PDA

Zobacz pełną wersję : zblokowany reczny



marcinkovsky
23-04-11, 20:54
Witam,
otoz bylem na myjni, zaciagnalem hamulec reczny, jak wyjezdzalem czulem wyrazny opor. Zblokowalo sie tylnie prawe kolo, moze nie calkowicie, ale slysze jak to kolo hamuje. Mozna temu jakos szybko zaradzic? Hamulce tylnie tarczowe

kamix666
23-04-11, 21:29
gdzieś linka sie zablokowala w oslonce. zdjąć linke i nasmarowa ja

Boniek87
23-04-11, 22:17
a moze miałes gorące hamulce i jak polałeś zimną wodą to jakis bzdet tam pękł i się zblokowało, tak czy siak koło zdjąc trzeba i zobaczyć na żywo

kamix666
24-04-11, 21:17
być może sprężynka też nie obija

marcinkovsky
25-04-11, 17:41
być może sprężynka też nie obija

Strzal w dziesiatke. Dzisiaj zdjalem kolo, i faktycznie sprezynka nie odbija. Dzieki za tyle sugestii. Pozdro

kamix666
26-04-11, 01:21
zardzewiala pewnie ;)

mes
30-01-12, 20:39
Odgrzewam temat!
Help, dzisiaj rano przy -13 chciałem ruszyć do pracy a tu niespodzianka, tylni prawy hamulec trzyma że ledwo ruszyć można. Może sprężynka, albo linka - podciągam ręczny to dopiero w pół drogi czuć opór.
Nie chciałem jechać na chama, żeby nie spalić czegoś.
Hanka stoi z mieście na parkingu, do mechanika daleko, a rozbierać przy tej temp to chyba z palnikiem. Jakieś rady?

pawel59
30-01-12, 23:07
Według mnie to szczęki ci przymarzły. Ja w takie mrozy zostawiam samochód na biegu, bo już słyszałem od kilku znajomych że im właśnie szczęki przymarzły po nocy :)

djwafel
30-01-12, 23:18
Jedynie to chyba laweta pozostaje szkoda ciągnąć koło zniszczyć oponę łożysk...

mes
30-01-12, 23:53
Szlag by te szczęki.. a to te same co mi mechanik robił bo nie zaciskały .. eh jak pech to pech. Stoi teraz bez ręcznego, może coś jej się odwidzi i puści, chyba że psiknę gdzieś tam WD40 albo jakimś odmrażaczem. Dam znać, bo za lawetę to nie chcę bulić :P

CRX1
31-01-12, 01:16
Nie lej żadnego wd 40 na hamulce ,bo będziesz miał szczęki do wymiany,lepiej spróbuj zdjać beben.A najlepszym rozwiązaniem jest -poproś mechanika żeby podjechał i spróbował uruchomić.

Budziniak
31-01-12, 01:37
Nie lej żadnego wd 40 na hamulce ,bo będziesz miał szczęki do wymiany,lepiej spróbuj zdjać beben.A najlepszym rozwiązaniem jest -poproś mechanika żeby podjechał i spróbował uruchomić.

Nasadka 19 założona na nakrętkę koła które jest zablokowane i spory młotek. Trzy strzały i szczęka odpuści.

mes
31-01-12, 09:52
Nasadka 19 założona na nakrętkę koła które jest zablokowane i spory młotek. Trzy strzały i szczęka odpuści.

Wielkie dzięki, tak też na początku myślałem, ale miałem cichą nadzieję że samo puści po jakimś czasie z niezaciągniętym ręcznym - ale dziś rano to samo.

A o WD40 - dzięki CRX1, bałem się że klocki mogą, mimo że tak zimno, wciągnąć oleju. GoodMeLuck.