PDA

Zobacz pełną wersję : jazda konczy sie gdzie powinna sie zaczynac :(



ivan667
26-02-07, 22:33
Witam
Dzis spotkala mnie przykra niespodzianka, jako ze na codzien smigam na LPG to wczesniej nie zauwazylem tego objawu, a dzis, smigalem na zupie i co? - na niskim zakresie obrotow jedzie jak zawsze, ale powyzej 4tys (na sluch bo bez obrotka) normalnie zaczyna wtedy auto lepiej jechac a tu NIC normalnie dziura, silnik glosniej a predkosc ta sama, zero odzewu :( po przelaczeniu na LPG nie ma tych problemow, silnik ciagnie az milo! dodam ze wczesniej na zupie nie bylo takich jaj. nie wiem co o tym myslec:( a ostatnio tankowalem na statoil wiec chyba nie lipne paliwo?

tomekk
26-02-07, 22:36
Może wtryski Ci się wieszają... Czasem mogą stukać, a czasem auto może być po prostu słabsze. Postaraj się zrobić co najmniej pół baku na benzynie i zobacz, czy się się nie zmieni.

ivan667
26-02-07, 22:43
nie bardzo sie na tym znam, ale to gaznik

mozes
27-02-07, 08:02
A masz zamontowany wyłącznik pompy paliwa jak przełączasz na gaz? Bo jeżeli nie to może właśnie pompa niedomaga.

ivan667
27-02-07, 10:07
z tego co wiem, to chyba nie ma, nie bardzo sie znam ale jest tu pompa mechaniczna, przy samym silniku, i jest caly czas "zalana benzyna" tzn elektrozawor ktory odlacza paliwo jest miedzy pompa a gaznikiem, wiec paliwo kraży tam, podobno bo to moje domysly. jak jest naprawde? czy taka sytuacja moze oslabiac pompe? pomocy?

mozes
27-02-07, 12:15
wiem, że jeżeli pompa jest w zbiorniku i jeździ się z reguły na rezerwie paliwa to pompa dostaje strasznie w dupę. Ale jeżeli jest ona u ciebie zalana cały czas paliwem to nie powinno być tak źle.

ivan667
27-02-07, 19:26
Martwie sie ze problem moze byc powazny bo od jakiegos czasu czuje wyraznie zapach benzyny w samochodzie, szczegolnie rano gdy silnik zimny, nawet jak przelacze na LPG (bo zawsze zapalam na zupie) troche mnie to martwi choc nie zauwazylem zeby uciekalo mi z baku, kolejna sprawa to znow pojawil sie wyciek w miejscu laczenia pompy paliwowej z silnikiem. wyciek maly, tylko sie slimaczy ale jest. czy to jest powiazane ze soba i czy moze miec wplyw na moc?

rafloo
28-02-07, 10:47
u mnie to samo podejrzewam że to gaźnik ale nie wiem czy sam go jakoś przeczyść czy jechać do jakiegoś warsztatu auto zimne zbiera się szybko ale porozgrzaniu w momencie włączenia sie do jazdu 2 giej przepustnicy jest dołek i auto nie jedzie tak jak powinno na gazie ten efekt nie występuje pewnie gaźnik bo jak założyłem gaz to benzyne wyjeździłem do dna i pewnie sie zaparały dysze wymieniłem filtr ale nie pomogło jak dojdziesz przyczyny to daj Zn

tbsk
02-03-07, 10:42
Ja miałem kiedys podobny problem ale w innym samochodzie. Objawy były takie jak mówisz, a później samochód wogóle na benzyniew nie chciał odpalić i okazało się że padła pompa paliwa. Też jeż jeździłem na gazie. Jeździsz czesto na benzynie? Warto na jakies 1000 km przejechanych na gazie zrobic 100 - 150 na benzynie