PDA

Zobacz pełną wersję : ...przelanie plynu chlodniczego



mEjdej
26-02-07, 18:16
...witam
...dzisiaj nabylem HANIE (93r) i sprzedajacy powiedzial zebym uzupelnil plyn chlodzacy, bo faktycznie same opary byly
...lałem, lałem i przelalem, bo wskazuje mi duzo ponad MAX w wyrownawczym :speszony: nie czepialbym sie niczego, gdyby nie fakt, ze mi sie grzeje teraz silnik. masakrycznie szybko wskazowka wyskakuje ponad czerwona kreske :| no i nie grzeje mi w srodku jak wlaczam ogrzewanie?
...co z tym fantem zrobic? gdzie sie spuszcza plyn chlodzacy?
...z gory dzieki

skolopendra
26-02-07, 18:19
na dole chłodnicy korek jest ,od środka
a jak nie znajdziesz to kup szczykawe 40ml załóż wężyk i odciąg ;)
2 min roboty i po kłopocie

mEjdej
26-02-07, 18:29
...no o strzykawie myslalem :D
...tylko, czy takie moga byc efekty, jak podalem wyzej, przelania plynu?

skolopendra
26-02-07, 18:42
niewykluczone
jak po upuszczeniu temp się nie zmieni
to szukaj winy w termostacie

TENCIO
26-02-07, 19:31
obstawim termostat, aco do przelania to sie nieprzejmuj ze masz ponad max, za jakis czas ci to odparuje. to nie olej zeby zbyt wysoki stan mogl zaszkodzic silnikowi

Lcfr
26-02-07, 20:09
pierwsze primo- nic nie trzeba wyciągac strzykawka.... wyjmujesz zbiorniczek wyrównawczy(mocniejszy ruch do góry) i dolewasz tyle ile ma byc...

drugie..primo :) - jak nie grzeje w srodku to albo zapowietrzona (po tych dolewkach) albo bardziej prawdopodobne - termostat...

trzecie... primo :d - skoro ten własciciel mial dolac to czemu nie dolał? i dlaczego auto sie tak grzeje... trzeba wszystko porzadnie sprawdzic bo moze byc cos nie tak i sprzedający cos kombinowal... po dolaniu auto nie powinno sie grzac!!!! a grzanie auta to w krótkim czasie moze byc problem z uszczelka...

mEjdej
26-02-07, 20:32
...odlalem pomiedzy min i max, ale juz po przyjezdzie do garazu, wiec jutro rano w drodze do pracy zobaczymy jak bedzie, to chyba nic nie da :/

Lcfr
26-02-07, 20:39
...odlalem pomiedzy min i max, ale juz po przyjezdzie do garazu, wiec jutro rano w drodze do pracy zobaczymy jak bedzie, to chyba nic nie da :/

arno dolej tak zeby bylo miedzy min a max
poziom plynu sprawdzamy na zimnym silniku...

marcin EZG
26-02-07, 20:41
czyzby uszczeleczka pod glowicą??albo popularny w cifach termostat.Stawiam na to drugie raczej :agent:

TENCIO
26-02-07, 20:58
albo zakamieniona chlodnica i nie spelnia swopjego zadania

tomiek
26-02-07, 23:02
albo zakamieniona chlodnica i nie spelnia swopjego zadania
Czyli w konsekwencji może zostać uszkodzona uszczelka pod głowicą... Nie ma żartów z przegrzanym silnikiem... :(

mEjdej
27-02-07, 07:19
...najpierw chcialbym odpowietrzyc -jak? (a moze niedrozny jest uklad?)
...jak to nic nie da, kupie termostat
...ze zimno jest w srodku to przezyje (przez chwilke), ale nie chcialbym 'wygrzac' silnika :(

..EDIT: a moze byc zerwany pasek napedzajacy pompe? no bo i zgrzany motor i brak ciepla w srodku?

...aaa i nie bijcie, ale szukam i szukam i nie moge dorwac dzialajacego linka do pdfa z SAM NAPRAWIAM do Hani... (megauploady do d.. bo sa limity) :/

xms
27-02-07, 11:15
jeżeli padłby termostat to po nagrzaniu niektóre gumy będą zimne bo termostat wygląda tak jakby był ciągle na małym obiegu, sprawdz na ciepłym silniku czy wszystkie "rury" od chłodnicy są ciepłe. Wykręć korek od chłodnicy i odpal samochód, z tego co się orientuje bulgocący płyn = uszczelka out! Ale nie jestem pewien na 100%.

mEjdej
27-02-07, 13:14
...zaraz po pracy chce go obadac jeszcze raz... juz mnie to wk... bo nie wiadomo w sumie co jest nie tak...
...dzisiaj rano dodatkowo (odpalil normalnie), stalem na swiatlach, to zaczal mi schodzic z 1k obrotow i jakby sie dlawic i tak jakby mial sie ku calkowitemu zgasnieciu (gdybym nie przygazowal). a wczoaj bylo wszystko si w tej kwestii. przez noc znudzilo mu sie bycie sprawnym? :|

wojtus1199
27-02-07, 14:02
jak po odkręceniu korka bulgocze w chłodnicy to uszczelka out? ja miałem cos takiego ze jak odkręciłem korek to mi plunęło czasem plynem

xms
27-02-07, 14:09
tak mialem w poprzednim aucie (passat) tyle tylko ze mi znikał plyn chlodniczy i po odkręceniu bulgotalo w chlodnicy (przedmuchy jakies) i byla uszczelka do wymiany i wogole glowica byla w strasznym stanie...

wojtus1199
27-02-07, 14:11
fuck to pewnie ja mam tak samo bo czasem cosik płynu mało;/

mEjdej
27-02-07, 14:39
...no to tak - furacz grzeje w srodku, temperatura silnika na poziomie odpowiednim
...co bylo? zapowietrzony uklad. po odkreceniu korka - sucho. dolewalem i widac bylo bomble powietrza wylazace i plyn schodzil, az do napelnienia ukladu. nie mam wezyka w wyrownawczym sie okazalo. gdzie jest w ogole sruba do odpowietrzania?

tomiek
27-02-07, 15:53
gdzie jest w ogole sruba do odpowietrzania?
Przy górnym grubym przewodzie od chłodnicy przy bloku silnika (taki pionowy pipant) z lewej strony jak stoisz przodem do Hondy.

Lcfr
27-02-07, 16:02
. gdzie jest w ogole sruba do odpowietrzania?

:szukaj:


sam napisałem post z ładnym zjeciem i oznaczeniem tego...

mEjdej
27-02-07, 19:37
...juz wszystko jasne Panowie. moge se lac i odpowietrzac w nieskonczonosc. odpowietrzylem, znowu zalalem koncentratem i co? i cieknie spod samochodu - pompa wody do wymiany :| jak juz pompa, to zrobie tez rozrzad... co za niefart

Dzida
27-02-07, 21:06
...juz wszystko jasne Panowie. moge se lac i odpowietrzac w nieskonczonosc. odpowietrzylem, znowu zalalem koncentratem i co? i cieknie spod samochodu - pompa wody do wymiany :| jak juz pompa, to zrobie tez rozrzad... co za niefart

Jeśli strzeliła przed upływem 160000-200000 km to niefart, jeśli po to tylko twoje zaniedbanie :)

mEjdej
28-02-07, 07:16
...wiesz, kupilem go przedwczoraj ze smiesznym przebiegiem ~130tys ;) takze nie wiem jak na to patrzec... zrobie i bedzie si
...pozdr