PDA

Zobacz pełną wersję : Cieknie olej z pompy paliwa D13B2



Kubuniek
20-04-11, 16:39
Witam.
Mam ogromny problem z cieknącą pompą paliwa w D13B2. W pompie jest taki mały otworek o ðrednicy około 1mm. Po odpaleniu silnika z tego otworku aż strzela olej.
Dopiero co umyłem cały silnik, żeby zdiagnozować tą usterkę i na moje nieszczęście okazało się, że to żadna uszczelka tylko pompa.
Teraz moje pytanie. Czy to normalne, że po uszkodzeniu pompy z tego otworu bryzga olej?
Czy to normalne, że jest w ogóle ten otwór?
Czy dobrze myślę, że uszkodzeniu uległa membrana w pompie?

I czy ktoś ma taką pompę sprawną :-)?

mixturant
20-04-11, 16:54
U mnie było tak samo jak wysrała się pompa paliwa. Wymieniłem akurat na elektryczną, ale podejrzewam, że jak zmienisz na inną powinno być ok.

Pzdr.

Kubuniek
20-04-11, 21:34
A teraz pytanie czysto techniczne.
Dlaczego olej ucieka przez ten otwór? Czy w środku w pompce jest jakiś zaworek, gumka, uszczelka, która się zużyła?
Dla mnie to otwór do odpowietrzenia pompki więc oleju być nie powinno.
Dodam, że odma czysta z nowym oringiem i całym przewodem, który idzie do kolektora. Piszę o tym, bo czytałem, że wyciekający olej z pompki jest przyczyną zatkanej odmy.

yautja
21-04-11, 09:28
Wkręć tam śróbkę "komputerową" i uszczelnij silikonem (tylko na zdjętej pompce). Ta dziurka jest na wypadek, gdyby benzyna zaczęła wyciekać z pompki.

Norchio
17-10-13, 21:43
U mnie było tak samo jak wysrała się pompa paliwa. Wymieniłem akurat na elektryczną, ale podejrzewam, że jak zmienisz na inną powinno być ok.

Pzdr.

Da radę zamontować z pompy mechaniczną na elektyrczną
d13b2?

mixturant
17-10-13, 22:18
da radę, pewnie. Zasilanie z aparatu zapłonowego, zaślepka na mocowanie mechanicznej pompy w głowicy i podpiąć przelew na trójniku.

yautja
18-10-13, 07:25
Zasilania do takich rzeczy lepiej nie brać z aparatu zapłonowego. Są odpowiednie piny w puszce bezpieczników pod deską rozdzielczą (możliwość wpięcia "wsuwki").

Przy okazji aktualizacja głównego tematu wątku: jeśli cieknie olej/benzyna z dziurki w pompie mechanicznej, należy ją wymienić (lub zrobić zaślepkę i podpiąć pompkę elektryczną). Ja dziurkę zatkałem ale membrana była nieszczelna i paliwo zamiast wyciekać z pompy przeznaczoną do tego dziurką mieszało się w głowicy z olejem, co jak łatwo się domyślić wskazane nie jest.