PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne stukanie podczas hamowania - Civic EJ9 Sedan



marcinawsiuk
20-04-11, 09:54
Witam,

Mam następujący problem - podczas hamowania pojawia się dźwięk pukania w tylnym lewym kole. I tylko w tym. Nie wiem jak dokładnie opisać ten dźwięk ale jest on tylko słyszany kiedy hamuję. Przypomina jak by coś obcierało, taki trochę metaliczny. Jak jadę prosto, czy jak skręcam nic nie słychać. Przeważnie dźwięk jest ten dobrze słyszalny gdy hamuję z prędkości powyżej 50 km/h Dodam iż wymieniane były z tyłu amortyzatory, oraz szczęki hamulca ręcznego.

Czy ktoś miał już kiedyś podobny problem ? Jak się pozbyć uporczywego dźwięku ? Na co zwrócić uwagę ?

kubson012
20-04-11, 10:40
moze cos w bebnach se posypalo, sprobuj rozkrecic i sprawdzic a hamulce hamuja normalnie ? moze hamuje na 3 kola i w tamtym sie cos posypalo. Ja mam to samo ale nie robieram bo mam tarcze na swap i bd zakladal nie bawem to sie nie oplaca.

adrianekk
20-04-11, 10:55
u mnie jest to samo taki charakterystyczny dźwięk zaczynam hamować i tak jakby proporcjonalnie do wytrącanej prędkości takie "dub, duub, duub, duuub" auto stoi. Rozbierałem bębny i nic nie ma w nich co by mogło wskazywać uszkodzenie. Szczeki mają mięsa, bębny tak samo. Dziwne było to, że np. jak po wymianie opon koleś dokręcił pneumatycznym to tak się działo jak poluzowałem i dokręciłem ręcznie to było ok ale też na jakiś czas.

marcinawsiuk
20-04-11, 23:27
Hamuje normalnie na wszystkie 4 koła - robiłem przegląd - sprawdzany został nożny i ręczny. Przegląd był robiony po wymianie amortyzatorów oraz szczęk. Nic nie wykazało aby nie łapała lewa strona. Sprawdzę jutro albo w piątek u siebie te bębny. Jeśli zauważę coś niepokojącego albo przykuwającego uwagę napiszę. Ja podejrzewam właśnie bęben - jeśli moje ( nasze ) przypuszczenia okażą się słuszne to wymienię je.

Artek82
21-04-11, 14:38
masz ABS?

krzyzak88
21-04-11, 14:42
Proponuje sprawidzic szczeki, mogą sie kończyc przez co samoregulator jest jest na maksa wykrecony i moze wydawac podobny dzwiek. Mialem tak u siebie, wymienilem szczeki i podczas hamowania jest błoga ciszaa:)

marcinawsiuk
21-04-11, 16:12
krzyzak88 - przeczytaj uważnie co napisałem w pierwszym poście. Szczęki zostały wymienione na nowe - mają 2 mc czasu. Więc sprawa wątpliwa aby po 2 miesiącach mogły się już skończyć.

Nie, nie posiadam ABS

fate
22-04-11, 14:06
sprawdz czy masz koło dokrecone, ja miałem ostatnio podobnie ale dzwiek nie był raczej metaliczny ale cykliczny i przy zwlanianiu sie pojawial a jak przyspieszałem nie

marcinawsiuk
02-05-11, 00:21
Znalazłem chwile by to zrobić. I tak - odkręciłem koło, sprawdziłem bęben, szczęki a nawet felgę. Wszystko wydaje się być ok - profilaktycznie nasmarowałem to jeszcze raz w kilku miejscach - dokręciłem mocniej koło i uporczywy dźwięk zniknął. Nie wiem nadal gdzie leżał problem - ale skoro go już nie ma to chyba nie chce wiedzieć. Zrobiłem ok 150 km - rozpędzałem się i w miarę możliwości hamowałem tak abym słyszał ten dźwięk, ku mojej radości nie było go słychać.

Dziękuję za rady. Pozdrawiam.