie da ale tylko na wstecznym i to w nocy tez wyglada conajmniej dziwnie

tak czy siak za 200 warto bo to bardzo dobra cena

spidek
27-02-07, 23:34
Ja tez mam blokade i uwazam ze to jedne z lepszych zabezpieczen.Moj szwagier ma golfa i wlamali mu sie w nocy do samochodu zeby go raczej ukrasc.Wybili tylna szybke weszli i.....zonk najprawdopodobniej skapneli sie dopiero ze ma blokade i odpuscili.Nie wzieli nawet panela z radia.Ja polecam na malych zlodziejaszkow napewno zadziala.A duzi nie biora samochodow za 10-20tys.

Pozdro.

macst
27-02-07, 23:44
a nie można tego rozwalić zwykłym łamakiem do zamków jak do stacyjki? można chyba to zwykły zamek do przekręcenia ;)

zieloo007
27-02-07, 23:53
Oczywiście że można, tak jak różnego rodzaju blokady na kierownice tzw. laski. Kopniesz z "buta" w lewarek czy też kierownicę i w tym momencie jest jedno i drugie połamane. I masz samochód. Te blokady są dla odstraszenia-zniechęcenia i własnego wewnętrznego spokoju ducha.

Efyr
27-02-07, 23:53
Tu macie ciekawy artykuł o kradziejach:
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,3578668.html?as=1&ias=5&startsz

Tam piszą, że na tej blokadzie da się na siłę wbić 5, sprawdzaliście to?
Oczywiście mowa o wewnętrznej blokadzie.

spidek
28-02-07, 00:03
.....Kopniesz z "buta" w lewarek czy też kierownicę i w tym momencie jest jedno i drugie połamane. I masz samochód..

No nie wiem.Jezeli mowimy o blokadzie wewnatrz tunelu to nie ma bata ze jak kopniesz w lewar zlamiesz blokade.Najwyzej lewarek urwiesz :)

wieshaq
28-02-07, 08:14
nie ma szans zeby go polamac na tej dlugosci i srednicy..drazek zmainy bigow w tej sytuacji jest duzo slabszy..
zaznaczam ze mowie o blokadzie ktora ja mam na krotkim bolcu ze stopu tytanu

mam zalozona wewnetrzna blokade z zamkniem w bolcu.... nie ma szans zeby wbic inny bieg. to wynika z zasad montazu.. ewentualnu duuuzy blad montazowy pozwolilby na wbicie 2 i 4 biegu ale watpie zeby ktos sie mogl tak pomylic przy zakladaniu bo to podstawowa zasada montazu ktora kazdy zna

co do zamka w bolcu tez nie wydaje mi sie zeby zlamac wszystkie zapadki na sile. klucz jest bardzo skomplikowany i wejscie jest bardzo male i krete do zamka a jesli nie zlamie sie wszystkich zapadek to zamek sie nie otworzy... pewnie spejalista od otwierania zamkow dalby sobie i z tym rade ale chodzi o to zeby miec kolejne zabezpieczenie, kolejne minuty dla zlodzieja lub zniechcecenie do kradziezy

Kosciech
28-02-07, 08:19
Nie tak łatwo jest rozwalić zamek w blokadzie skrzyni. Dobre blokady mają zamki Gerdy, które są dość skomlikowane i podejście łamakiem takim do stacyjek jest b. trudne, Co do złamania blokady, to też nie jest to wcale taka łatwa sprawa. Bolec blokady ma ponad 10 mm średnicy i prędzej złamiesz lewarek zmiany biegów.

maslom
28-02-07, 09:38
Tez mam blokade, chromowany bolec ladnie sie swieci i dobrze go widac.
Spie spokojniej, jak maja brac to wezma tą blok obok bo jest bez blokady

wieshaq
28-02-07, 09:45
Tu macie ciekawy artykuł o kradziejach:
http://www.gazetawyborcza...1&ias=5&startsz

polecam rzeczywiscie niezle