PDA

Zobacz pełną wersję : geometria po kolizji



lar
20-04-11, 19:48
po odebraniu auta od blacharza (prostowanie podłużnic) pojechałem na sprawdzenie geometrii i wygląd to tak:
http://img194.imageshack.us/img194/712/goemo.th.jpg (http://img194.imageshack.us/i/goemo.jpg/)

więc prawe koło (to które brało udział w kolizji klik (http://img834.imageshack.us/f/civa.jpg/)) jest poza tolerancją więc nie wiem czy jest to wina złej naprawy podłużnicy czy moze wina czegoś w zawieszeniu. fachmeni od geometrie nie wiedzą czego to moze być wina i nie wiem co mam teraz z tym zrobić, czy jechać do blacharza i reklamować ze źle zrobił czy wymieniać wszytko w zawieszeniu czy moze zostawić tak jak jest i jeździć?

skolopendra
20-04-11, 21:06
ja bym tym już nie jeździł

lar
20-04-11, 21:19
no bez przesady, auto jeździ normalnie nic nie ściąga, tylko pytanie co zrobić by tą geometrie naprawić

Yotomeczek86
20-04-11, 22:16
Na logikę, jeśli prostowali podłużnice to musieli na ramie samochód mieć i punkty musiały się zgadzać.... Albo pan mietek po prostu wyklepał i tyle.. Pojedź na pomiar podwozia i bedziesz wiedział.

lar
21-04-11, 08:05
a ten pomiar podwozia to gdzie sie robi? i za ile? czy po tym bede wiedział czy jest to wina krzywego auta czy moze np wahacza, amora... itd?

skolopendra
21-04-11, 08:42
mietek po prostu wyklepał i tyle..

obstawiam ten wariant

lar
21-04-11, 08:56
auto bylo na ramie, ale i tak pojade do niego i pokaże mu wydruk z geometrii

kenny
21-04-11, 15:32
Mocowanie górnego wahacza mogło się cofnąć razem ze ćwiartką, no ale jak auto było na ramie to nie wiem. Pewnie dostało kilka młotków lub siłownikiem pociągnęli aby błotnik ładnie się z maską spasował i tyle.
Auto Ci będzie prosto jechał, ale będzie Ci zdzierać bardziej wewn krawędź opony i łatwiej się będzie skręcało w lewo. Walnij kilka młotków w lewy wahacz i będziesz miał negatyw jak w wersji racing ;)

lar
27-04-11, 12:50
byłem u blacharza pokazałem mu wydruk, przyłożył poziomice do kola i faktycznie stwierdził że jest zły kąt. Powiedział że w środku jest wszystko prosto ale bedzie trzeba naciągnąć koło z zewnątrz, albo wymiana wszystkiego w zawieszeniu bo nie wiadomo co jest krzywe, mówi ze bez problemu to naprostuje.

Jeszcze mam pytanie co do tego wydruku z geometrii, a konkretnie chodzi o tylną oś, ja sie na tym nie znam ale z tego co widze to oba tylne koła tez mają zły kąt bo wartość zalecana to -0,50 (+/-45) a pochylenie jest -1,17 i -2,01 a pomiar końcowy po ustawieniu zbieżności -1,09 i -1,55 więc nadal poza tolerancją, czy tak?
Aha i blacharz mi jeszcze powiedział że "tył jest nieustawiany" ??:confused:

Saiti
27-04-11, 13:19
Jeśli możesz coś wymienić to wymień, a nie prostuj, do chu*a! A jak Ci życie niemiłe to nie prostuj i jeździj dalej. To nie szczoteczka do zębów, a samochód!

Jak to jest nieustawiany?

skolopendra
27-04-11, 14:30
ale bedzie trzeba naciągnąć koło z zewnątrz

tu się wymienia nie naciąga
zaczął bym od wahacza

lar
27-04-11, 19:18
jeżeli to by byla kwestia 1 częsci powiedzmy wahacza to bym sie nie zastanawiał i wymieniał ale nie chce sie pakować w ciemno w kolejne tysiące zł.
powiedzcie konkretnie co pierwsze byście brali po uwagę? wahacz? górny, dolny? kupowac kompletny ze sworzniem i tulejami? zamiennik (jaki) czy ori używkę?