PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż wspomagania w EJ 9 (D14A3/A4)



Szymek
25-02-07, 16:29
Siemanko,

Z góry przepraszam, że trochę dużo napiszę ale sytuacja wiąże się z kilkoma wątkami.
Otóż, jestem posiadaczem baaardzo gołej Hani :) - nie ma nawet wspomagania. Generalnie przyzwyczaiłem się już do tego. Samochód nie waży nawet tony więc przy oponach 175 da się kręcić kierą stojąc w miejscu(podłoże asfalt/chodnik) ale nie ukrywam, że jest bardzo ciężko.

Niestety ostatnio zrobił mi się mały luz na maglownicy (jestem pewny, że to maglownica, serwis również to potwierdził). Objawia się to tak, że przy wyprostowanej kierownicy(koła na wprost), gdy chwytamy kierę i wykonamy lekkie i krótkie ruchy w prawo i w lewo to słychać właśnie lekkie bicie. Myślę, że ten luz to jakieś 0,5 cm. Oczywiście nie przeszkadza to w jeździe. Ale czasem przy jeździe na wprost jest to wyczuwalne jak puścimy kierę to własnie widać ten luz (wówczas chodzi ona w lewo i prawo tak na max 0,5 cm) przy czym auto jedzie prosto - raczej nie ściąga.

W związku z tym, że maglownica jest walnięta to nadarza się okazja by wymontować starą
zepsutą maglownicę i w jej miejsce zamontować już taką ze wspomaganiem. Do tego musiałbym dokupić jak przewiduję pompę wspomagania, zbiorniczek oraz przewody i chyba to wszystko.

Wiem, że będę w ciągu najbliższych miesięcy (do pół roku sprzedawać Hanię - oczywiście pozostanę wierny marce - zmieniam na coś szybszego) i mam kilka pytań:

czy opłaca mi się montować wspomaganie ?
jaki był by mniej więcej koszt takiej zabawy wraz z robocizną?(Warszawa-ale wiadomo nie ASO) , czy użyć używanych ale sprawnych części np. z allegro?
i czy w ogóle sprzedam taką Hanię bez wspomagania (za nie mniej niż 9 tys)? - pewno nikt nie będzie chciał kupić :(

Pozdrawiam

skolopendra
25-02-07, 17:12
jesteś pewien ze niema wspomagania??
raczej wszystkie a3/4 w 6 generacji mają

Szymek
25-02-07, 19:53
"raczej wszystkie a3/4 w 6 generacji mają"

nie wszystkie i moja jest tego najlepszym przykładem (chociaż sam się dziwie, że japońce wypuszczali je i to przecież nie było wcale aż tak dawno... Przypuszczalnie robili to z myślą o 1/4 mili hehehe)

siemaR
25-02-07, 20:59
jak chcesz sprzedawać samochód to po co masz się pakować w dodatkowe koszta - to co wydasz na wspomaganie dołóż lepiej do kolejnego samochodu. Montaż wspomagania nie jest może jakoś specjalnie skomplikowany, ale jednak robotki trochę będzie i trochę szukania części. Oprócz tego co wymieniłeś musisz mieć koło pasowe na wale z miejscem na pasek od wspomagania, no i pasek. Szukaj maglownicy, albo oddaj tą do regeneracji i przemęcz się jeszcze trochę. Odnośnie pytań - jeśli nie używanych to jakich? Nowych? Cena Cię zabije... tego czy sprzedasz i za ile nie wie nikt... koszt - też zależy od szczęścia za ile wyrwiesz części, robocizna - pierwszy z brzegu warsztat, np. z działu porad, telefon w łapkę i się dowiesz.

kamix666
11-03-10, 23:38
odkopie starego ogóra

jestem własnie zainteresowany taka sprawa jak w temacie tylko co bede potrzebować
prosze o konkrety

tomekjzg
12-03-10, 09:06
też nie masz wspomagania? a ja myślałem że mam golasa :D
najważniejsze to maglownica ze wspomaganiem później zbiorniczek na płyn i przewody koło pasowe i pompa wspomagania chyba wszystko

kamix666
12-03-10, 09:41
wspomagania nie ma ale 2xpp juz ma
ale da sie jezdzic ale nie powiem ze bylem zaskoczony w ej2 miałem wspomaganie